Lulu99
13.08.07,12:13
Dobrý deň, prosím o radu, čo má obsahovať faktúra vystavená do Čiech / nie som plátca DPH /. Ide o poskytovanie služieb , pričom miesto zdaniteľného plneia bude na Slovensku. Skúšala som pozerať aj staršie príspevky na porade, ale akosi som nikde nenašla jednoznačnú odpoveď.
Vďaka
vikinka
13.08.07,10:16
Ak nie si registr.platca DPH,nemôžeš uviesť na fa.DPH.
Lulu99
13.08.07,10:21
Jasne, ale ja by som potrebovala vedieť, aké náležitosti by mala taká faktúra obsahovať. Stačia tie, ktoré sú na našich faktúrach?
vikinka
13.08.07,10:28
Áno,fa.vystavíš tak isto,odberateľ bude zahraničný uvedieš aj krajinu.
Lulu99
13.08.07,10:30
Srdečná vďaka.
silvia
05.09.07,08:43
Prosím Vás, keď si česká firma bola u nás kúpiť materiál, vystavujem im faktúru bez DPH? (obaja sme platcovia DPH, každý registrovaný vo svojej krajine).
Sme povinní faktúru vystaviť v českých korunách?
Ďakujem za radu!
cloe
05.09.07,08:49
Prosím Vás, keď si česká firma bola u nás kúpiť materiál, vystavujem im faktúru bez DPH? (obaja sme platcovia DPH, každý registrovaný vo svojej krajine).
Sme povinní faktúru vystaviť v českých korunách?
Ďakujem za radu!

Ak ti odberateľ predložil identifikačné údaje plátcu DPH, vystavíš mu faktúru bez DPH /jedná sa plnenie oslobodené od DPH/. Faktúru môžeš vystaviť aj v SKK, nemusí byť v CZK.
Na faktúru uvedieš: Plnenie je oslobodené od DPH podľa § 43 zákona o dani z pridanej hodnoty s možnosťou odpočítania dane.
silvia
05.09.07,10:11
Ďakujem za utvrdenie, cloe!
Akurat som si myslela, že musí byť FA vystavená aj v CZK alebo EUR, keď ju vystavujem do iného členského štátu..

A v daňovom priznaní DPH uvediem sumu faktúry na riadku 07?