bozenka22
09.08.07,16:21
ahojte baby, prosim vas ked si lakujete nechty, nerobia sa vam v laku po zaschnuti bublinky? mne sa to totiz stava takmer vzdy, neviete co mam urobit aby sa mi nerobili?
Netka
10.08.07,12:29
Boženka22 a aký máš lak, mne sa to tiež robilo keď bol lak hustý alebo mal nejké zvlášte zloženie (ja nieviem aká zložky sú tam ale asi časom nejaká tá zložka znekvalitnie) s novým lakom sa mi to ešte nestalo iba so starším, hustejším.
ormika
10.08.07,12:45
Hoci používam snáď kvalitné značkové (AVON....) laky na nechty, uskladňujem ich v chladničke, tak sa mi to tiež stáva. Žeby to bolo tou chladničkou? Alebo by to mohlo byť tým, že prvá vrstva ešte nie je dobre zaschnutá a už si dávam ďalšiu. Tiež si s tým neviem rady. Hlavne pri lesklom laku je to veľmi nepekné, pri perleťovom to tak nevadí.
AlaNR
10.08.07,13:42
Moc tomu nerozumiem, ale vraj maju byť nehty pred nanesením laku zbavené všetkých nečistôt (mini prťavých smietok), majú byť odmastené a hlavne vysušené. Vraj si nemôžeš umyť ruky bezprostredne pred lakovaním.
Potom vznikajú bublinky.
Ja som tomu prešla cez rozum tak, že si spravim komplet manikúru vrátane leštenia a potom lakujem. Po vyleštení nehtov a nanesení priehľadného laku sú krásne hladké, skoro ako umelé. A za pár korún....
bozenka22
10.08.07,15:59
aky mam lak? no pouzivam Maybelline, Rimmel teraz ale niektore obycajne laky mi to nerobia vobec tak ja uz neviem cim to je, ale uz ma to stve a vacsinou ta radsej odlakujem lebo to nevyzera dobre. a urobi mi to aj uplne novy lak, tak vazne neviem.

mala som tiez Avon a ten mi to robil pravidelne - nakoniec som ho vyhodila. cely necht bol bublinkovy - no otras. uz nikdy viac. a chladnickou to nie je (je dobre ich tam skladovat, praveze dlhsie vydrzia a robili mi to aj laky, ktore som nemala v chladnicke, takze tym to nebude)

aj zaschnut nechavam, snazim sa nedavat hrubu vrstvu a praveze mam aj taky perletovy a na tom je to vidiet este viac. ja mam rada farebne laky - nechcem iba priesvitny

pisala som uz aj viacerym nechtarkam - dve mi napisali, ze sa s takymto problemom este nestretli a jedna sa mi pytala nejakej odbornicky a ta povedala, ze mozem mat presusene nechty, ale ze by bolo dobre keby som prisla k nim do salonu (ale je to niekde v Prahe alebo kde, takze to nepripada do uvahy), lebo doma to nevyriesim - a je pravda, ze mam na povrchu suche nechty, ale tiez si ich lestim a neviem jak sa tych hlupych bubliniek mam uz zbavit - pokazi mi to celu robotu nakoniec :mee:
JDM
10.08.07,16:19
Bublinky sa mi väčšinou robia vtedy, keď si nanášam minimálne 2 vrstvy laku po sebe na nechty. Je to spôsobené tým, že prvá vrstva nie je poriadne vyschnutá. Mám vyskúšané, že prvú vrstvu laku nanášam večer, druhú ráno, tretiu zase večer a lak je pekný. Potvrdila mi to aj moja manikérka. Takže milé dámy, nie je sa kam ponáhľať:)
bozenka22
10.08.07,16:23
hmmmmm, lenze to si budem lakovat nechty dva dni? zaujimalo by ma ktore laky su fakt kvalitne
rada
10.08.07,17:30
Moja starostlivosť o nechty. Úprava pilníkom raz za týždeň - prevažne nedeľa. Strihanie nožničkami - podľa potreby. Raz za dva týždne vytlačím na každú ruku vitamín E 400 pičom ho rozotriem až na nechty (niekto používa olivový olej mierne vlažný pričom končeky prstov do neho namáča). Nechty si lakujem raz za týždeň opäť v nedeľu večer (samozrejme už po dôkladnej očiste a v ten večer sa snažím riad neumývať - v prípade potreby odporúčam zapojiť do práce manžela :D ), kvalitné značky - 60 sekundové schnutie. Obe vrstvy nalakujem v priebehu pár minút. Môžem povedať žiadne bubliny či iné problémy.:)
maryann
13.08.07,12:20
Kočky, a čo by ste poradili pri veľkej lámavosti nechtov? Mám ich slabé a "rozdvojujú" sa mi. Neviem, či tomu správne rozumiete, ale lepšie to popísať neviem. Pýtala som sa už aj na nejaké spevňovacie a vyživovacie laky v lekárni, ale dávali mi len vitamíny ako zinok a horčík a tými sa stále dokola prepchávať nechcem. Klasické spevňovače alebo kalciové laky mi nepomáhajú.
Jara
13.08.07,12:34
Viem o čom hovoríš. Ja to mám roky. Vyskúšala som všetko aj som sa radila s kožnou. Dávať zábaly alebo ich namáčať v olivovom oleji a potom lakovať bezfarebným lakom. Aj tak mi to nepomohlo a teda roky nechty nestrihám, len pilnikujem a upravujem to rozštiepené, pretože keby som ich ostrihala úplne tak by mi praskali až do živého. Tak len stále pilnikom to prasknuté zapilujem. No ale viem určite že to je používanim pracích a čistiacich prostriedkov. V rukaviciach robiť nechcem ani to nedokážem, takže to inak ani nemôže byť.

