golemm
14.08.07,06:54
Ahojte,

chcel by som od 1.11.2007 otvoriť reštauračné zariadenie. Neviem však kde začať. Priestor a predstavu o interiéri mám. Ale to je všetko. Neviem o ostatných veciach..... Potrebné povolenia ( OHS, mesto... ) Neporadí mi niekto, kde by som našiel nejaké informácie na začiatok? Ďakujem.

Golemm
mysimis
14.08.07,06:46
Ahojte,

chcel by som od 1.11.2007 otvoriť reštauračné zariadenie. Neviem však kde začať. Priestor a predstavu o interiéri mám. Ale to je všetko. Neviem o ostatných veciach..... Potrebné povolenia ( OHS, mesto... ) Neporadí mi niekto, kde by som našiel nejaké informácie na začiatok? Ďakujem.

Golemm

V prvom rade si musíš vyžiadať výpis z registra trestov, s ním zájsť na živnostenské oddelenie, kde požiadaš o vydanie ŽL. Zároveň si môžeš nahlásiť na živn.úrade prevádzku. K tomu potrebuješ inšpekčnú knihu a kolok za 50,- Sk. Následne na to si požiadaš na meste schválenie otváracích hodín. Na hygienu si dáš ďalšiu žiadosť o schválenie prevádzky. Tu budeš potrebovať kolok za 500,- Sk a fotokópiu ŽL, list vlastníctva alebo nájomnú zmluvu a prevádzkový poriadok.
Po vybavení ŽL sa ideš prihlásiť ako SZČO do ZP a na daňový úrad. Vzhľadom k tomu, že budeš prevádzkovať reštauračné zariadenie hneď si môžeš na DÚ prihlásiť aj ERP.
Toto som popísala len v skratke. Ak Ti niečo nie je jasné ozvi sa.