sonička
10.08.07,13:09
želám pekný deň, na záver týždňa sa nám stal v práci pracovný úraz a vôbec neviem čo a ako a aké tlačiva potrebujem a kde ich mám poslať?
anmary
10.08.07,11:17
Zadaj si do vyhľadávača "PRACOVNÝ ÚRAZ" tam nájdeš dopodrobna rozobranú túto tému.:)
karpis
10.08.07,11:18
Potrebuješ v prvom rade vypísať Záznam o registrovanom pracovnom úraze
mkatka
13.08.07,10:06
V súvislosti s pracovným úrazom som si prečítala niekoľko príspevkov.
Má niekto vzor Žiadosti o posúdenie závažnosti pracovného úrazu?
Taktiež som sa dočítala, že ak DPN trvá dlhšie ako 42 dní, zamestnávateľ musí prizvať IBP na kontrolu. Môžte mi napísať, kde to nájdem v zákone, t.j. aký § ?
Ďakujem za odpovede.
mkatka
13.08.07,10:25
V súvislosti s pracovným úrazom som si prečítala niekoľko príspevkov.
Má niekto vzor Žiadosti o posúdenie závažnosti pracovného úrazu?
Taktiež som sa dočítala, že ak DPN trvá dlhšie ako 42 dní, zamestnávateľ musí prizvať IBP na kontrolu. Môžte mi napísať, kde to nájdem v zákone, t.j. aký § ?
Ďakujem za odpovede.


posúvam ....
vikinka
13.08.07,10:50
V súvislosti s pracovným úrazom som si prečítala niekoľko príspevkov.
Má niekto vzor Žiadosti o posúdenie závažnosti pracovného úrazu?
Taktiež som sa dočítala, že ak DPN trvá dlhšie ako 42 dní, zamestnávateľ musí prizvať IBP na kontrolu. Môžte mi napísať, kde to nájdem v zákone, t.j. aký § ?
Ďakujem za odpovede.
Zákon o BOZP 124/2006 Z.z.§ 17 ods.5 písm.a.3
mkatka
13.08.07,11:17
Ďakujem Vikinke za odpoveď.
abel
17.08.07,09:03
Školníkovi sa stal v marci pri večernej kontrole kotolne úraz. Na pohotovosti ho ošetrili,mal dlahu, ale doklad o dočasnej práceneschopnosti odmietol a naďalej chodil do práce. V zamestnaní bol len spísaný protokol o tom, ako sa stal úraz, ktorý sa ale nikde nezasielal. Má zamestnanec nárok na nejaké odškodnenie, keďže DPN nebola? Komerčná poisťovňa mu z jeho poistenia vyplatila poistku, môže žiadať ešte niečo od zamestnávateľa, keďže stratu na zárobku nemal žiadnu ?
janaGT
20.08.07,08:45
V prílohe vzor tlačiva Posúdenie závažnosti PÚ, ktoré mi poskytla SP. Lekár vyplil a zaniesla som na SP.