martina_j
10.08.07,11:41
ahojte, chcela by som sa spytat na nasledovnu vec: rozhodnutim sudu musime zaplatit zavazky o ktore sa viedol spor, a sucasne sud priznal druhej strane urok z omeskania 0,05% za kazdy den, ktory mame my zaplatit. je tento urok z omeskania danovo uznanym nakladom alebo to bude pripocitatelna polozka???
kačenka
10.08.07,11:47
Sú to vlastné úroky z omeškania podľa §258 Obch.zákonníka, čiže 544 a to je daňovo uznaný náklad.
martina_j
10.08.07,11:50
dakujem ;)
andrej_rv
10.08.07,12:03
..sucasne sud priznal druhej strane urok z omeskania 0,05% za kazdy den, ktory mame my zaplatit. je tento urok z omeskania danovo uznanym nakladom alebo to bude pripocitatelna polozka???
Na doplnenie - v zmysle § 17 ods. 21 ZoDP sú úroky z omeškania daňovo uznaným nákladom u dlžníka až po ich zaplatení.