movin
12.08.07,18:41
Dobrý deň,
možno moja otázka nie je na správnom mieste myslím v poradni, neviem kde by som získala tu informáciu ktorú hľadám, takže moja otázka je: "Pracujem vo verejnej sprave a naša personalistka nespravodlivo započítala zamestnancom dĺžku započítanej praxe. Uvediem príklad: niektorý tam pracujú celý život a z 30 rokov im neuznala ani polovicu, takže teraz majú menší plat, a jedna zamestnankyňa čo tam prišla protekčne a v praxi nič nerobí má to len na papieri tak jej započítala celú dĺžku praxe, a viem že to čo robí teraz v živote nerobila, je to nespravodlivé. A keď nikto nerobí nič tak som sa rozhodla že sa do toho pustím. Chcela by som vedieť komu treba oznámiť čo sa to u nás deje, myslím akému úradu, nejakej kontrole, aby to prešetrili tú dĺžku započítanej praxe.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
inuš
13.08.07,07:12
Najlepšie riešenie aspon podla mna by bolo skúsiť si to vyjasniť s personalistkou, aby Vám vysvetlila na základe čoho neuznala prax. Ked neuspejem tam, šla by som za riaditelom alebo nadriadeným, kde by som vklude zopakovala svoju požiadvku na vysvetlenie a pokial spravili chybu, tak aby urobili nápravu. Pokial by som neuspela ani tam, tak potom skúsiť podanie na inšpektorát práce, ktorý preveruje aj tieto veci. Mám skúsenosť, že kontrolujú min. mzdu, stupne náročnosti, neviem či aj dlžku praxe - nie som z verejnej správy. Inšpektorát by som brala ako najposlednejšie riešnie, ked všetko zlyhá, lebo som zažila od nich kontroly na udania a zasa pre mzdárky to nie je príjemné, ked urazený zamestnanec sa v krčme chváli, že ako sa im on pomstil /firme/ a poslal na nich kontrolu. P.S. Samozrejme, že nič nenašli, ale aby to nebolo okaté tak bloková pokuta 500,-Sk za admin. preklep na prac.zmluve s následnou opravou údajov. :mee:
marym
13.08.07,10:46
Neviem v akej organizácii pracuješ, ale na dlžku započítanej praxe sú zákonom o odmeňovaní vo verejnom záujme presne stanovené pravidlá. Ja pracujem v organizácii pod VÚC a tieto veci nám kontroluje útvar hlavného kontrolora.
glglgl
27.08.09,15:08
Akou formou budem dokladovat moju minulu prax ked nastupujem do verejnej správy. /robila som dlhé roky ako SZCO, potom aj ako zamestnanec u s.r.o/ nejakými zmluvami pri szco, alebo pracovnou zmluvou od zamestnávatela.dakujem za info
glglgl
27.08.09,16:51
Akou formou budem dokladovat moju minulu prax ked nastupujem do verejnej správy. /robila som dlhé roky ako SZCO, potom aj ako zamestnanec u s.r.o/ nejakými zmluvami pri szco, alebo pracovnou zmluvou od zamestnávatela.dakujem za info


nemá nikto skúsenost s prácou vo verejnej správe.:rolleyes:
susann2
27.08.09,19:20
Akou formou budem dokladovat moju minulu prax ked nastupujem do verejnej správy. /robila som dlhé roky ako SZCO, potom aj ako zamestnanec u s.r.o/ nejakými zmluvami pri szco, alebo pracovnou zmluvou od zamestnávatela.dakujem za info
K započítaniu praxe bude mzdárka potrebovať vedieť akú prácu si vykonávala v prechádzajúcich zamestnaniach. Pracovná zmuva a jej ukončenie v niektorých prípadoch nestačí, pretože nie vždy je jasné z týcho dokladov o akú konkrétnu prácu išlo, v tom prípade budeš potrebovať potvrdenie od bývalého zamestnávateľa. Tak isto aj pri SZCO musí by zrejmé akú činnosť si vykonávala. Ale dopredu si nič nezhánaj, informácie isto dostaneš v organizácii, kde nastupuješ.