toptom
13.08.07,12:48
Zdravím všetkých!
Od januára 2007 som evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný. Vyplácanie podpory v nezamestnanosti mi bolo ukončené po 6. mesiacoch, to znamená v 7/07. Dnes som musel zo zdravotných dôvodov navštíviť môjho lekára, ktorý mi vypísal PN s tým, aby som ju zaniesol na úrad práce. Tam mi však oznámili, že na žiadne dávky nemám nárok. Je to tak?
veronikasad
13.08.07,11:14
Počas evidencie na Úrade práce nie si nemocensky poistený a preto nemáš ani nárok na dávky nemocenského - s výnimkou PN, ktorá vznikla v ochrannej dobe - do 42 dní po zániku nemocenského poistenia.

----------
Veronika
Zoltán Kovács
13.08.07,11:15
Zdravím všetkých!
Od januára 2007 som evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný. Vyplácanie podpory v nezamestnanosti mi bolo ukončené po 6. mesiacoch, to znamená v 7/07. Dnes som musel zo zdravotných dôvodov navštíviť môjho lekára, ktorý mi vypísal PN s tým, aby som ju zaniesol na úrad práce. Tam mi však oznámili, že na žiadne dávky nemám nárok. Je to tak?

Áno je tak, nakoľko ÚP neplatí za nezamestnaných nemocenské poistenie.
Tú PN je dobré odovzdať z toho dôvodu, že ak termín hlásenia sa na ÚP spadá do obdobia PN, tak máš ospravedlnenú neprítomnosť v určený termín, lebo ak sa nedostavíš tak ťa vyradia z evidencie.
toptom
13.08.07,12:03
Ďakujem za odpovede.