M (Em)
12.08.07,09:35
Ahojte priatelia. Opat riesim pre mna obrovsky problem a neviem odpoved.

od 15.8.2007 sa stavame platcami DPH. Prave som s "nadsenim" zistila, ze zo zasob tovaru a materialu z Ciech si nemozem narokovat vratenie DPH, iba v tom pripade, ze sa zaregistrujem v Cechach.
Kedze mam velke mnozstvo takehoto tovar z Ciech, potrebujem surnu pomoc, ako mam postupovat.

Pretoze sa mi zda hrozne, ze by som teraz tovar, za ktory som v Cechach zaplatila DPH, mala predavat s rabatom, na ktory nahodim opat DPH.

Co teraz? Hladam aj v prispevkoch, pokial je niekto zrucnejsi a vie mi rychlo poradit linku, alebo stranku, velmi pekne dakujem.
betka
12.08.07,11:36
DAň viažúcu sa na majetok, kt. môže novoregistrovaný platiteľ dane odpočítať je:
- dan, kt. mu vyfakturoval iný platiteľ
- dań zaplatená colnému orgánu pri dovoze
- daň, kt. bol povinný zaplatiť z tovarov dodaných s inštaláciou a montážou zahraničným dodavateľom z iného ČŠ alebo z tretieho šttu (69/2)
- daň, kt bol povinný zaplatiť z nadobudnutia tovaru v tuzemku z iného ČŠ

par.55/2-platiteľ teda môže odpočítať daň v rozsahu a za podmienok podľa par.49-51
M (Em)
12.08.07,12:35
Dakujem, zakon som si nasla, ale v praxi to ako prevediem na danove priznanie? hlavne mi ide o tu 5% dan.
viem, ze si jednoducho zratam tovar a material s 19pecentnou danou zo zasob, ale potom co s 5%?
vdaka
M (Em)
14.08.07,06:50
Nikto sa nenajde, kto pomoze ako nalozit v danovom priznani s 5% danou ?
Vladimír Ozimý
14.08.07,08:10
Ahojte priatelia. Opat riesim pre mna obrovsky problem a neviem odpoved.

od 15.8.2007 sa stavame platcami DPH. Prave som s "nadsenim" zistila, ze zo zasob tovaru a materialu z Ciech si nemozem narokovat vratenie DPH, iba v tom pripade, ze sa zaregistrujem v Cechach.
Kedze mam velke mnozstvo takehoto tovar z Ciech, potrebujem surnu pomoc, ako mam postupovat.

Pretoze sa mi zda hrozne, ze by som teraz tovar, za ktory som v Cechach zaplatila DPH, mala predavat s rabatom, na ktory nahodim opat DPH.

Co teraz? Hladam aj v prispevkoch, pokial je niekto zrucnejsi a vie mi rychlo poradit linku, alebo stranku, velmi pekne dakujem.

v takomto prípade to riešte vrátenie dane cez finančný úrad Praha 1 trvá to síce polroka ale dph vám vrátia keď si tam zavoláte oni vám povedia a zašlú presný postup ako si vyžiadať dph v takýchto prípadoch...v slovenskom daňovom priznaní si to neuplatníte...
M (Em)
17.08.07,16:40
Dakujem, skusim to.