klaudia
10.08.07,09:16
Dobrý deň,

Mám zamestnanca, ktorý je na PN.. od 02.07 – 14.07.2007, potom bol v robote 2 dni a zase sa nechal vypísať na PN od 19.07.2007 - .... Viem, že firma platí prvých 10 dní a potom SP.. Pri PN od 02.07 – 11.07.2007 – platí zamestnávateľ a
Od 12.07 – 14.07.2007 – SP

Do zdravotnej poisťovni to ohlásim na tlačive oznámenie zamest. pri zmene.. a do SP pošlem originál tlačiva o pn-ke Potvrdenie o doč.pn časť II a časť IV. + Potvrdenie zamest. o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. Ale aké sumy mám vypísať keď zamestnanca zamestnávame od tohto roku 2007?

Keď znova nastúpil dňa 12.07. na Pn-ku, tak znova prvých 10 dní platíme my a potom SP?

Takže spravím to isté ako pri prvej Pn? ale to potvrdenie zamest. o zamestnancovi na účely nároku na nemocenskú dávku, už nemusím posielať druhý krát?

Zamestnanec nám poslal poštou pri druhej PN len tlačivo časť II, II a a ešte tlačivo ktoré nemá označenie /to ma pomýlilo/ píše sa na ňom Preukaz o trvaní doč.pn a má ho poistenec odovzdať SP, tam nič nevypĺňam, ale nemala to poslať priamo zamestnankyňa do SP??? Takéto tlačivo som nevidela, je tam len informácia že je stále pn k 31.07.2007


Prosím poraďte

Robina
10.08.07,07:33
Podľa mňa od 12.7. - do 14.7. resp. do ukončenia PN mu platí SP - to ťa už nemusí zaujímať, len ak nejaký doklad doniesol, ja som si ho ofotila a odovzdala do SP.
Ja si myslím, že ak si 14.7.2007 mala ukončenie PN, tak si ju ukončila aj v ZP. Ak je od 19.07.2007 znovu na PN, tak toto treba absolvovať znovu a všetko. Nepíšeš, že by mal pokračovanie PN a to by sa dávalo len na prelome mesiacov. MOžno sa mýlim.
nikulik
10.08.07,07:35
Dobrý deň,ffice:office" />http://www.porada.sk/ />


Mám zamestnanca, ktorý je na PN.. od 02.07 – 14.07.2007, potom bol v robote 2 dni a zase sa nechal vypísať na PN od 19.07.2007 - .... Viem, že firma platí prvých 10 dní a potom SP.. Pri PN od 02.07 – 11.07.2007 – platí zamestnávateľ a
Od 12.07 – 14.07.2007 – SP

Do zdravotnej poisťovni to ohlásim na tlačive oznámenie zamest. pri zmene.. a do SP pošlem originál tlačiva o pn-ke Potvrdenie o doč.pn časť II a časť IV. + Potvrdenie zamest. o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. Ale aké sumy mám vypísať keď zamestnanca zamestnávame od tohto roku 2007? Berie sa do uvahy VZ od začiatku PP do 30.06.2007, ak samozrejme nastupil tento rok do zamestnania.

Keď znova nastúpil dňa 12.07. na Pn-ku, tak znova prvých 10 dní platíme my a potom SP? ANO

Takže spravím to isté ako pri prvej Pn?ANO ale to potvrdenie zamest. o zamestnancovi na účely nároku na nemocenskú dávku, už nemusím posielať druhý krát? MUSIŠ, pri kazdej novej PN musíš vypisovať Potvrdenie.

Zamestnanec nám poslal poštou pri druhej PN len tlačivo časť II, II a a ešte tlačivo ktoré nemá označenie /to ma pomýlilo/ píše sa na ňom Preukaz o trvaní doč.pn a má ho poistenec odovzdať SP, tam nič nevypĺňam, ale nemala to poslať priamo zamestnankyňa do SP??? Takéto tlačivo som nevidela, je tam len informácia že je stále pn k 31.07.2007 To sa posiela do SP aby SP vedela ze PN-ka mu trva aj dalsi mesiac.


Prosím poraďte



Odpovede su doplnene v texte cervenym.

J+K
10.08.07,07:37
Ohľadom prvej PN, všetky úkony ako si napísala. Príjem bude z tohto roka , obdobie bude od nástupu do zamestnania až do 30.6.2007.

Pri druhej PN opäť platíte prvých 10 dní náhradu príjmu, potvrdenie o príjme ide také isté ako pri prvej PN, ale u nás na sociálke musím dať toto potvrdenie ku každej PN, takže radšej vystav opätovne.

A ešte ku tomu záhadnému tlačivu - asi to bude také zelené, je to preukaz o trvaní PN, s ktorým sa zamestnanec hlási u svojho lekára na kontrolu, tomu ho potom aj pri ukončení PN odovzdá a tebe zašle ukončenie PN IV.
Farks
10.08.07,07:38
Zamestnanec nám poslal poštou pri druhej PN len tlačivo časť II, II a a ešte tlačivo ktoré nemá označenie /to ma pomýlilo/ píše sa na ňom Preukaz o trvaní doč.pn a má ho poistenec odovzdať SP, tam nič nevypĺňam, ale nemala to poslať priamo zamestnankyňa do SP??? Takéto tlačivo som nevidela, je tam len informácia že je stále pn k 31.07.2007

Ja to robím tak, že to tlačivko o travní PN si prefotím, založím do karty zamestnanca a originál posielam na SP. Je to tvz.prechodka otom, že zamestnanec je k poslednému dňu mesiaca stále PN.
klaudia
10.08.07,08:14
19.07.2007 druhy krat nastupila na PN.

Prepate pomylila som sa.
klaudia
10.08.07,08:15
Dakujem za vase rady.. :-)