Martin Mocko
12.08.07,20:27
Ahojte.

Firma z CZ poskytla internetovu sluzbu (registracia na www stranke - reklama) firme na Slovensku. Obidve spolocnosti su platci DPH. Ceska firma vystavila fakturu bez DPH s textom "Osobou povinnou priznat a zaplatit dan je podla par. 10 zakona o DPH platca, pre ktoreho sa sluzba uskutocnuje"

Co s tym? Mame urobit samozdanenie? Nejde vsak o tovar. A tazko urcit, kde bola sluzba poskytnuta.

Dik za vsetky reakcie.
AHA
12.08.07,19:11
Určite si miesto dodania služby. Ak to bude slovensko tak urobíte samozdanenie. ( Ja by som urobila samozdanenie.)
Martin Mocko
13.08.07,04:58
Podľa par. 15 zak. o DPH je miesto dodania služby Slovensko. Tak urobím samozdanenie... Dik za odpoveď
Martin Mocko
13.08.07,11:28
Určite si miesto dodania služby. Ak to bude slovensko tak urobíte samozdanenie. ( Ja by som urobila samozdanenie.)

Ešte by som sa rád spýtal...prečo samozdanenie, keď ide o službu? Nemalo by to byť tak, že dodávateľ (keďže ide o českú firmu) sa musí zaregistrovať na DPH na slovensku, vystaviť FA s DPH a odviesť DPH na SR?
emgeton
13.08.07,11:46
Ešte by som sa rád spýtal...prečo samozdanenie, keď ide o službu? Nemalo by to byť tak, že dodávateľ (keďže ide o českú firmu) sa musí zaregistrovať na DPH na slovensku, vystaviť FA s DPH a odviesť DPH na SR?

Určite nie v tomto prípade.
Martin Mocko
14.08.07,03:34
Určite nie v tomto prípade.

OK. Mozem poprosit o detailnejsie vysvetlenie? V zakone sa spomina iba dodanie tovaru.

Dik
Vladimír Ozimý
14.08.07,04:11
OK. Mozem poprosit o detailnejsie vysvetlenie? V zakone sa spomina iba dodanie tovaru.

Dik

pre tieto účely je potrebný par. 69 kde je zadefinované kedy vzniká povinnosť platiť daň...a keďže ste platiteľom tak vám vzniká nárok na uplatnenie tejto dph...