alex2
09.08.07,13:08
Dobry den
Chcem sa spytat ako mozem cestu konatela s.r.o. do Indonezie s mesacnym pobytom v tejto krajine dat do nakladov firmy, aj ubytovanie a stravu samozrejme....neviem akym papierom sa ma preukazat, ze je to pracovna cesta.....co vsetko treba na to pripravit....a bude tam aj nejake skolenie asi tak aky potrebujem od toho doklad.dakujem
Danila
09.08.07,11:52
Tento link Ti prikladám a vyhľadaj všetko ostatné. Budeš to potrebovať:
http://www.porada.sk/t42862-zahr-cesta.html
alex2
09.08.07,13:10
Dakujem je tam toho dost, ale nasla som si uz stravne do Indonezie to je 55 USD, mam to ratat na kazdy den od pobytu alebo uz od odchodu lietadla?...a dalej na tom linku su same szco a zamestnanci, ale co robit s konatelom a jedinym majitelom firmy ako uctovat tieto veci,zalohy a uplne mam z toho misung uz.A ak bol na pracovnych cestach uz v maji len niekde slovinsko,chorvatsko a ja som mu dala do nakladov len phm a dialnicne poplatky od ktorych som mala blocky je to ako chyba?...nebudem mu spatne vyplacat uz ziadne diety ani vreckove,je to ok?
endrju
09.08.07,13:33
Myslím, že v téme http://www.porada.sk/t57145-konatel-dohoda-prac-zmluva-sluzobka.html bol riešený skoro identický problém. Rozdiel bol iba v mieste činu, ktorým mala byť (alebo bola?) Čína. V Tvojom prípade je to len o malý kúsoček "vedľa".
Chobot
10.08.07,06:57
Dobry den
Chcem sa spytat ako mozem cestu konatela s.r.o. do Indonezie s mesacnym pobytom v tejto krajine dat do nakladov firmy, aj ubytovanie a stravu samozrejme....neviem akym papierom sa ma preukazat, ze je to pracovna cesta.....co vsetko treba na to pripravit....a bude tam aj nejake skolenie asi tak aky potrebujem od toho doklad.dakujem

A je to skutočne služobná cesta alebo je to len "služobná cesta".

Ak to je naozaj služobná cesta, tak musí mať nejaké podklady, na základe ktorých by vedel preukázať v prípade daňovej kontroly účel služobnej cesty. Ak by takú cestu videli daňováci, myslím, že by to by bolo prvé, na čo by si posvietili. Veľmi sa to totiž podobá tým pseudoslužobkám, ktoré sú v podstate dovolenkou.

V prvom rade bude musieť mať riadne vyúčtovanie SC. Tiež bude musieť vedieť preukázať, či tam bolo nevyhnutné vyť celý mesiac (to by bolo najlepšie vyhotoviť nejaký záznam zo SC - najlepšie po dňoch, napr. podnelok, 15.8. - stretnutie s obch. partnerom XXXX, rokovanie o ....., výsledok rokovania......)

Ak tam bude na školení, tak určite nech si odloží pozvánku alebo potvrdenie prihlášky, aby vedel preukázať, že to školenia naozaj bolo.

Pokiaľ chce napr. 3 týžden tam byť služobne a týžde mať lážo-plážo, tak nech na vyúčtovaní uvedie trvanie cesty 3 týždne (uplatní si náhrady) a týždeň nech dá súkromne bez náhrad. To mu skôr uzná daňová kontrola, než 4 týždne služobného pobytu bez vykázanej činnosti.
alex2
13.08.07,15:59
Dakujem za odpoved, ale k tomu akoze sluzobna cesta chcem dodat....myslim, ze kazdy v konecne normalnom rezime sa snazi vycestovat a najst komoditu vhodnu na dovazanie...ci uz cina alebo indonezia....to je jedno, ale kazdy sa snazi zarobit ako vie...ako dokazem, ze tento clovek bol na sluzobke kvoli hladaniu obchodnych partnerov, na ktore mu ten mesiac asi nebude stacit?...budem sa snazit to podlozit podrobnym opisom cinnosti v tej oblasti...ak to staci tak dakujem velmi ste mi pomohli.
Johanka
13.08.07,16:12
Neviem aká je Tvoja pozícia vo firme, ale z toho čo píšeš ,mi to pripadá ako by si na tej ceste bola Ty. Cit. "budem sa snazit to podlozit podrobnym opisom cinnosti v tej oblasti..."
Ak je konateľ taký pracovný cestovateľ a chce si uplatniť cestovné náhrady pri pracovnej ceste, v prvom rade by slohová práca o príčinných súvislostiach mala byť jeho záležitosťou ...;)
endrju
13.08.07,16:31
... Tiež bude musieť vedieť preukázať, či tam bolo nevyhnutné vyť celý mesiac ...
Budem mimotemy ale inak nedokážem ;)

.

Chobot, roztomilý preklep sa Ti podaril. :D

P.S.
Oprskaný monitor usilovne utieram :cool:
alex2
13.08.07,16:34
aj mojou zalezitostou, pretoze tam budem aj ja ....tak slohy budem nakon iec pisat len ja...ale aj tak dobre...dik
Chobot
14.08.07,08:27
Dakujem za odpoved, ale k tomu akoze sluzobna cesta chcem dodat....myslim, ze kazdy v konecne normalnom rezime sa snazi vycestovat a najst komoditu vhodnu na dovazanie...ci uz cina alebo indonezia....to je jedno, ale kazdy sa snazi zarobit ako vie...ako dokazem, ze tento clovek bol na sluzobke kvoli hladaniu obchodnych partnerov, na ktore mu ten mesiac asi nebude stacit?...budem sa snazit to podlozit podrobnym opisom cinnosti v tej oblasti...ak to staci tak dakujem velmi ste mi pomohli.

Veď hádam ich tam nebude hľadať na ulici, ale bude chodiť po obchodných rokovaniach. Z každého takého rokovania napíše krátku správu, kde uvedie s akou firmou sa stretol, kto ju zastupoval, o čom hovorili a aký je záver. Prípadne nech pripojí vizitky od svojich obchodných partnerov, s ktorými sa stretne.