Ale narodili sme sa asi ako princezné alebo kráľovne a robime ako otrokyne. Keby sme nemakali a nedrhli ich furt tak by sme ich mali ako modelky.
maryann
13.08.07,12:44
Ale narodili sme sa asi ako princezné alebo kráľovne a robime ako otrokyne. Keby sme nemakali a nedrhli ich furt tak by sme ich mali ako modelky.

Krásne :D:D:D
AlaNR
13.08.07,12:54
Kočky, a čo by ste poradili pri veľkej lámavosti nechtov? Mám ich slabé a "rozdvojujú" sa mi. Neviem, či tomu správne rozumiete, ale lepšie to popísať neviem. Pýtala som sa už aj na nejaké spevňovacie a vyživovacie laky v lekárni, ale dávali mi len vitamíny ako zinok a horčík a tými sa stále dokola prepchávať nechcem. Klasické spevňovače alebo kalciové laky mi nepomáhajú.

Maryann, ak to nemáš popraskané až do mäska a ide Ti dole len tá vrchná vrstvička, skús si to prebehnúť leštičkou alebo jemným pilníčkom , tou drsnejšou časťou si to jednoducho odšmirgľuj a dolešti tými ostatnými. Potom to zatri lakom, aby sa to nemohlo štiepiť.
Aj keď je to zásah taký, aký by sa robiť nemal, ale pomohlo mi to a odvtedy sa mi nechty naštiepili. Ja som mala na rukach katastrofu, nejak sa mi to v zime objavilo, odštiepalo sa mi to skoro do polovičky nechtov a musela som si ich vykosiť až po (mäsko). Teraz mám nezničiteľné pazúre;) (klopem na drevo, lebo mi zasa chúďatká budú postupne odchádzať).:D
maryann
13.08.07,13:08
Maryann, ak to nemáš popraskané až do mäska a ide Ti dole len tá vrchná vrstvička, skús si to prebehnúť leštičkou alebo jemným pilníčkom , tou drsnejšou časťou si to jednoducho odšmirgľuj a dolešti tými ostatnými. Potom to zatri lakom, aby sa to nemohlo štiepiť.
Aj keď je to zásah taký, aký by sa robiť nemal, ale pomohlo mi to a odvtedy sa mi nechty naštiepili. Ja som mala na rukach katastrofu, nejak sa mi to v zime objavilo, odštiepalo sa mi to skoro do polovičky nechtov a musela som si ich vykosiť až po (mäsko). Teraz mám nezničiteľné pazúre;) (klopem na drevo, lebo mi zasa chúďatká budú postupne odchádzať).:D

