Ľuba
14.02.05,18:35
Zákazník si u mňa objednal tovar. Zaplatil zálohovú faktúru a následne mi oznámil, že sa rozhodol, že ho nechce. Tovar som objednala a už mám na sklade. Za zrušenie objednávky mi dodávateľská firma bude účtovať storno poplatok, ktorý budem následne fakturovať zákazníčke. Podlieha storno poplatok DPH alebo nie ?
Vladimír Ozimý
15.02.05,12:24
Ja si osobne myslim že nie, pretože nejde o dodanie tovaru ani služby, ja som maval bežne stornopoplatky v CK a tie som vynimal zo zdanenia DPH. Podla mna nejde o ekonomicku činnost ktora je definovana hned na zaciatku zakona.
Ľuba
15.02.05,13:39
Ďakujem, aj ja som si to tak myslela, len som si nebola istá.
Lucy
16.02.05,07:57
Ľuba a je to aj niekde v zákone uvedené, že stornopoplatky sú mimo DPH? Aj ja mám momentálne tento problém a neviem, či mám alebo nemám počítať na stornopoplatok DPH.
Ľuba
17.02.05,02:20
Nie je to exaktne uvedené, ale (tak ako píše aj Vladimír) podľa zákona o DPH, DPH podlieha dodanie tovaru alebo služby. A ja som vlastne ani tovar ani službu nedodala.
Lucy
17.02.05,09:51
Takže stornopoplatok sa považuje za určitú formu pokuty a tie DPH nepodliehajú. Overenéhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif