Janka 24
09.08.07,12:13
Ahojte vsetci. Mam problem s ktorym si neviem poradit. Hladala som uz tuto temu ale zial. Na tvari sa mi robia vyrazky ale velmi bolia su velke a su ako vredy. jeden zmizne po mesiaci, medzitym sa urobia dva nove a tak dookola. Pred mesiacom som skoncila 90 dnovu rozlisovaciu dietu okrem toho ze som schudla 12 kg tak sa mi napravila aj plet bolo to uz celkom v pohode uz som sa nehanbila chodit ani medzi ludi. Teraz sa mi to na tvari vracia. Nezabera uz ani antikoncepcia, co predtym zaberala. Mozno by som mala zmenit antikoncepciu. Neviem si rady. Pre istotu som sa zacala znovu tak stravovat ako cez dietu. Nevie mi niekto poradit aspon co si mam prikladat na rychlejsie zhojenie, ten cajovnikovy olej mi nechce zaberat. Tie vredy fakt bolia az kym neprasknu alebo kym ich opatrne nevytlacim. Ja viem ze by sa to nemalo ale umieram od bolesti kym to neurobim-. No a potom sa to dlho hoji. poradi mi niekto??? prosim som zufala a stracam sebavedomie. pa
kalkulka
09.08.07,10:46
Daj si prosím ťa urobiť krvné testy. Môže to mať pôvod v nejakých alergiách trebárs na potraviny alebo či nemáš náhodou helicobaktera alebo niečo podobné. Určite to má nejakú príčinu.
Cila
09.08.07,17:54
Skús si vytlačené miesta zamazať slizkou šťavou z listu rastlinky Aloe vera. Ja tú rastlinu pestujem doma , dostať ju bežne v kvetinárstvach. Minule som
si frkla na ruku horúci olej pri vyprážaní, odrezala som jeden lístok potrela a bolesť zmizla. Je to neuveriteľné, odvtedy som to pozerala na nete je o jej účinkoch písané veľa. Známa to tiež vyskúšala na problémovú pleť-vredy, zahojili sa oveľa skôr a neboleli. Napíš ako si dopadla. Dcéru mám kozmetičku tá si to tiež pochvaluje.
Cila
AlaNR
10.08.07,06:33
Skús sa spýtať v lekárni špeciálne antibiotiká. Volalo sa to tuším Aknemycin, alebo tak nejak. Bolo to aj vo forme roztoku s aplikátorom alebo vo forme mastičky, ale tá bola veľmi mastná. Skôr sa mi páčil ten roztok. To mi zabralo, tiež som mávala istý čas také vriedky na tvári. Dala mi to síce kožná lekárka, ale ďalšie balenie som si už kúpila sama. Nezostala mi síce tvárička ako detská prdelka, ale pomohlo.

(Toto je môj postup, ktorý ale tiež nie je najlepší, tak ma zaň neodsúďte.)
Ja som tiež šikula, ktorá keď vidí nejakú vyrážku, bagruje, až kým sa celkom nezmasakrujem. Potom nadávam, lebo mám chrastičky, ale tie sa hoja rýchlejšie ako vriedky. ;) Inak po "masakre" si tvár doslova vyštípem pleťovou vodou proti akné. Mám pocit, že mi to vydezinfikuje a skôr sa to zahojí.


