Tatiana19
13.08.07,11:25
Dobrý deň, odberateľ, ktorému predávame odpad, nám po prevážení poslal dobropis. Keďže mi sme faktúru nevystavili, jediný doklad je jeho dobropis. Zaúčtujem to ako odb.faktúru mimo číselného radu? ďakujem Tatiana
JAJA11
13.08.07,09:33
Dobrý deň, odberateľ, ktorému predávame odpad, nám po prevážení poslal dobropis. Keďže mi sme faktúru nevystavili, jediný doklad je jeho dobropis. Zaúčtujem to ako odb.faktúru mimo číselného radu? ďakujem Tatiana

Prečo Vám vystavil on dobropis, keď vy ste mu mali vystaviť fa a aj prípadne dobropis? Alebo zle rozmýšľam?
Tatiana19
13.08.07,10:16
neviem prečo to tak urobil, ale je to spolupracujúca firma našej matky v rakúsku a vraj to tak "musí" byť, možno kvôli preváženiu toho odpadu, inak tiež ma to zarazilo
JAJA11
13.08.07,10:28
neviem prečo to tak urobil, ale je to spolupracujúca firma našej matky v rakúsku a vraj to tak "musí" byť, možno kvôli preváženiu toho odpadu, inak tiež ma to zarazilo


Ale dobropis sa robí k nejakej vystavenej faktúre, oni Vám mali faktúrovať skladovanie odpadu trebárs, a ak ste si vy uviedli väčšie množstvo, tak potom mohli k tej fa urobiť dobropis. (my na Slovensku, tiež odovzdávame odpad a platíme za jeho zneškodnenie). Ale dobropis bez faktúry nedáva zmysel.
Tatiana19
13.08.07,10:57
ja viem, že to nedáva zmysel, preto mám s tým problém. Lebo kedže je to dodávky v rámci EU, tak to musím mať v súhrnnom výkaze DPH takže z toho mi vyplýva že to patrí medzi odberateľov aj keď to nie naša faktúra
Tatiana19
13.08.07,14:01
pomôže mi niekto, či to môžem dať k odberateľským faktúram?
Johanka
13.08.07,14:13
ja viem, že to nedáva zmysel, preto mám s tým problém. Lebo kedže je to dodávky v rámci EU, tak to musím mať v súhrnnom výkaze DPH takže z toho mi vyplýva že to patrí medzi odberateľov aj keď to nie naša faktúra
Ak Vám prišla faktúra, ktorá nedáva zmysel, pošlite ju naspäť.
Ak ste pre odberateľa vystavili faktúru za dodaný tovar a časť dodávky bola zrušená, resp. nedodaná - dodali ste menej ako bolo uvedené vo faktúre, vystavte dobropis vy a ten si riadne zaúčtujte ...