DjPeggo
10.08.07,14:07
Chcel by som vediet ci mozem dostat dotaciu z uradu prace ako Dj na nakup veci som normalne registrovany dj za odpoved vopred dakujem aj neaku hcemu podla coho spravit ten podnikatelsky plan
Chobot
10.08.07,12:55
Chcel by som vediet ci mozem dostat dotaciu z uradu prace ako Dj na nakup veci som normalne registrovany dj za odpoved vopred dakujem aj neaku hcemu podla coho spravit ten podnikatelsky plan

O príspevku na samozamestnanie sa píše v zákone o službách zamestnanosti č. 5/2004 § 49.

Príspevok na samozamestnanie môže uchádzač dostať, ak je v evidencii uchádzačov o zamestnanie minimálne štyri mesiace. Na úrade práce musí prejsť kurzom, vypracovať si projekt, ktorý musí schváliť komisia úradu práce. Z podnikateľského zámeru musí vyplynúť, aké náklady bude mať firma a aj podľa toho sa určuje výška príspevku.

Každý okres na Slovensku má podľa miery nezamestnanosti inú výšku príspevku, ktorý môže uchádzač dostať. Maximálne výšky príspevkov sa pohybujú v desiatkách tisícoch korún (30 - 50 tisíc).

Existujú tzv. znevýhodnení uchádzači, ktorí majú nárok na vššiu sumu (napr. občan mladší ako 25 rokov, ktorý skončil školu pred menej ako 2 rokmi - tzv. absolvent, starší občania, dlhodobo evidovaní občania a pod.).

Ešte pre info, o príspevok treba žiadať tam, kde má pracovné miesto vzniknúť (miesto podnikania), nie podľa bydliska podnikateľa.

Myslím, že rýchlejšia cesta k základnému kapitálu by bola formou bankového úveru.