suvaha
09.08.07,13:13
Dobry den.
na internete som nasla s. r. o. - cky ktore su v OR aj so splatenymi vkladmi ale ktore pravdepodobne nezacali podnikatelsku cinnost a teraz su na predaj..Chcem sa spytat ci tam nie je nejaky problem co sa tyka splateneho ZI.Ak by sme chceli takuto s. r. o. - cku kupit ako to cele vlastne bude so ZI?
Prosim poradte mi niekto..
Dakujem
Danila
09.08.07,11:25
Dobry den.
na internete som nasla s. r. o. - cky ktore su v OR aj so splatenymi vkladmi ale ktore pravdepodobne nezacali podnikatelsku cinnost a teraz su na predaj..Chcem sa spytat ci tam nie je nejaky problem co sa tyka splateneho ZI.Ak by sme chceli takuto s. r. o. - cku kupit ako to cele vlastne bude so ZI?
Prosim poradte mi niekto..
DakujemZI splatili zakladatelia pôvodnej s.r.o. Ty takúto s.r.o. chceš kúpiť. Čiže kupuješ podnik. Na základe zmluvy, v ktorej je stanovená cena. Predtým si však dôkladne preštuduj všetko dostupné o danej s.r.o. najskôr na internete, potom z konkrétnej dokumentácie príslušnej s.r.o. Bez konkrétnej rady odborníka sa do kúpy s.r.o. nepúšťaj.
suvaha
09.08.07,11:42
Ďakujem za radu.
Prave preto sa bojim ci tam nebude nejaky hacik ked sa to takto predava.

Mam este jednu otazku..Kamaratka dostala prispevok na zacatie zivnosti no chce zalozit s. r. o. teda vlastne kupit nejaku co som spominala . Za prispevok si kupila pocitac a chcela by ho pouzivat v s. r. o., da sa to nejako bo vtedy jej povedali ze to moze vyuzivat len pri zivnostenskom podnikani.?
Danila
09.08.07,11:47
Ďakujem za radu.
Prave preto sa bojim ci tam nebude nejaky hacik ked sa to takto predava.

Mam este jednu otazku..Kamaratka dostala prispevok na zacatie zivnosti no chce zalozit s. r. o. teda vlastne kupit nejaku co som spominala . Za prispevok si kupila pocitac a chcela by ho pouzivat v s. r. o., da sa to nejako bo vtedy jej povedali ze to moze vyuzivat len pri zivnostenskom podnikani.?Je potrebné pozrieť zmluvu. Mám pocit, že je to tak, ako jej povedali.
KEJKA
09.08.07,11:49
ak dostala príspevok - musela podpísať zmluvu, že bude 2 roky podnikať (napr.) - teda ako SZČO. Podmienky musí dodržať, inak bude musieť príspevok vrátiť.
SRO bude naviac, to jej nik nezakazuje, ale na jej mieste by som počkala - až budú splnené podmienky za príspevok.
legal
09.08.07,11:56
kupa s.r.o.

pred "kupou srocky" je potrebne si predmetnu spolocnost dokladne prekontrolovat! Problem je, ze sa po jej kupe mozu objavit rozne zavazky spolocnosti.

najcastejsim sposobom "kupy srocky" sa deje samotnym prevodom obchodneho podielu. Nadobudnutim obchodneho podielu/ov sa menia majetkove pomery v spolocnosti.

druhym problemom moze byt aj samotna spolocenska zmluva predmetnej spolocnosti, ktora nemusi pocitat s moznostou prevodu obchodneho podielu na inu osobu nez spolocnik.

v tomto pripade je otazka ZI bezpredmetna, nakolko prevodom obchodneho podielu sa na pravnom stave ZI v spolocnosti nic nemeni, t. j. je take iste ako pred prevodom obchodneho podielu na noveho spolocnika.

avsak bez pravnika Vam neodporucam predmetnu vec riesit. ak mate dalsie otazky, staci napisat sukromnu spravu.
suvaha
10.08.07,04:47
Dakujem za pomoc.

Zistujem si taketo informacie bo moja znama by chcela spolupracovat s ceskou firmou co sa tyka velkoobchodu a maloobchodu. Ta ceska firma je s. r. o. - cka, chcela by rozbehnut obchod aj na slovensku, maloobchod by bol cez internet (v tomto pripade by teda mohla moja znama mat zivnost a pouzivat prispevok na maloobchod nie?) a velkoobchod by bol uz asi v s. r. o./cke? bolo by to takto spravne?ako by to bolo co sa tyka zamestnancov?
Anja111
10.08.07,04:53
Dakujem za pomoc.

Zistujem si taketo informacie bo moja znama by chcela spolupracovat s ceskou firmou co sa tyka velkoobchodu a maloobchodu. Ta ceska firma je s. r. o. - cka, chcela by rozbehnut obchod aj na slovensku, maloobchod by bol cez internet (v tomto pripade by teda mohla moja znama mat zivnost a pouzivat prispevok na maloobchod nie?) a velkoobchod by bol uz asi v s. r. o./cke? bolo by to takto spravne?ako by to bolo co sa tyka zamestnancov?
SZČO môže prevádzkovať maloobchod aj veľkoobchod, ak to má v živostenskom liste.
Taktiež môže mať aj zamestnancov.
suvaha
10.08.07,05:01
to viem, ale co je viac vyhodnejsie, byt SZČO alebo mat s. r. o.-cku?
Anja111
10.08.07,05:27
to viem, ale co je viac vyhodnejsie, byt SZČO alebo mat s. r. o.-cku?
Na to je ťažké odpovedať jednoznačne. Podľa mňa je to individuálne, čo komu viac vyhovuje. Ale skús si prečítať toto:
http://www.porada.sk/t57411-zivnost-alebo-sro.html
KEJKA
10.08.07,06:11
to viem, ale co je viac vyhodnejsie, byt SZČO alebo mat s. r. o.-cku?
z hľadiska možnosti získať dotáciu by bola vhodnejšia SZČO