Monika Kováčová
10.08.07,09:27
Mám problém asi takýto:
na tejto stránke mi ide prehliadanie (IE) dosť pomaly, mám aktívny NOD32, a pravdepodobne mi niečo blokuje túto stránku...
čo je zaujímavé, reklama hore nie je na draka (alebo sa len mihne) a potom tam sú nejaké banery, že som 9999999 vistor a som win (vyhrala??) Po kliknutí na baner ma presmeruje: http://ad.directaclick.com/click,WjwCAKNRAwB.bgUAqBACAAAAtAAAAAIABAAGCwAABAOl igMAV7sAAEpNAwAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAGQgvEYAAA AA,,http%3A%2F%2Fwww.porada.sk%2Fnewthread.php%3Fd o%3Dnewthread%26f%3D74,

neviem prečo ani ako to odstrániť Spybot nenašiel nič ani NOD32 (včera nič, predtým čosi uložil do karantény... :confused: )

alebo po kliknutí na ten istý baner ale inú reklamu (preskakuje) mi nod zahlási:
http://ad.directaclick.com/click,WjwCAKNRAwB.bgUAqBACAAAAtAAAAAIABAAGCwAABAOl igMAV7sAAEpNAwAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAGQgvEYAAA AA,,http%3A%2F%2Fwww.porada.sk%2Fnewthread.php%3Fd o%3Dnewthread%26f%3D74,
Upozornenie antivírusového systému NOD32: IMON
Prístup zablokovaný!

Informácie:

Stránka:
http://www.winantispyware.com/download/2006/?aid=d3_el_spt_kw7_mtrt_asr&lid=virus&affid=d3_68055__{46d9783f-1203-4c28-aa30-c30f84f3e288}&rff=&ax=1&ex=1

Popis:
Prístup na stránku bol zablokovaný modulom IMON. Stránka sa nachádza
na zozname stránok s potenciálne nebezpečným obsahom.

www.eset.sk
kukučka
10.08.07,10:04
tie deviatky mám aj ja, okrem toho pri prvom otvorení porady tam nemám nick, objaví sa až keď otvorím nejakú tému.
tuxik senior
10.08.07,13:37
s nickom som postrehol podobne problemy, banner nie. odpoved na vase (nase)votazky by mali mat najskor admini. zeby pishing alebo podobna injektaz?
nechceny banner + "prihlasovacia stranka" aj v pripade, ze som prihlaseny je dost podivna vec.
virus to nebude. v skolskej sieti virus nema sancu a robi to na kazdom pc.
vo vistach s IE7 a zapnutym pishingovym filtrom, ktory funguje dost podivne to hlasi moznu injektaz skodliveho kodu (osobne tuto hlasku berem s rezervou hlavne pokial to hlasi nejaka fircura od MS).

jedina rada - neklikat na vsetko co sa hybe a premyslat ci som sa odhlasoval alebo nie.
Monika Kováčová
10.08.07,13:54
ďakujem tuxik.... ale pravdupovediac rozumiem ti tak každé tretie slovo...
Monika Kováčová
10.08.07,13:55
Zaujímavé, že tu doma to nemám... tu frčím o sto osem... V práci ma čosi brzdí...
tuxik senior
10.08.07,14:20
hmmm tak to je hodne divne, skus sa opytat vaseho IT samana, mozno v tom bude nejaky skodlivy kod v pc v praci a bug s prihlasovanim bude len plany poplach.
zdrojov problemov moze byt viac.

mojim zamerom nie je znizovat profesionalitu adminov tohoto fora, myslim ze svoju pracu odvadzaju znamenite.

za to kazde tretie slovo sa ospravedlnujem :D holt vacsina mojich prispevkov je dlhych a malo zrozumitelnych ale snazim sa to pisat polopate.
Monika Kováčová
10.08.07,14:22
a keď toho IT šamana robím ja tak čo potom? Ako zlikvidujem škodlivý kód? Ako sa mi dostane cez ofic. Windows a ofic. Nod32 a spybot?
Danila
10.08.07,15:04
a keď toho IT šamana robím ja tak čo potom? Ako zlikvidujem škodlivý kód? Ako sa mi dostane cez ofic. Windows a ofic. Nod32 a spybot?Monika nestraš ma. To čo píšeš, je pre mňa japončina, ale inak mám monitor samé lietajúce čudo.....:confused: :eek:
lenkak
10.08.07,17:45
ja som nemala problémy ani s IE7, ani s Firefox.
kukučka
10.08.07,18:16
Lenka a máš aj ty deviatky? Prosím pozri môj príspevok.
lenkak
10.08.07,18:19
nemám ani banery ani deviatky. Všetko šlape. Aj v robote aj doma.
tuxik senior
10.08.07,21:12
:o
to ermon
holt budeme musiet aktualizovat antispyware databazu
ako sa pozeram na pripsevky ostatnych tak to vypada na problem priamo u nas
Hlinkovx
11.08.07,13:46
a len tak medzi nami..
kombináciu na lottto ti to neukazuje?? :D:D
Monika Kováčová
11.08.07,14:59
a len tak medzi nami..
kombináciu na lottto ti to neukazuje?? :D:D

