palisss
10.08.07,22:12
Zamestnanec doniesol už druhý krát po sebe OČR - ku, kde arogantne hodenim mi ju na stôl povedal, že hneď po tejto OČR - ke ide na dovolenku, ktorú má schválenú ešte pred časom, keď sa schvaloval. tzv. plán dovoleniek. Po uvažovaní som sa rozhodol s ohľadom na jeho čím ďalej tím viac nezodpovednejší prístup k práci, že mu dám výpoveď. Keďže mu dovolenka končí až 2.9.07, čo už bude platiť nový zákonník práce, neviem či môžem výpoveď napísať už teraz, aj keď je na dovolenke, alebo až keď sa vráti a aky druh výpovede je potrebne zvoliť, aby to " bolelo " čím najmenej.
Ďakujem pekne za odpoveď.
Chobot
13.08.07,08:54
Zamestnanec doniesol už druhý krát po sebe OČR - ku, kde arogantne hodenim mi ju na stôl povedal, že hneď po tejto OČR - ke ide na dovolenku, ktorú má schválenú ešte pred časom, keď sa schvaloval. tzv. plán dovoleniek. Po uvažovaní som sa rozhodol s ohľadom na jeho čím ďalej tím viac nezodpovednejší prístup k práci, že mu dám výpoveď. Keďže mu dovolenka končí až 2.9.07, čo už bude platiť nový zákonník práce, neviem či môžem výpoveď napísať už teraz, aj keď je na dovolenke, alebo až keď sa vráti a aky druh výpovede je potrebne zvoliť, aby to " bolelo " čím najmenej.
Ďakujem pekne za odpoveď.

Neviem, koho to má "bolieť" čo najmenej, ale z môjho pohľadu nemáš dôvod na skončenie PP. Ten zaemstnanec len využil svoje zákonné možnosti a všetko urobil v súlade so ZP - nárok na OČR a nárok na dovolenku. Akým spôsobom to urobil (či milo alebo arogantne) asi odzrkadľuje pracovné vzťahy na pracovisku. On neurobil nič, čím by porušil pracovnú disciplínu.

Takže pokiaľ nerušíte jeho miesto alebo nerušíte časť firmy, tak neviem, či máš iný dôvod na skončenie PP. Jedine by si mu ešte mohol vytknúť slabú výkonnosť v práci, písomne ho na to upozorniť a ak to nezlepší, tak jedine vtedy dať výpoveď. Ale to už určite nestihneš do 1.9. Nevrlé správanie nie je dôvodom na výpoveď (pokiaľ ťa fyzicky nenapadol, alebo sa k tebe nespráva príliš hrubo -slovné nadávky a ohovárania).

Myslím, že len máte osobný konflikt a tým zamestnancom. Ak si jeho zamestnávateľ, mal by si to riešiť osobným pohovorom, kde si ujasníte priority do budúcnosti. Ak si len jeho nadriadený, mal by si to riešiť vašim vyšším nadriadeným.
Martina12345
14.08.07,09:06
Ked je v skúšobnej dobe, tak počas OČR mu môžte dať výpoved. Ak nie, tak bohužiaľ. OČR ajtak prepláca sociálna poistovňa.
Chobot
14.08.07,09:30
Nerozumiem. Myslím si, že je tu niečo uvedené nepresne. Môže mi niekto vysvetliť význam tohoto tvrdenia? Ďakujem.

Má tam byť správne asi :

"Ked je v skúšobnej dobe, tak môžte skončiť PP aj počas OČR . Ak nie, tak bohužiaľ..."

Ale to je niečo iné. Na to (OČR) sa zadávateľ otázky nepýtal.