kaay
12.08.07,11:52
Potrebovala by som poradiť ako opraviť chybu z predchádzajúceho roka, kedy som opomenula urobiť vo valutovej pokladni prepočet meny na základe kurzu NBS a tým mi teraz nesedia počiatočné stavy. Sú tam kruzové rozdiely a neviem si s tým poradiť. Je potrebné urobiť koli tomu opravu daňového priznania alebo sa to dá opraviť inerným dokadom???
koňo
12.08.07,16:22
Ak ide o významné sumy, potom by som urobil dodatočné daňové a účtovne by som to prmietol teraz na účtoch sk. 42. Ale asi ide o nevýznmané čiastky a teda sa s tým netráp. Ak to pri kontorle nájdu, potom máš problém (neviem posúdiť význam).
Z hľadiska účtovníctva v roku 2007 sa s tým netráp. Len nemeň spôsob oceňovania výdajov peňazí. K 31.12.2007 sa to vyrovná.
kaay
13.08.07,06:34
Čo znamená - nemeň spôsob oceňovania peňazí
koňo
14.08.07,07:04
Ak pri výdaji z pokladnice používaš bežný kurz NBS, priemerný kurz obstarania alebo FIFO (v zmysle § 25 ods. 3 zákona o účte) môžeš tento spôsob meniť iba s účinnosťou od 1. dňa účtovného obdobia.
Ak si neprecenila k poslednému dňu a zmenila by si režim, mohla by si skresliť ocenenie. Ale asi priveľa teoretizujem.