REMY KOSICE
09.08.07,11:22
dobrý deň, chcem sa spýtať. Ak má konatel, ktorý chce likvidovať s.r.o. / nevynáša/ nehnuteľný majetok /byt/, a je na neho uvalené záložné právo môzu
mu ho zobrať?
KEJKA
09.08.07,10:06
byt je v majetku firmy?
alebo je to majetok konateľa?
REMY KOSICE
09.08.07,12:26
je to majetok konatela
legal
09.08.07,12:52
len na uvod, srocku "nelikviduje" konatel, ale spolocnici prostrednictvom rozhodnutia valneho zhromazenia.
majetok konatela nema nic spolocne s majetkom spolocnosti.
konatel je len statutarnym organom spolocnosti, t. j. spolocnost kona prostrednictvom konatela (ked prirovnam spolocnost k ludskemu telu, tak konatel je len rukou, ktorou sa osoba podpisuje).

skoda, ze zadavatel neuviedol akym sposobom chce spolocnost "likvidovat".
len na upresnenie spolocnost sa rusi a majetok spolocnosti sa likviduje.
samotna spolocnost zanika az vymazom z obchodneho registra.

viem,ze mi bude teraz vytknute, ze som presne neuviedol § ObZ, ale budiz :)

aby som bol strucny, chcel by som poprosit zadavatela, aby doplnil svoju otazku, ci sa jedna o zrusenie spolocnosti s pravnym nastupcom, resp. bez pravneho nastupcu.
REMY KOSICE
09.08.07,12:59
firma ma aj pohladavky aj závazky, takze neviem. Ten Konateľ je zároveň spoločníkom. Keby prevládali závazky, má to nejaký dosah na tu spomínanú nehnuteľnosť?
legal
09.08.07,13:18
nema to vplyv na majetok konatela, teda tu zatazenu nehnutelnost, ibaze by doslo k vzniku zodpovednosti konatela v zmysle prislusnych ust. ObZ, ale o tom nie je tato tema. takto by sme mohli prebehnut cely obchodny zakonik, obciansky zakonik a pripadne aj Ustavu.

predmetom tejto temy je zrusenie spolocnosti !
spolocnost sa rusi s likvidaciou (majetku), resp. bez likvidacie majektu, ak majetok spolocnosti prechadza na jej pravneho nastupcu.
a preto sa opatovne pytam, ci v tomto pripade ide o zrusenie spolocnosti s pravnym nastupcom alebo bez pravneho nastupcu ??? :)

uz len na margo zatazenia tej nehnutelnost, zalozne pravo na predmetnej nehnutelnosti bolo zriadene na zabezpecenie akej pohladavky ?? :)
REMY KOSICE
10.08.07,07:01
na jej rekonstrukciu
KEJKA
16.08.07,19:25
majetok konateľa sa rekonštruoval, preto naň bolo uvalené záložné právo .... asi v prospech banky, nie? Poskytla úver?
Alebo to záložné právo nejako súvisí so spoločnosťou? Spoločnosť poskytla úver?
Príliš veľa otázok, málo odpovedí..................