dudo3
13.08.07,21:44
V piatok 17.8. cestujeme do Chorvátska konkrétne do Turanju pri Biograde na Moru(Zadar) po prvý krát aj s detmi (6,7,9). Ideme z Ružomberka a mám dilemu, kadiaľ to mám struhnúť. Odporúčajú mi obísť Budapešť cez Komárno a napojiť sa na diaľnicu, myslím že M1 smerom na Budapešť a potom cez M0 na M7 smerom popri Balatóne. Je to ale obchádzka.
Môžte poradiť tí čo ste už boli:mad: ?_
Jozef Mihál
13.08.07,19:49
Šiel som tohto leta do Chorvátska cez Maďarsko z BA, takže z iného smeru.

Čo som však čítal názory iných, tak z RK by som šiel smer BB-ZV-Šahy a rovno cez Budapešť, vraj v noci (idete v noci?) sa dá cez mesto prejsť pomerne hladko.
popro
13.08.07,20:12
ja som isiel z KE-Miskocl-Budapest...
tam sme sli cez Budapest, ale po nejakom tom motani sme radsej vysli na M0. Naspet sme sli znova cez mesto, asi sme ani nebludili, ale trvalo to dlho, kazdych 200 metrov je semafor a ziadna zelena vlna :)

asi by som skusil M0, aj ked to je asi dost naokolo ale dialnica

dalsie zdrzanie je ku koncu HU, ide sa mimo dialnice a potom v CH na mytach a pri zjazde z dialnice.
cca za 10-11 hodin sa da byt pri mori, ale treba na to sliapnut.
Katy a R
13.08.07,20:38
My chodíme cez Štúrovo na M1 a potom M7.
Môj muž išiel aj teraz - v sobotu v noci (po ceste im pršalo), ale dobre došli. Cez Chorvátsko šiel tentoraz starou cestou - lebo na dialnici hlásili nejaké zdržanie. Vraj bola dobrá cesta. (do Vodice)
endrju
14.08.07,04:13
...ale treba na to sliapnut.
Ponáhľaj sa pomaly. Radšej o hodinu neskôr v cieli cesty, ako X rokov skôr na cintoríne. :cool:
Leila2006
14.08.07,04:56
Chodievame pravidelne Šahy-Budapešť-Balaton, a takmer vždy ideme cez špičku, v noci by nemal byť absolútne žiadny problém. Budapešť je pomerne dobre značená, treba sledovať tabule - konkrétne M7 a dá sa. Je pravda, že niekedy sme si išli oči vyočiť, kým sme nejaké značenie - tabuľu M7 našli, napríklad len ako súčasť reklamného nápisu na nejaké nákupné centrum, ale nakoniec sa podarilo. Netreba sa báť. Zo 6 prejazdov Budapešťou sme zablúdili len raz, aj to cestou nazad, ale aj tam si už dávame lepší pozor.
Kuzelnicka
14.08.07,06:15
My mame odskusanu trasu Ruzomberok-Kormarno-Gyor-Varazdin-Zahreb
tato trasa je oproti Saham lepsia v tom ze neplatis za dialnicnu nalepku v Madarsku:) a natankujeme lacnejsiu naftu v Slovinsku:) . Cestujeme v noci a Madarskom len tak prefrcime (maju tam naaadherne roviny) a rano sme uz v Chorvatsku.
dudo3
14.08.07,14:32
Tá alternatíva cez Slovinsko sa mi celkom vidí, možno že ju vyskúšam.

rozmýšľal som cestou späť ísť cez plitvické jazerá, mimo diaľnice, nakoľko cesta naspäť je v sobotu na obed zahataná vracajúcimi sa turistami.
Skúsil to niekto týmto smerom? Každá rada dobrá.:cool:
vikinka
14.08.07,15:12
My sme išli späť 31.7. utorok-po starej ceste z Makarskej cez plytvicke a cesta bola super,žiadne zdržanie,úplne priechodná.Po doporučení priateľov,ktorí odchádzali domov v sobotu,takže aj v sobotu nebolo žiadne zdržanie.
dudo3
14.08.07,18:21
a nie sú tam kopce veľké stúpania a zákruty? možno by to v sobotu na obed bola lepšia cesta ako čakať v zápche pred tunelom a možno aj lacnejšia bez poplatku za diaľnice.
vikinka
14.08.07,18:35
Ak si dobrý vodič nemáš sa čoho báť,aj ja som to zvládla :D ,sú tam trošku serpentíny ale krásna príroda,jazdili sme tadiaľ ešte v časoch keď nebola dialnica a hrozné zácpy to bolo niečo iné,teraz sú tie cesty prázdne,každý sa chce čo najrýchlejšie dostať k moru,takže chodia po dialnici.
dudo3
14.08.07,19:33
To si ma ukľudnila, nemusím sa náhliť domov, ale si vychutnáme aspoň peknú prírodu. Už chytám cestovnú horúčku, keďže ideme 1-krát a máme obavy, aby sme dačo nezabudli.
dad111
15.08.07,04:19
Tá alternatíva cez Slovinsko sa mi celkom vidí, možno že ju vyskúšam.

rozmýšľal som cestou späť ísť cez plitvické jazerá, mimo diaľnice, nakoľko cesta naspäť je v sobotu na obed zahataná vracajúcimi sa turistami.
Skúsil to niekto týmto smerom? Každá rada dobrá.:cool:
Aj my sme isli cez Plitvice. Ta cesta nema chybu. Perfektny povrch, prazdna. Priemernu rychlost budes mat nakoniec mozno lepsiu ako po dialnici. Spotrebu nizsiu istotne. Znacenie dobre. Jedno riziko tam je. V noci po tme musis pocitat so vsetkym. Zver na ceste, padnute kamene a tak ako aj doma. Je pravda, ze sme videli dve rozbite auta po nehode. Ked pridete na Plitvice po 18 hodine uz sa vstupne nevybera a mate este casu dost na prehlidku toho najzaujimavejsieho. Len musite spravne zastavit a pouzit spravny vstup do arealu. Jazera su sice pekne cele, ale z 80% to iste. Ak mate dost casu tam prenocujte a rano v pohode pokracujte.
belaska
25.06.08,18:23
stará cesta na Plitvické je romantická, ale úzka,ak tam dobehneš pomalé auto tak nemáš šancu predbehnúť. Z dialnice sú super odbočky na jazerá
Marta V
26.06.08,06:31
Cesta cez Plitvice je ozaj výborná. Prázdne cesty, povrch cesty kvalitný, nie ako u nás, krásna príroda, je čo obdivovať, len si treba dať pozor aby vám nedošiel benzín, netreba sa nechať v nádrži na doraz, lebo benzínky sú dosť poriedko. Išli sme už aj inou trasou - dialnicami a cez Plitvice sa nám páči viac. Ušetrí sa aj na poplatkoch za dialnicu aj na PHM. A časove by som povedala tiež, lebo nie sú žiadne zápchy na cestách.