5150
13.08.07,20:51
Obraciam sa na vás s prosbou. Chcel by som vedieť, akú mzdu mám mať na výplatnej páske, teda v rukách, keď som skončil v júni vysokú školu. Pracujem v Domove sociálnych služieb ako soc. pracovník(ergoterapeut), pracujem tam už od októbra 2002, teraz som skončil už spomínanú školu s titulom Mgr. Prosím, poradte mi, čo ma čaká a čo ma neminie. ďakujem
Melnick
13.08.07,18:54
Hm,ťažká otázka, ale držím palce,aby si sa niekedy mal vynikajúco.:) :) :)
Eulalia
14.08.07,05:12
Obraciam sa na vás s prosbou. Chcel by som vedieť, akú mzdu mám mať na výplatnej páske, teda v rukách, keď som skončil v júni vysokú školu. Pracujem v Domove sociálnych služieb ako soc. pracovník(ergoterapeut), pracujem tam už od októbra 2002, teraz som skončil už spomínanú školu s titulom Mgr. Prosím, poradte mi, čo ma čaká a čo ma neminie. ďakujem
No, tu je odpoveď veľmi jednoduchá. Pozri si zákon o štátnej službe - pokiaľ je DSS štátnym zariadením - a zistíš, že Ťa nečaká platovo nič moc. Jedine uspokojenie z práce, ktorá Ťa baví a máš ju rád. Pokiaľ je DSS zariadením obce alebo mesta, môžeš očakávať o niečo viac. Niektoré bohatšie obce, mestá, alebo napr. mestské časti Bratislavy si môžu dovoliť najmä na odmenách prilepšiť svojim zamestnancom viac, ako v štátnej správe. Mám pocit, že v štátnej správe je to "enem pro nás a pro naše dítky".
Jozef Mihál
14.08.07,05:29
Vybrali ste si nesprávny DSS. Vraj existuje nejaké súkromné zariadenie Provizórium, či tak nejako, kde sa točia milióny (možno i na platoch zamestnancov).
shureido
14.08.07,05:40
Tiež sa prikláňam k názoru že v "tabuľkových " platoch sa zázraky tak skoro konať nebudú. Ako takto vyštudovaný Mgr. odporúčam zahraničie (pokiaľ chces na výplatnej páske vidiet niečo viac) a ak si vlastnenec a chces ostat doma, tak rýchlo nájdi nejaké súkromné zariadenie kde je o niečo väčšia šanca zarobiť viac (Medirex).
andrej_rv
14.08.07,05:55
Vraj existuje nejaké súkromné zariadenie Provizórium, či tak nejako,..PRIVILÉGIUM. Názov Provizórium bude mať od r. 2010 pravdepodobne zariadenie, ktoré sa dnes nazýva Sociálna poisťovňa ;)
Melnick
14.08.07,06:05
PRIVILÉGIUM. Názov Provizórium bude mať od r. 2010 pravdepodobne zariadenie, ktoré sa dnes nazýva Sociálna poisťovňa ;)
Tak toto je lepšia "trefa" ako od jasnovidky.:D :D :D
dad111
14.08.07,06:11
Ak si nespokojny nevaj a hladaj zmenu. Same sa nic nezlepsi, Ak si mlady bez zavazkov nevahaj vycestovat, ale nezabudni sa vratit.
blcha
14.08.07,06:24
Alebo si založ živnosť a poskytuj svoje služby za peniaze. Napríklad my (účtovníci) by sme každý rok po priznaniach potrebovali nejakého terapeuta!
Katy a R
14.08.07,15:59
PRIVILÉGIUM. Názov Provizórium bude mať od r. 2010 pravdepodobne zariadenie, ktoré sa dnes nazýva Sociálna poisťovňa ;)

Len aby to nebolo aj skôr!