:D:D:D:D:D:D:D JASNAČKA ŽE ÁNO, A UŽ SOM PODALA!!! :D:D:D:D:D:D
Richard
11.08.07,18:54
prosím ak sa niečo podobné niekomu stane, nahláste mi to osobne čo najskôr.

ÚPLNE NAJLEPŠIE by ste spravili keby ste mi poslali printscreen vašej obrazovky, aby som aj ja videl o čo ide.
Kľudne to môže byť problém aj na vašej strane, ale môže to byť aj problém na našej strane (to by sa však zobrazovalo viacerým).

Ďalšia možnosť je že sú to fakt reklamy, nie však tam kde je rekalama na draka. Mám tu reklamy cez Google (textové reklamy pod navigačnou lištou). Nikedy môže dať Google aj banerovú reklamu. Bolo by vhodné okrem toho printscreenu poslať mi na email aj zdrojový kód stránky na ktorej sa to zobrazilo. Ďalej si skúste preveriť pôvod toho banera kliknutím naň pravým tlačidlom myši a potom na vlastnosti. Bude tam cesta odkiaľ prichádza tento baner. Ak to bude z Google domény (napr. takéto: http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/imgad?id=CL7G1cCTkdCAURDYBRhaMggdgCpu-CN9RA ) tak to je OK.

Čo sa týka toho prihlasovania. Buď Vás prihlásy Váš prehliadač automaticky (ak ste si zvolili možnosť zapamätať), alebo sa prihlasujete vždy ručne. Ak to prebieha automaticky, tak by Vás to malo prihlásiť automaticky pri prvom načítaní stránky. Ak s tým má prehliadač problémy, môže sa stať že vás prihlási až pri načítaní druhej strany, ktorú si pozeráte na Porade.

Taktiež prosím aby ste písali problémy ohľadom stránky do sekcie "Ohlasy" nie hobby, lebo tam sa mi to môže stratiť z dohľadu...
Monika Kováčová
13.08.07,08:10
ako pošlem Richardovi súbor???
kukučka
13.08.07,09:18
Súbor, alebo obrazovku? Keď otvoríš Poradu, stlač Print Screen a máš ju skopírovanú, stačí vojsť do Wordu a cez Upraviť stlačíš Vložiť a máš to tam, alebo stlačíš pravé myšítko a prilepíš.
Možno vie niekto jednoduchšie.
Akurát ten dokument nemôžem Richardovi poslať, lebo má neprístupný mail.
Richard
13.08.07,11:45
admin zavinacik porada.sk
Richard
13.08.07,12:05
ermon, máš tento vírus (adware) v počítači:

http://www.symantec.com/security_response/writeup.jsp?docid=2003-080116-4112-99

kontaktuje admina, aby vám ho odstránil
Monika Kováčová
13.08.07,12:15
Ďakujem pekne :eek: :eek: :eek:

Niečo s tým zajtra urobím.... prečo ho NOD nenašiel??? :confused:
Richard
13.08.07,13:42
akože nenašiel, však ťa upozornil správou o infiltrácii. Nie je to vírus, ktorý niečo ničí, je to adware ktorý sa inflitruje do tvojho prehliadača a zobrazuje ti reklamy, keď na ne klikneš tak oni majú z toho províziu :)
LubicaN
13.08.07,13:58
Richard, a keď si už tu... bolo tu spomínané aj mierne "blbnutie prihlasovania". Doma a niekedy aj v práci sa normálne na stránku prihlásim, porada sa mi za prihlásenie poďakuje...a som znovu na úvodnej stránke...ale vyzerá presne tak isto, akoby som nebola prihlásená. Keď si ťuknem na "Dnešné príspevky" tak už hore vidím svoj nick...zobrazí mi najnovšie príspevky a tiež také, ktoré sa od posledného prihlásenia nezmenili (ti už nie sú "tučným" a sú pod čiarou). Mám aj ja nejaký vírus alebo prečo ma to doma stále a v práci niekedy takto zlostí??? A ešte nie vždy mi zobrazuje podpis, aj keď mám v rozličných možnostiach odfajknuté "Zobraziť podpis".

