anabella
14.08.07,07:58
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať jednu vec: Keď je s.r.o. a otvára ralaxačné centrum, kde bude zamestnávať masérov, ktorí majú vlastnú živnosť, je povinnosťou tento predmet podnikanie doplniť aj do živnostenského listu s.r.o? Ďakujem
mysimis
14.08.07,06:36
áno, je potrebné doplniť uvedený predmet podnikania do ŽL. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o viazanú živnosť potrebuješ k tomu zodpovedného zástupcu. Priložila som Ti aj čo je potrebné k uvedenému predmetu podnikania:
Masérske služby 1. absolvovanie strednej zdravotníckej školy alebo

2. absolvovanie masérskeho kurzu zakončeného skúškou, organizovaného inštitúciou akreditovanou príslušným ústredným orgánom štátnej správy, alebo

3. absolvovanie lekárskej fakulty v odbore telovýchovného lekárstva alebo balneológie, alebo

4. absolvovanie vysokej školy telovýchovného smeru
Johanka
14.08.07,07:31
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať jednu vec: Keď je s.r.o. a otvára ralaxačné centrum, kde bude zamestnávať masérov, ktorí majú vlastnú živnosť, je povinnosťou tento predmet podnikanie doplniť aj do živnostenského listu s.r.o? Ďakujem
Podčiarknutému nerozumiem. Budú Vaši zamestnanci, t.j. pracovná zmluva alebo budú faktúrovať Vám za poskytnuté služby alebo budú inkasovať oni priamo od zákazníkov vo vlastnom mene a Vám platiť napr. nájomné ....:confused:
anabella
14.08.07,08:43
My ako s.r.o.čka budeme iba majiteľmi toho relax centra, a tí živnostníci nám budú faktúrovať za poskytnuté služby. Čiže je potrebné doplniť do živnostenského listu našej s.r.o. predmet podnikania
mysimis
14.08.07,08:55
Anabella, to znamená, že s.r.o. bude dávať do nájmu priestory?
anabella
14.08.07,09:01
s.r.o. to zobrala do nájmu od hotela na základe nájomnej zmluvy a otvára na svoje meno relax centrum, kde budú pracovať len živnostníci-maséri
mysimis
14.08.07,09:09
s.r.o. to zobrala do nájmu od hotela na základe nájomnej zmluvy a otvára na svoje meno relax centrum, kde budú pracovať len živnostníci-maséri

V tomto prípade bude s.r.o. prevádzkovateľom, čiže musí to byť v ŽL.
Na druhej strane je potrebné prehodnotiť či sa nebude jednať o závislú prácu /živnostníci - maséri/.