Ďakujem, určite vyskúšam ;)
Gabca
13.08.07,13:21
Ja som citala raz v jednom casopise, ze lak na nechty sa nema pred nanasanim pretrepat, triast s nim, ale ho len krutit aby sa nerobili bublinky. Tak isto sa nema v spirale na mihalnice kefka suchat horu dolu, ale len kruzivym pohybom akoby vysrobovat von zo spiraly.
bozenka22
13.08.07,13:47
MARYANN: nepouzivaj nic kovove na nechty - strihat sa nechty vobec nemaju len pilnikovat - uplne najlepsi a najsetrnejsi je skleneny pilnik na nechty a ak sa ti nerozbije mas ho naveky, pretoze sa neopotrebovava. na jednej diskusii ktosi chvalil laky La Roche Posay (neviem odkial si - ja som tieto laky videla v lekarni v Auparku v Bratislave). skus si kremovat ruky tak casto ako sa len da a mozno vyskusaj japonsku manikuru - aj ked neviem ci ti to manikerka odporuci pri tomto probleme - nie je to na moc tenke nechty, ale skus sa opytat a skus aj ten zinok jest - to vsak odskusane nemam - ja mam celkom pevne nechty ale zase suche a aj tie kupele v tom olivovom oleji skus - v teplom.
bozenka22
13.08.07,13:49
GABCA: ja s tou flastickou vobec netrepem ale skusila som to tak ze som si nalakovala vecer podklad a farebny az ne dalsi den a na lavej ruke bublinka ani jedna a na pravej ich je zopar ale nie az tak
AlaNR
14.08.07,06:35
Boženka, ná a netrase sa Ti ruka?:D

Ja som ľaváčka a pravú ruku si spravím excelentne a na ľavej si nechty koľkokrát tak dodžubkám, môžem sa snažiť neviem ako.

MaryAnn, po prečítaní príspevku, ktorý bol pridaný po tom mojom, ešte dopĺňam, že tú leštičku aj ten pilník mám papierový, nie kovový, samozrejme. ;)
maryann
14.08.07,09:12
MARYANN: nepouzivaj nic kovove na nechty - strihat sa nechty vobec nemaju len pilnikovat - uplne najlepsi a najsetrnejsi je skleneny pilnik na nechty a ak sa ti nerozbije mas ho naveky, pretoze sa neopotrebovava. na jednej diskusii ktosi chvalil laky La Roche Posay (neviem odkial si - ja som tieto laky videla v lekarni v Auparku v Bratislave). skus si kremovat ruky tak casto ako sa len da a mozno vyskusaj japonsku manikuru - aj ked neviem ci ti to manikerka odporuci pri tomto probleme - nie je to na moc tenke nechty, ale skus sa opytat a skus aj ten zinok jest - to vsak odskusane nemam - ja mam celkom pevne nechty ale zase suche a aj tie kupele v tom olivovom oleji skus - v teplom.

Ďakujem boženka, dnes letím do drogérie a kupujem si sklenený pilník, doteraz som vždy používala kovový :( (som zo Žiliny, takže budem pátrať po lakoch La Roche Posay aj u nás).
maryann
14.08.07,09:13
MaryAnn, po prečítaní príspevku, ktorý bol pridaný po tom mojom, ešte dopĺňam, že tú leštičku aj ten pilník mám papierový, nie kovový, samozrejme. ;)

Aj leštičku si musím zaobstarať, čo som robila doteraz?? :D:D:D

Ešte raz vďaka za pomoc.
AlaNR
14.08.07,12:05
Aj leštičku si musím zaobstarať, čo som robila doteraz?? :D:D:D

Ešte raz vďaka za pomoc.

Jáj, osudovú chybu si spravila, veru o-su-do-vú :D :D :D

Keď budeš kupovať ten sklenný, kúp si aj jemný papierový, neni to drahé, tak do 40 korún + 40 leštička. Len si nekúp taký šmirgeľ ako ja prvýkrát. Márnosť, drevo som s ním mohla šmirgľovať....
Ten sklenny tipujem okolo stofky.
bozenka22
14.08.07,13:58
Boženka, ná a netrase sa Ti ruka?:D

Ja som ľaváčka a pravú ruku si spravím excelentne a na ľavej si nechty koľkokrát tak dodžubkám, môžem sa snažiť neviem ako.

