sybila3
12.08.07,20:13
Ahojte, chcela by som sa opýtať, či môžem z podnikateľského účtu prispievať do dobrého anjela keby som to dávala ako VNZD, alebo musím zo súkromného. dík
Zoltán Kovács
12.08.07,18:15
Ahojte, chcela by som sa opýtať, či môžem z podnikateľského účtu prispievať do dobrého anjela keby som to dávala ako VNZD, alebo musím zo súkromného. dík

Môžeš kľudne prispievať z podnikateľského účtu, ale účtuj tak ako píšeš.
sybila3
12.08.07,18:34
Už aj sa idem prihlásiť. A nevedeli by ste mi niekto poradiť, mám strašne veľa oblečenia aj detského aj dospeláckeho, niektoré veci sú úplne nové, rada by som ich poslala do nejakého centra pre týrané ženy alebo niekomu kto ich potrebuje, ale už dosť dlho hľadám na internete a nič som nenašla. dík
Zoltán Kovács
12.08.07,18:36
Už aj sa idem prihlásiť. A nevedeli by ste mi niekto poradiť, mám strašne veľa oblečenia aj detského aj dospeláckeho, niektoré veci sú úplne nové, rada by som ich poslala do nejakého centra pre týrané ženy alebo niekomu kto ich potrebuje, ale už dosť dlho hľadám na internete a nič som nenašla. dík

Skús sa obrátiť na Červený kríž, oni by mali mať zoznam zariadení, kde by určite privítali takéto dary.
sybila3
12.08.07,18:43
Skúsim sa ešte pohrabať na internete, ked nič, skúsim ten červený kríž, dík.
renatan
13.08.07,03:30
Alebo skús Armádu spásy, aj oni mávajú niečo na spôsob "sekáča".
Heleč
13.08.07,10:27
No neviem či Ti to niekdo zoberie. Sú s tým problémy. Keď bol syn menší tiež som chcela darovať veci a nezobrali mi ich do dedského doma. Ak niečo zistíš daj info
Chobot
13.08.07,10:43
No neviem či Ti to niekdo zoberie. Sú s tým problémy. Keď bol syn menší tiež som chcela darovať veci a nezobrali mi ich do dedského doma. Ak niečo zistíš daj info

Do detského domova je to problém dať, lebo oni by to zobrali len vtedy, keby to bolo vyčistené z čistiarne (na každom kuse oblečenia štítok za čiastiarne). To ale ten, kto by tie veci daroval musel dať nekresťanské peniaze za čistenie (chceli sme darovať plienky a iné veci, ale 1ks plienky by stál vyčistiť 29 SKK). To si potom ten, čo chce darovať veci rozmyslí, či dá ešte za čistenie 2000 SKK, alebo to radšej hodí do kontajnera.:(

Bohužiaľ v decákoch majú také hygienické predpisy, že každý darovaný kus oblečenia musí byť najprv vyčistený v čistiarni a oni na to nemajú peniaze, aby to všetko dali vyčistiť. Je to trochu nelogické, ale predpisy nepustia...:confused: .

Ale darovali sme minule vrece hračiek, s tým problém nebol.
Jana2004
13.08.07,11:11
Skús niektorú z týchto liniek.

http://www.piatazena.sk/linky.htm
Kuzelnicka
13.08.07,11:27
U nas funguje sposob taky, ze oblecenie alebo aj ine veci dame do vriec a supneme to ciganom/romom pred ich baraky....asponze oni nemaju take hygienicke predpisy ako decaky:D
Jara
13.08.07,11:27
Aj mne tak povedali v decaku, že jedine s potvrdením z čistiarne. Nakoniec som to dala znamej čo mala kámošku v penzione pre mentálne chorých. Ta tam len upratovala a tak ich porozdávala akože kamarátkam zadarmo. Tešili sa
sybila3
15.08.07,05:22
To som nevedela, že je s tým taký problém. Ale zas dať to cigánom mi je lúto lebo to sú aj úplne nové veci, alebo málo nosené. Ale už som sa dozvedela, že u nás zbierajú veci a dávajú sa bezdomovcom alebo tá pani ich posiela všelikam-má kontakty. Tak skúsim sa tam informovať.
Chobot
15.08.07,07:06
Ale zas dať to cigánom mi je lúto lebo to sú aj úplne nové veci, alebo málo nosené. Ale už som sa dozvedela, že u nás zbierajú veci a dávajú sa bezdomovcom alebo tá pani ich posiela všelikam-má kontakty. Tak skúsim sa tam informovať.


Dúfam, že to nebude vyznievať rasisticky, ale čo myslíš, prevažne akej národnosti sú deti v detskom domove? :rolleyes:
sybila3
17.08.07,09:09
No to máš pravdu, ale ja som skôr mala na mysli týrané ženy alebo niečo podobné. A predstavte si, že som písala na adresu pomoc obetiam násilia a ozvali sa mi a napísali, že dokonca v našom meste je útulok pre týrané a opustené ženy, tak sa tam hned na budúci týždeň pôjdem opýtať.