Ronald Bergmann
13.08.07,07:51
Ahojte chcel by som sa poradit ako je najlepšie kosiť Krovinorezom,myslim pracovný postup. Kúpil som si Husqvarnu 333R ale ešte som nenabral prax tak ak by ste mali nejaký trik aby som šetril motor,aj seba - sem s ním. Ďakujem za rady. A ak máte niekto už dlhšie tento stroj,ako ste s ním spokojný,poprípade čo sa na nom kazí? :):D Dúfam že nič..... :D:D
dad111
13.08.07,06:18
Moje skusenosti: Bezpecnost je prvorada. Okuliare, pevna obuv bezpodmienecne. Antivibracne rukavice a chranic sluchu su dobre. Nekos, ak je niekto pri Tebe a zvlast deti. Odletuju od toho rozne nebezpecne veci. Kazdy material, ktory chces kosit vyzaduje inu techniku a vybavu. Lanko, zubate noze. Nemysli si ze s krovinorezom si odpocinies, je to drina, ale dobry pomocnik. Ak chces aby Ti dlho vydrzal, setri si ho. Benzin pouzivaj len cisty, ak davas olej miesaj presny pomer. Aj taky maly motor musi mat dodrzany teplotny rezim. Uvedom si, ze studeny motor nemozes okamzite po nastartovani ihned zatazit a teply motor zase zastavit ihned po koseni, nechaj ho chvilu na nizkych otackach volnobehu vyrovnart teploty. Toto mnoho ludi zanedbava, je to ale ohromne ublizovanie. To plati pre vsetky motory. Napadla ma este jedna vec. Krovinorez ma odstredivu spojku. Jej ucel je podobny ako na aute, ale funkcia uplne odlisna. Odstrediva spojka totiz ma len dve funkcie zapnuta a vypnuta. Ziadnu inu. To nie je variator. To znamena, ze poloha plynovej rukovete moze byt len volnobeh alebo plny plyn. V inej polohe spojka presmykuje a na to nie je konstruovana. Ak teda chces len tak cistit travnik okolo kvetin na to si kup iny mechanizmus. Smelo teda dotoho.
Ronald Bergmann
13.08.07,08:23
Nie nie,ja som ho kúpil hlavne kôli tomu,aby som čistil dosť zanedbanú záhradu. Nie kosil okolo kvietkov. Ozaj v návode som sa dočítal,že na konci každého záberu,uvolním plyn a ak idem znova do záberu pridám. Kosím sprava doľava......uvolním a???? cestou zľava doprava znova pridám???? alebo idem stále v jednom smere. A koľko je pre krovinorez pred vypnutím dostatok casu aby vychladol? To pridávanie a uvolnovanie plynu nezaťažuje spojku? Ale stále držať plný plyn je asi tiež somarina. Dakujem
dad111
13.08.07,09:43
Idealne je stale mat kosu v zabere, aby motor nevybiehal do vysokych otacok. To chce len cvik, ako ked pozeras na drevorubacov ako odvetvuju strom na zemi. Ak ale budes uberat plyn a znizovat otacky kosy bude sa ti na nu motat pokosena trava, potom uz budes musiet mat stale plny plyn. Ak nekosis porast napriklad na ususenie, je jedno ako vypada rad nakoseneho tu plati, ze ucel sveti prostriedky. T.j. cim skor pokosit co najviac a kosu mat v zabere stale. Opakovane pridavanei a uberania nie je idealne. Stale plny by skodil len pri cistej kose a to mat nebudes. Teplota motora je spravna pri nastartovani, ked motor nekasle a reaguje na plyn. Nerob vsak to co casto vidis, to zbrkle pumpovanie plynom. Vsetko chce cas. Pri vypinani to musis citit na teplote spalin, lahkym dotykom, ak motor zvoni alebo v nom nieco skraboce uz sa asi zadiera, vtedy ho nevypinaj. Piest je totiz chladeny cerstvou zmesou a cez kruzky, ktore su jedine v kontakte s ochladzovanym valcom. Ked ho vypnes teply. piest sa prehreje este viac, zvacsi svoje rozmery a jednoducho je mu valec maly.
