vierkat
15.02.05,07:46
Vysvetlí mi niekto rozdiel medzi ročným zúčtovaním dane a potvrdením o zúčtovaných a vyplatených príjmoch zo závislej činnosti??? Musím niečo z toho robiť, keď žiadny zamestnanec nedosiahol také príjmy, aby mal zrážanú daň z príjmu.
Paula
15.02.05,06:57
Bez ohľadu na príjmy a výšku preddavkov, ročné zúčtovanie zamestnávateľ robí zo zákona a potvrdenie zasa potrebuje FO, ktorá si sama podáva daň.priznanie.
vierkat
15.02.05,09:39
A čo mám urobiť so zamestnankyňou, ktorá je vo firme zamestnaná dlhší čas, v apríli v roku 2004 nastúpila do zamestnania po materskej dovolenke a teraz mi predložila potvrdenie o zúčtovaných príjmoch od zamestnávateľa, kde v mesiacoch február a apríl 2004 brigádovala, pričom v tomto potvrdení má aj zrazené preddavky a v našej firme žiadne preddavky nemá. Čo s tým mám ja vlastne spraviť? Ďakujem za odpoveď
ZuzanaA
15.02.05,09:44
Vierka, urobíš jej zúčtovanie dane do ktorého zahrnieš aj jej príjem z brigády, zrejme u Vás poberá min. mzdu, keď jej nevychádzajú žiadne preddavky na daň, takže pri zúčtovaní jej výjde preplatok, ktorý jej potom vrátiš.
vierkat
15.02.05,12:21
A ako jej to vrátim? Ona si musí napísať žiadosť alebo ako to je? A keďže nastúpila po materskej len v apríli 2004 nemala by si sama podať daňové priznanie?
ZuzanaA
15.02.05,12:46
Vrátiš jej to normálne za mesiac, kedy budeš robiť zúčtovanie dane. Teda bude mať preplatok napr. 500 Sk, vyplatíš jej ho. Potom si o túto sumu ponížiš odvod preddavkov za ďalší mesiac. Predpokladám, že máte viac zamestnancov, teda všetko preplatky ktoré ti výjdu zrátaš a o to menej zaplatíš preddavok zo ZČ. A ak máte napr. všetkých ľudí s min. mzdou a žiadne preddavky neplatíte, požiadaš DÚ písomnou žiadosťo o poukázanie preplatku na váš účet.