Ale skôr by som asi išla s tým Tvojim problémom k lekárovi, príčina tam môže byť akákoľvek....
kačenka
10.08.07,06:55
Určite treba navštíviť kožného lekára.
Janka 24
10.08.07,07:55
Keby ste len vedeli babenky kolko som sa uz nachodila ku koznemu aj vsade. onimi sice dali masticky ale to treba najst pricinu. Lenze za kym ist? Neviete kolko stoji ten kvet Aloe vera? chcela by som to vyskusat. a dakujem za rady. potom napisem ci zabralo paaaaaaaaaaaa
HERA
26.08.07,07:58
Ahoj, okrem toho, ze by si si mala dat spravit krvne testy, mozes skusit uzivat jeden amino acid - L-Lysine. Davka 1 az 4 denne.
adi11
26.08.07,10:54
Podľa môjho názoru, by si v prvom rade mala zmeniť spôsob stravovania.
Ako si uviedla, že pri diete si vyrážky nemala, to znamená, že Ti škodia nejaké potraviny.Treba vylúčiť zo stravy hlavne údeniny, tučné mäso, sladkosti a jesť hlavne surovú alebo dusenú zeleninu a ovocie.
Preštudovať na nete o zdravom stravovaní, je tam toho veľa.
V druhom rade, príčinou ich vzniku môže byť zlý psychický stav človeka.
Nakoniec je treba zistiť z krvných testov či v tele nekoluje nevyliečený zápal alebo helikobakter.
Danila
26.08.07,11:26
Keby ste len vedeli babenky kolko som sa uz nachodila ku koznemu aj vsade. onimi sice dali masticky ale to treba najst pricinu. Lenze za kym ist? Neviete kolko stoji ten kvet Aloe vera? chcela by som to vyskusat. a dakujem za rady. potom napisem ci zabralo paaaaaaaaaaaaMoja známa sa nachodila ku kožným a rôznym odborníkom. Nakoniec to bol tráviaci systém, príslušná liečba a dnes je všetko tak, ako má byť.:)
judita1971
26.08.07,12:38
problém s pleťou som mala aj ja , hlavne na brade, mala som pod kožou bolestivé miesta, jeden som mastičkami vyliečila, druhé prišli. bradu som mala zjazvenú čo sa mi to nestíhalo hojiť. Šla som ku kožnej, zobrala mi krv, nasadila antibiotiká, našla helicobactera, poslala ma na gastro, tam
mi predpísali trojkombináciu antibiotík, zmizlo to, nové sa neobjavujú /zaklopať/,kožná mi dala ešte mastičku na jazvy.o 14 až 16 mesiacov mám ísť na kontrolu na gastro. Takže ak si bola na kožnom, choď ešte raz, nech ti zoberie krv či nemáš helicobaktera, v krvi sa to ukáže ak máš vyššie hodnoty, ale môžeš ho mať aj keď sa v krvi neukáže, nech ťa potom kožná pošle ku gastro, na vyšetrenie /mne ho teraz chvalabohu nerobili/ .
HERA
05.09.07,08:46
k vredom:

ospravedlnujem sa za omylnu informaciu o amino kyseline L-lysine je pre opary a herpesy. Na vredy je kyselina glutaminova, ktoru ziskate z kapustovej stavy a pomaha liecit membrany, ktore obaluju traviaci system.
BXLmiami
10.09.07,14:33
Pri popisovanom náleze je nutné celkové vyšetrenie-hľadať tzv.fokálnu infekciu
napr.Streptokok v krku,alebo zápal v oblasti zubov.Rozhodne sa nedá zvládnuť lokálnou liečbou,je nutná celková antibiotické liečba,prípadne kombinovaná s antikoncepciou.Tento stav sa v žiadnom prípade nemá vytláčať ani doma ani na kozmetike,pretože sa to len zhoršuje.Zvládnuť by ho mali antibiotiká-aspon 3 mesiace,a na doliečenie je možné čistenie pleti-ale až na doliečenie a na lekársko kozmetickom pracovisku.V tomto prípade dobre pomáha biostimulačný laser,prípadne biolampa,ale tá je slabšia.V prípade,že všetko zlyhá,prichádza do uvahy Roaccutan,ako metoda poslednej voľby.Stav vyžaduje zásah skúseného kožného lekára.
BXLmiami
20.10.07,11:04
Chcem odpovedať Janke, ktorá má tie vredy.Mám výborné skúsenosti, viem jej pomôcť, poradiť.Napíš mi odkiaľ si,ešte lepšie, keď mi pošleš telefónne číslo, aby sme sa spojili.Každá kožná choroba je prejav vnútra organizmu, takže je potrebné najprv urobiť detoxikáciu, to znamená kúru s dvoma prírodnými produktami. Ozvi sa mi.
Zabudla si dodať,že ked začne s detoxikáciou,zhoršia sa jej kožné problémy.
V prvom štádiu v prípade kože takmer vždy.
maria554
12.09.09,09:42
mam strasne vredy na bruchu ... su bolestive mam 42 rokov.. nemozem ani chodit a chodim uz 20 rokov po lekaroch ale oni nevedia co s tym... moj email .
diabol4
16.09.09,06:21
Taktiež sa trápim s bolestivými abcesmi. Akurát, že ja viem príčinu. Mám zlatého stafylokoka. Je to márny boj s veternými mlynmi. Zlatý stafylokok je rezistentný na antibiotiká. Niekedy je potrebný chirurgický zásah, ale to nič nerieši. Hľadám, pátram komu čo pomohlo. Teraz užívam Rakytníkový olej (5 kvapiek denne), prípadne potieram postihnuté miesto. Je to čisto prírodný produkt, má protizápalové účinky, lieči zapálené miesta na koži.
Ak má niekto podobný problém a nastalo u neho zlepšenie nech napíše. Budem vďačná za akúkoľvek radu a pomoc.
BXLmiami
16.09.09,17:24
Homeopatia alebo Roaccutan.