Marika x
14.02.05,19:24
Prosim, vas, dnes som uctovala fa z Rakuska, kde nam omylom zadali aj 10% DPH za potraviny (sme nahlaseny ako platcovia DPH!. Volala som tam, ale nechcú fa opravit. Mám ich DPH zauctovat ako nedanovy náklad napriklad na 548... a tym padom nebudem uplatnovat DPH na vstupe ani vystupe? Volala som na DU a tam mi povedala, že ona nemôze vsetko vediet a ani mi nevie poradit. A co ja?
Hytat
14.02.05,20:26
Co ste kupovali? tovar?
podla mna ak sa nechces s nimi natahovat, zauctuj to cele jednou sumou ako prislusny naklad.
Ľuba
15.02.05,05:04
Prosim, vas, dnes som uctovala fa z Rakuska, kde nam omylom zadali aj 10% DPH za potraviny (sme nahlaseny ako platcovia DPH!. Volala som tam, ale nechcú fa opravit. Mám ich DPH zauctovat ako nedanovy náklad napriklad na 548... a tym padom nebudem uplatnovat DPH na vstupe ani vystupe? Volala som na DU a tam mi povedala, že ona nemôze vsetko vediet a ani mi nevie poradit. A co ja?
Na DÚ vo ZV v podobnom prípade poradili, že to môžem dať do nákladov priamo k tovaru. Myslím, že o tom hovorí aj §19 ods. 3k2. ZDP.
Marika x
15.02.05,06:58
Dobre, ak použijem § 19 ods 3k2 z ZDP rozumiem-dám celý nákup do nákladov, ale čo s DPH, ktorú mám uplatniť na vstupe aj výstupe. Mám fa zaučtovať ako zahraničnú, s tým, že budem si DPH uplatňovať aj vystavovať?
Danuska
16.02.05,14:06
Pozri na fa, či ti na ňu nahodili SK číslo, ja by som im o tú DPH zaplatila menej a aj by som to účtovala bez ich DPH, veď keď nedostanú peniaze, opravia aj doklad.