MaryAnn, po prečítaní príspevku, ktorý bol pridaný po tom mojom, ešte dopĺňam, že tú leštičku aj ten pilník mám papierový, nie kovový, samozrejme. ;)


AlaNR: naaaaaaa asi aj trochu trasie :D aj nad tym som uz premyslala. lenze mne sa to robi vacsinou na obidvoch rukach. najlepsie je ked je podkladovy lak cerstvy - novy aj farebny, no ale to by som musela ako casto kupovat. inak tie laky su hustejsie - este ani do polovice sa nedostanem :mad:
bozenka22
14.08.07,14:06
Ďakujem boženka, dnes letím do drogérie a kupujem si sklenený pilník, doteraz som vždy používala kovový :( (som zo Žiliny, takže budem pátrať po lakoch La Roche Posay aj u nás).


MARYANN: jeeeeeeeeeeeeee ty si zo Ziliny? tam je kraaaaaaaaaaasne, ale dlho som tam nebola :mee: uz tam totiz nemam za kym chodit :mee:.

kovovy pilnik vyhod navzdy - tento skleneny je fakt na nezaplatenie a este je aj pekny - komu som mohla, tomu som ho uz kupila ako darcek :D a skus zajst k manikerke a spytaj sa na tu japonsku manikuru (musis ale absolvovat viackrat) ci je pre teba vhodna ;) . ja som si ju pred mesiacom objednala z internetu a chystam sa robit si ju sama - u manikerky som bola len raz, aby som videla ako sa to robi.

a ako si nakupila? ;)
maryann
15.08.07,05:44
Jáj, osudovú chybu si spravila, veru o-su-do-vú :D :D :D

Keď budeš kupovať ten sklenný, kúp si aj jemný papierový, neni to drahé, tak do 40 korún + 40 leštička. Len si nekúp taký šmirgeľ ako ja prvýkrát. Márnosť, drevo som s ním mohla šmirgľovať....
Ten sklenny tipujem okolo stofky.

Cenné rady nad zlato ;):)
maryann
15.08.07,05:46
MARYANN: jeeeeeeeeeeeeee ty si zo Ziliny? tam je kraaaaaaaaaaasne, ale dlho som tam nebola :mee: uz tam totiz nemam za kym chodit :mee:.

kovovy pilnik vyhod navzdy - tento skleneny je fakt na nezaplatenie a este je aj pekny - komu som mohla, tomu som ho uz kupila ako darcek :D a skus zajst k manikerke a spytaj sa na tu japonsku manikuru (musis ale absolvovat viackrat) ci je pre teba vhodna ;) . ja som si ju pred mesiacom objednala z internetu a chystam sa robit si ju sama - u manikerky som bola len raz, aby som videla ako sa to robi.

a ako si nakupila? ;)

akože nemáš za kým, boženka? môžeš za mnou :D

pilník s leštičkou som kúpiť nestihla :mad:, včera som sa bola dať konečne ostrihať a nafarbiť a keď som vyšla od kaderníčky, boli už drogérky pozatvárané :(
bozenka22
15.08.07,08:58
akože nemáš za kým, boženka? môžeš za mnou :D

pilník s leštičkou som kúpiť nestihla :mad:, včera som sa bola dať konečne ostrihať a nafarbiť a keď som vyšla od kaderníčky, boli už drogérky pozatvárané :(


MARYANN: frajer tam chodil na dopravnu skolu tak som tam chodila semtam - to som este aj ja chodila na vysku - no a uz sme obaja skoncili :mee:

tak to musis dneska napravit - myslim ten nakup - sup do drogerky :D ja mam uz sklenene pilniky styri :D a nosim vzdy aj v kabelke ked sa stane nehoda. ja idem dneska na tu japonsku - dufam ze to dobre dopadne. otazka mimo :D co robis a kolko mas rokov?
maryann
15.08.07,09:06
MARYANN: frajer tam chodil na dopravnu skolu tak som tam chodila semtam - to som este aj ja chodila na vysku - no a uz sme obaja skoncili :mee:

tak to musis dneska napravit - myslim ten nakup - sup do drogerky :D ja mam uz sklenene pilniky styri :D a nosim vzdy aj v kabelke ked sa stane nehoda. ja idem dneska na tu japonsku - dufam ze to dobre dopadne. otazka mimo :D co robis a kolko mas rokov?

boženka, napíšem ti SS-ku ;)