Ronald Bergmann
14.08.07,18:41
Ozaj a ako ho mám správne uskladniť? Možem ho položiť na mekkú podušku motorom dole? a oprieť do kúta o stenu?
Viem že je to blbosť ale je doležité ho aj správne uskladniť nie? Alebo ho mám zavesiť ako je v predajni? Motorom hore?
dad111
15.08.07,06:29
Ja pri kratkom odtaveni volim polozenie vo vodorovnej polohe, podobnej ako pri koseni. Ak mas malo miesta je asi najlepsie zavesit motorom hore. Ak mas stvortaktny motor, nemal by byt v poohe svieckou dole. Pri dlhodobom odstaveni navyse vyliat benzin z nadrze.
Ronald Bergmann
15.08.07,19:11
hmmm no ja som ho oprel motorom dole...... budem ho musieť zavesiť. Ináč mam dvojtakt,a vylial som všetko z nádrže. Ale v návode som sa dočítal že pri dlhšom odstavení treba vyčistiť nádrž. Stačí obsah len vyliať?
Ronald Bergmann
28.08.07,04:56
:D:D júúúú včera som kosil s trojzubcom na krovinoreze 2m trávu a všelijaké kríčky. Išlo to ako po masle až som sa bál lebo ten kotúč sa roztočil do neskutočných otáčok.Tak som sa stále hral s plynom lebo som ho nechcel velmi vytáčať.Robim to dobre?
dad111
31.08.07,05:23
Nerobis. Je to stroj, ak je konstruovany na tazku pracu, co kosenie takeho porastu ako spominas je, tak ju zvladne. Len si ale nemysli, ze Ty ako obsluha budes pri tom odpocivat. Ty sa narobis tiez viacej ako na anglickom travniku. Pre ten stroj je idealne ak ide stale na plno, lahko prekonava odpor a nie je pri tom pretazovany. To sustavne uberanie a pridavanie je pre neho pretazovanie. Ked si sa dal na vojnu bojuj. Praca je drina, aj ked mas na to stroj. Nezabudaj pri tom ale na ochranne pomocky. V takom terene odletuje od kosy vselico a velmi to boli. K tomu vylievaniu benzinu. Zmes oleja a benzinu ponechana v nadrzi a celom palivom systeme casom starne a odparenim benzinu zostava v systeme len olej, ten zasycha a upchava co sa da. Tomu nezabranis. Idealne je teda caste pouzivanie. Vylievat benzin z nadrze je len vychodisko z nudze. Raz za cas budes musiet zabezpecit precistenie palivoveho systemu. Bud to zvladnes sam, a urobis to precizne, alebo to das do servisu a tam Ti to s velkou pravdepodobnostou odflaknu. Po piatich rokoch Ta budu presviedcat, ze to je uz stary model a nic sa na to uz nedodava. Ten stroj ale ani nic nebude potrebovat, pravda ak si ho budes setrit. Teda hura na to.
jana32
10.09.07,09:22
Prosím Vás o radu - hlavne asi ktorí máte na starosti bezpečnosť pri práci, neviete mi dať nejaké tipy na organizácie, ktoré by nám vedeli zaškoliť zamestnanca na prácu s krovinorezom? že k tomu musí byť extra školenie, ale nech hľadám na internete nako chcem, nič som nenašla, firma ktorá nám zabezpčeuje školenia BOZP na to povolenie nemá. Vo firme kde sme to kúpili nášho zamestnanca poučili ako s tým pracovať, ale samozrejme oficiálne papier na to nemáme. Rada by som sa vyhnúť nejakým prípadným problémom.
dad111
11.09.07,11:46
ROUZZ Piestany, tusim Marian Ivanov. Presnejsie neviem, na internete to isto najdete. Okrem toho sme ludi co s tym robili posielali na prehliadky na pracovne lekarstvo, aby Vam netvrdili, ze dostali chorobu z povolania.
jana32
14.09.07,11:56
Ďakujem.
thambu
24.05.09,03:17
Ahojte,
viem mi niekto poradiť ako správne mám namotať lanko?
Je niekde nejaké video?
ďakujem.