vama
13.08.07,16:57
Rodičovské združenie z príjmu 2 % dane zakúpilo majetok. Môže tento majetok darovať škole? Zákon o dani z príjmov to nezakazuje, mám hľadať niekde inde?
betka
13.08.07,17:06
PAr.50 ZDP:

(11) Ak prijímateľ nepoužije poskytnutý podiel zaplatenej dane na činnosti podľa odseku 5 najneskôr do konca roka nasledujúceho po roku, v ktorom mu bol podiel zaplatenej dane poukázaný, alebo ich použije v rozpore s účelom podľa odseku 5, na ktorý sa poskytol, vzťahujú sa na prijímateľa ustanovenia o porušení rozpočtovej disciplíny podľa osobitného predpisu, 146) pričom je povinný podiel zaplatenej dane vrátiť do štátneho rozpočtu do 90 dní odo dňa vzniku skutočnosti, s ktorou je spojená povinnosť vrátiť poskytnutý podiel zaplatenej dane.

(5) Podiel zaplatenej dane možno poskytnúť prijímateľovi a použiť len na účely, ktoré sú predmetom jeho činnosti, ak predmetom jeho činnosti sú
a) ochrana a podpora zdravia; prevencia, liečba, resocializácia drogovo závislých v oblasti zdravotníctva
a sociálnych služieb,
b) podpora športu detí, mládeže a občanov zdravotne postihnutých,
c) poskytovanie sociálnej pomoci,
d) zachovanie kultúrnych hodnôt
........novela, kt. doplnila ďalšie písmená o:

Po zmenách prijatých novelou ZDP, nebolo možné poukázať 2% zaplatenej dane mimovládnym org, nezisk. org v oblasti ľudských práv, životného prostredia alebo vzdelávania (napr škôlky, školy...) a teda bola novela s účinnosťou od 1.3.2007, kde je možné poukázať 2% ochranu a podporu zdravia a vzdelávania

Dostali ste 2% na podporu vzdelávania, kt. je predmetom Vašej činnosti a tieto prostriedky ste použili na nákup majetku, ččím ste neporušili zákon a tento majetok je podľa môjho názoru možné darovať škole, veď i ona sa zaoberá vzdelávaním. Ak mám pravdu, urobila by som poriadnu darovaciu zmluvu, že tento majetok bude využitý pre školstvo, teda na účel, na kt. boli prosriedky poskytnuté. (rada si tiež vyočujem iný názor,.....)
vama
14.08.07,17:08
Veľmi ďakujem za názor, tiež som si to myslela. Ešte sa niekto pripojí?