Ikka
09.08.07,12:19
Chcela by som sa opytat, robim mzdu zamestnancovi,ktory nastupil 1.7. 2007. Respektive mal nastupit, ale nanastupil. 9.7.2007 doniesol PN, ktora trvala az do 29.7.2007. Zial majster nezaznamenal jeho nepritomnost do 3 dni (ked sme ho este mohli odhlasit zo SP), museli sme s vypovedou cakat az do ukoncenia PN. Cize zamestnanec mal do 8.7. 2007 absenciu. Bude mat zamestnavatel povinnost zaplatit mu 10 dni PN-ky a ak ano, ako vypocitam denny vymeriavaci zaklad? Ma hodinovu mzdu 55,- Sk.
Ikka
10.08.07,05:18
Poradi niekto?
nikulik
10.08.07,06:29
Chcela by som sa opytat, robim mzdu zamestnancovi,ktory nastupil 1.7. 2007. Respektive mal nastupit, ale nanastupil. 9.7.2007 doniesol PN, ktora trvala az do 29.7.2007. Zial majster nezaznamenal jeho nepritomnost do 3 dni (ked sme ho este mohli odhlasit zo SP), museli sme s vypovedou cakat az do ukoncenia PN. Cize zamestnanec mal do 8.7. 2007 absenciu. Bude mat zamestnavatel povinnost zaplatit mu 10 dni PN-ky a ak ano, ako vypocitam denny vymeriavaci zaklad? Ma hodinovu mzdu 55,- Sk.

A tu PN-ku ma od ktorého dátumu? Od 1.7. alebo od 9.7.?
Ikka
10.08.07,06:33
Od 9.7. 2007.
nikulik
10.08.07,06:37
Takže vlastne od 1.7. do 9.7. vobec neprišiel do prace? No trebalo hned ked nenastupil do prace stornovat prihlásenie v SP. Ja by som mu tam dala absenciu, ked ste s nim neskoncili PP.
nikulik
10.08.07,06:43
Ospravedlnujem sa, neprečítala som si pozorne celý príspevok. Takze do 9.7. ste mu dali absenciu a od 9.7. bol na PN. Kedze ste s nim skončili PP ked ukoncil PN, tak tu PN-ku-tých 10 dni mu musíte preplatiť, pretože bol u vas zamestnaný počas PN.
nikulik
10.08.07,06:51
Ikka
10.08.07,07:27
Takze mam vypocitat pravdepodobny prijem, aj ked mal absenciu. Ok, dakujem.
pazo
10.08.07,14:36
Ako sa mohlo stať, že si nikto nevšimol, že niekto neprišiel 3 dni do práce? Neviem, koľko máte zamestnancov, ale asi máte dosť peňazí. Ja by som ho vôbec ani nepovažovala za zamestnanca, keď nenastúpil a stornovala by som prihlášku po hocikoľkých dňoch, keby boli problémy, vysvetľovala by som. To by firma dlho nefungovala, keby musela platiť PN takým, čo ani nenastúpili a ja by som bola bez práce.
Ikka
13.08.07,05:20
Ako sa mohlo stať, že si nikto nevšimol, že niekto neprišiel 3 dni do práce? Neviem, koľko máte zamestnancov, ale asi máte dosť peňazí. Ja by som ho vôbec ani nepovažovala za zamestnanca, keď nenastúpil a stornovala by som prihlášku po hocikoľkých dňoch, keby boli problémy, vysvetľovala by som. To by firma dlho nefungovala, keby musela platiť PN takým, čo ani nenastúpili a ja by som bola bez práce.

Sme pomerne velka firma a na dielni je dost velka fluktuacia menej kvalifikovanych pracovnikov. Za stav na dielni je zodpoveny majster, ja zial uz potom riesim problemy, ktore nastanu. Co sa tyka stornovania prihlasky v soc. poistovni, raz sme to skusili po termine a navstivil nas inspektorat bezpecnosti prace. Uprimne, hadaj, kto mal pravdu? Hovori sa, ze je velka nezamestnanost, ale na zial, na zodpovednom pristupe zamestnancov to nevidno.