Katka3003
10.08.07,09:16
Dobry den, vie mi niekto poradit, ci je mozne pri rozvode manzelstva ziadat odpustenie poplatku /2.000.- Sk/ za rozvod manzelstva, z dovodu, ze mam maly prijem? Treba vydokladovat prijem? Staci na to vyplatna paska ci pracovna zmluva? Dik za rady.
rada
12.08.07,10:32
Dobry den, vie mi niekto poradit, ci je mozne pri rozvode manzelstva ziadat odpustenie poplatku /2.000.- Sk/ za rozvod manzelstva, z dovodu, ze mam maly prijem? Treba vydokladovat prijem? Staci na to vyplatna paska ci pracovna zmluva? Dik za rady.
O odpustenie nie, ale o oslobodenie. Sú na to na súde (myslím si)
tlačivá . Cit. z OSP :
§ 138

(1) Na návrh môže súd priznať účastníkovi celkom alebo sčasti oslobodenie od súdnych poplatkov, ak to pomery účastníka odôvodňujú a ak nejde o svojvoľné alebo zrejme bezúspešné uplatňovanie alebo bránenie práva. Ak nerozhodne súd inak, vzťahuje sa oslobodenie na celé konanie a má i spätnú účinnosť; poplatky zaplatené pred rozhodnutím o oslobodení sa však nevracajú.

(2) Priznané oslobodenie súd kedykoľvek za konania odníme, prípadne i so spätnou účinnosťou, ak sa do právoplatného skončenia konania ukáže, že pomery účastníka oslobodenie neodôvodňujú, prípadne neodôvodňovali.

(3) Ak bol účastníkovi oslobodenému od súdnych poplatkov ustanovený zástupca, vzťahuje sa oslobodenie v rozsahu, v akom bolo priznané, i na hotové výdavky zástupcu a na odmenu za zastupovanie.
Ellenn
01.10.07,08:12
Katka, prosim Ta, pisala si tu ziadost na odpustenie poplatku? Nie je to ale tak, ze Tvoju ziadost potom stale odsuvaju alebo dokonca zamietnu?
Katka3003
02.10.07,05:50
Ellen, ja som dala taku ziadost, na oficiálnom tlacive súdu- dali mi to na socialnom, ale zatial sa nic nedeje a je to uz 3 mesiace, zatial nic.
Ellenn
02.10.07,06:46
3 mesiace je dlha doba, ale mozno je to tak bezne aj ked sa zaplati poplatok. Prosim Ta, mozes mi napisat na epivarci@orangemail.sk? Ja nemozem posielat sukromne spravy, lebo tu este nie som 5 dni. Chcela by som sa Ta este spytat nejake veci. Dik.