ĽUBOŚ
14.08.07,09:33
Chcel by som spolu s priateľom ,začať podnikať v obore montáží a servisu klimatizačných zariadení. Zaujíma ma čo potrebujem spľňať na vydanie živnostenského listu resp.kde sa tieto informácie dozviem. Zatiaľ by sme chceli podnikať popri zamestnaní.
allek
17.07.11,11:59
Pripájam sa k žiadosti , ako začať s touto formou podnikania.

vopred ďakujem..
canbo
17.07.11,14:01
Remeselá živnosť:
SKUPINA 113 – Stavebníctvo ,
26 Inštalácia a opravy chladiarenských zariadení
charakteristika odboru
čiastkové súvisiace
činnosti

Inštalácia a opravy chladiarenských zariadení zahŕňa:
Inštalácia, opravy, revízie a skúšky chladiacich a mraziacich zariadení (chladničiek,mrazničiek, chladiacich skríň, chladiaceho nábytku, distribučných chladiacich zariadení /skrine, vitríny, boxy/),
výčapných stolov, chladiacich dopravných zariadení, doskových zmrazovačov.
Údržba chladiacich systémov podľa dokumentácie výrobcov. Montáž, servis, technické prehliadky a oprava klimatizačných zariadení (aj autoklimatizácii) a súvisiace stavebno technické práce.

Požadované vzdelanie

Elektrotechnika – kód 26
2680 2 03 – mechanik –
chladiacich zariadení
3697 4 – mechanik –
elektrotechnik
charakteristika odboru: Vzdelávanie a odborná príprava je zameraná na činnosti súvisiace
s montážou, zostavovaním a nastavovaním, údržbou a opravou častí a celkov príslušného zariadenia vrátane funkčnej kontroly mechanických a elektrických prvkov a celých zariadení. Je zameraný na vážiace zariadenia, na zdvíhacie zariadenia, na chladiace zariadenia,
na stroje a zariadenia, na elektrotechniku, na meracie prístroje ...,
alebo príbuzne odbory podľa nariadenia EK.....

To stačí na vydanie živnostenského listu. ale na výkon prác platia dalšie zákony a vyhlášky.


Z Á K O N 76
zo 6. februára 1998 o ochrane ozónovej vrstvy Zeme
a o doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní
(živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov.
§ 10 - Odborná spôsobilosť na nakladanie s látkami

VYHLÁŠKA
Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky č. 283/1998 Z. z.
ktorou sa vykonáva zákon o ochrane ozónovej vrstvy Zeme
a o doplnení zákona č. 455/1991 Zb.
o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov

Je potrebné osvedčenie o odbornej spôsobilosti podľa tejto výhl. v rozsahu , o aký mate záujem.

A nakoniec prístrojové vybavenie.
allek
29.07.11,11:14
Na koho, alebo akú inštitúciu sa mám obrátiť ak by som chcel absolvovať všetky tie školenia , aby som mohol vykonávať horeuvedenú činnosť.

Som vyučený mechanik silnoprúdových zariadení, žial túto profesiu už nevykonávam 20 rokov, posobím v celkom inej oblasti ( štátna správa ).

Za rady vopred ďakujem
canbo
29.07.11,15:19
Na koho, alebo akú inštitúciu sa mám obrátiť ak by som chcel absolvovať všetky tie školenia , aby som mohol vykonávať horeuvedenú činnosť.

Som vyučený mechanik silnoprúdových zariadení, žial túto profesiu už nevykonávam 20 rokov, posobím v celkom inej oblasti ( štátna správa ).

Za rady vopred ďakujem

Osvedčenie elektrikára vyhl.508/2009 pre samostatnú činnosť,zrejme v každom okresnom meste, na chladenie pri odborných školách , ktoré vyučujú odborné predmety chladenie /klimatizácia..,
snáď pomôže :http://www.szchkt.org/a/databaza/skusky
Donstava
11.10.17,09:50
Chcem sa opýtať, či by sa to dalo aj bez požadovaného vzdelania.
Ďakujem
ivka70
11.10.17,09:52
Nedalo, a zaloz si samostatnu otazku ....