renataj
12.08.07,14:00
Ahojte.Mám na Vás všetkých otázočku.Hľadám s prácu a veľakrát v inzerátoch čítam" životopis spolu so sprievodným listom posielajte...". Viete mi napísať,akú formu a čo má taký sprievodný list obsahovať.
Vopred vrelá vďaka všetkým
veronikasad
12.08.07,12:10
Ahojte.Mám na Vás všetkých otázočku.Hľadám s prácu a veľakrát v inzerátoch čítam" životopis spolu so sprievodným listom posielajte...". Viete mi napísať,akú formu a čo má taký sprievodný list obsahovať.
Vopred vrelá vďaka všetkým

Myslím, že sa jedná o motivačný list. Na stránke www.profesia.sk (http://www.profesia.sk) nájdeš vzor životopisu aj motivačného listu.

-------
Veronika
Katy a R
12.08.07,12:54
Doplním Veroniku – ešte súhlas so spracovaním údajov.
Pozor ak ideš na VK do štátnej správy! Tam to musí byť presne, podľa zákona.
Sprievodný list slúži na to, aby si v ňom uviedla všetky prílohy, ktoré zasielaš - napr.
- Životopis
- motivačný list
- súhlas so spracovaním údajov
- doklad o vzdelaní
- výpis z reg. trestov
- a iné, podľa toho, čo požadujú
(moja dcéra priložila namiesto výpisu z registra trestov odpis z registra - mala smolu, nesplnila požiadavky).
renataj
12.08.07,12:57
Ďakujem za odpovede
Zita4
21.08.07,12:29
Ahojte.Mám na Vás všetkých otázočku.Hľadám s prácu a veľakrát v inzerátoch čítam" životopis spolu so sprievodným listom posielajte...". Viete mi napísať,akú formu a čo má taký sprievodný list obsahovať.
Vopred vrelá vďaka všetkým
Sprievodný list v tomto prípade bude žiadosť o prijatie do zamestnania. K nemu ako prílohy treba pripojiť životopis, doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní... atď.
anklar
21.08.07,12:56
Samozrejme, treba súhlasiť so všetkými odpoveďami, lebo všetky sú jednotlivo správne. Predsa len, jestvuje trošku rozdiel miedzi nimi.
Sprievodný list k CV: ak chceme reagovať na prac. ponuku, dôkladne, pozorne si prečítame inzerát. Sprievodný list, ktorým "sprevádzame" svoje CV má mať vo svojom obsahu vyzdvihovanie a zdôrazňovanie tých našich pracovných schopností a skúseností, ktoré zamestnávateľ potrebuje a my nimi disponujeme. Zdôrazníme v ňom, prečo je naša ponuka pre budúceho zamestnávateľa dobrá.
Motivačný list: trochu sa od sprievodného odlišuje svojím obsahom v tom, že sa v ňom zameriame vyslovene na motiváciu. Vlastne dve. V prvej časti musíme motivovať budúceho zamestnávateľa aby prejavil záujem osloviť nás, resp. pozvať na pracovné interview. V druhej časti vyjadríme, čo nás motivovalo zaujímať sa o pracovnú pozíciu.
Žiadosť o prijatie do zamestnania: túto žiadosť prikladáme k svojmu CV formulovanú presne podľa znenia. Teda, žiadame o prijatie do zamestnania. Ak k CV prikladáme Žiadosť ... a nie Motivačný list, resp. Sprievodný list, znamená to, že sme v tej lepšej pozícii. Teda, sme zamestnaní, máme pravidelný príjem, avšak, chceme si nájsť niečo lepšieho.
Tak, v skratke som si dovolila uviesť rozdiely medzi týmito troma listami, ktoré prikladáme k CV keď ide o hľadanie práce.
Ešte niečo navyše, ak dovolíte: Ak máte možnosť, vždy si vyhľadajte informácie o firmu (ORSR, ZRSR, iné na nete) a zistite si čo najviac o budúcom zamestnávateľovi. Až potom reagujte na pracovnú ponuku. Ušetríte si nervy, čas, peniaze.
pelukaspe
01.11.08,23:58
napriklad