ďakuje

*Ľubica
Richard
13.08.07,17:09
Doma a niekedy aj v práci sa normálne na stránku prihlásim, porada sa mi za prihlásenie poďakuje...a som znovu na úvodnej stránke...ale vyzerá presne tak isto, akoby som nebola prihlásená. Keď si ťuknem na "Dnešné príspevky" tak už hore vidím svoj nick...zobrazí mi najnovšie príspevky a tiež také, ktoré sa od posledného prihlásenia nezmenili (ti už nie sú "tučným" a sú pod čiarou).

ak ťa prihlási, zobrazuje sa ti tvoj nick hore v prihlasovacom okienku... takže to nie je "rovnaké" ako keď si neprihlásená.
S tými dnešnými príspevkami, neviem ako to myslíš. Zobrazuje všetky ktoré sa zmenili od tvojej poslednej návštevy (najnovšie príspevky), alebo len dnešné (dnešné príspevky)


Mám aj ja nejaký vírus alebo prečo ma to doma stále a v práci niekedy takto zlostí??? A ešte nie vždy mi zobrazuje podpis, aj keď mám v rozličných možnostiach odfajknuté "Zobraziť podpis".

ďakuje

*Ľubica
Ak zlostí prihlasovanie, väčšinou je problém v nastaveniach cookies, a v nastaveniach bezpečnosti prehliadania stránok.
Podpis sa nezobrazuje v každom príspevku, ale minimálne v jednom v téme (to je opatrenie, aby sa trochu sprehľadnila stránka - už to tu bolo diskutované...)
kukučka
13.08.07,18:07
Nikdy som sa neodhlasovala a aj keď som tu občas čítavala, že má niekto problémy, u mňa všetko bolo v poriadku - až doteraz.
Už som z toho prihlasovania, klikania a mihania reklám rozladená a ani nepíšem, kde všade som bola a čo som porobila aj keď tomu . . . rozumiem.
NOD pochytal trojanov, ale asi sa ešte niečo zakrtkovalo. Nechcem žiadných návštevníkov, aj keby boli z toho UFA čo lieta ponad Haiti. :mee: :D Aspoň pozvem na návštevu mladého, pekného počitačistu. :D :D :D
Richard
14.08.07,05:51
kukučka, pošli mi aj ty printscreen a takisto pravým tlačítkom vlastnosti banera...
mail som tu niekde dal
Gabi03
14.08.07,06:03
Nechcem žiadných návštevníkov, aj keby boli z toho UFA čo lieta ponad Haiti. :mee: :D

mimotemy Ufo už máme aj na južnom Slovensku. Pri Máni, nepočuli ste? :D
LubicaN
14.08.07,06:21
ak ťa prihlási, zobrazuje sa ti tvoj nick hore v prihlasovacom okienku... takže to nie je "rovnaké" ako keď si neprihlásená.
S tými dnešnými príspevkami, neviem ako to myslíš. Zobrazuje všetky ktoré sa zmenili od tvojej poslednej návštevy (najnovšie príspevky), alebo len dnešné (dnešné príspevky)

Ak zlostí prihlasovanie, väčšinou je problém v nastaveniach cookies, a v nastaveniach bezpečnosti prehliadania stránok.
Podpis sa nezobrazuje v každom príspevku, ale minimálne v jednom v téme (to je opatrenie, aby sa trochu sprehľadnila stránka - už to tu bolo diskutované...)

Ale je to rovnaké. Ja sa normálne prihlásim, porada mi za prihlásenie poďakuje a znovu vidím tú istú stránku, vpravo hore mám okienko kde je predpísané Užívateľské meno, heslo, políčko na zašrtnutie Zapamätať, tlačítko na prihlásenie... a v menu nemám Najnovšie príspevky ale Dnešné príspevky. Až keď "dnešné príspevky" odkliknem tak sa mi zobrazí NICK a vidím najnovšie príspevky a pod čiarou (uvedené porady neobsahujú nové príspevky od Vašej poslednej návštevy) normálne (nie tučne) ostatné "dnešné príspevky". Skúsim si doma pozrieť nastavenie bezpečnosti a cookies... Ďakujem.