otázka
14.08.07,11:34
Dnes som bola zaniesť DP DPH na našom DÚ, kde mi oznámili, aby som už neodovzdávala DP tlačené Alfou, ale na ich origináloch ( čiže vypísané ručne ). Kód vraj nesedí s originálom ( je menší ), je mierne rozmazaný, a neviem čo ešte, nemôžu to skrátka poriadne spracovať a majú s tým len samé patálie. Inak tá sama pracovníčka vždy krčila nosom, aj keď som jej doniesla DP na daň z príjmu vytlačené v Alfe. Stretli Ste sa aj Vy s takoutou reakciou?
jajko50
14.08.07,09:36
Zatial som sa s takým názorom nestretol. Zobrali mi DP z Alfy v pohode.
LubenaK
18.08.07,19:43
Tento problém mohol nastať iba pri starších ihličkových tlačiarňach, ale myslím, že tie pri tlači z Alfy už málo z nás používa. Atramentové a laserové tlačiarne problém nerobili. Záleží tiež na ľuďoch na DÚ.
olio
12.10.07,17:05
Dnes som bola zaniesť DP DPH na našom DÚ, kde mi oznámili, aby som už neodovzdávala DP tlačené Alfou, ale na ich origináloch ( čiže vypísané ručne ). Kód vraj nesedí s originálom ( je menší ), je mierne rozmazaný, a neviem čo ešte, nemôžu to skrátka poriadne spracovať a majú s tým len samé patálie. Inak tá sama pracovníčka vždy krčila nosom, aj keď som jej doniesla DP na daň z príjmu vytlačené v Alfe. Stretli Ste sa aj Vy s takoutou reakciou?
Tlačivá treba tlačiť vo formáte PDF, ktoré akceptujú aj DÚ. Pre použitie tejto tlače musí byť v počítači nainštalovaný program Acrobat Reader5xCE alebo vyšší.
Postup pre ALFA-u:
Tlač - výkaz - výkaz DPH - OK (označ mesiace) - tlač
výstupné zariadenie
Obrazovka - (zostava ) - štandardná - vyroluj a vyber "export do PDF" - OK
skontroluj a doplň údaje do tabuľky - tlač - tu sa ti objaví náhľad pred tlačou, ktorý obojstanne vytlačíš.
Veľa šťastia...:)
piry
05.11.07,09:45
pošli poštou
Zita5
05.11.07,09:51
Dnes som bola zaniesť DP DPH na našom DÚ, kde mi oznámili, aby som už neodovzdávala DP tlačené Alfou, ale na ich origináloch ( čiže vypísané ručne ). Kód vraj nesedí s originálom ( je menší ), je mierne rozmazaný, a neviem čo ešte, nemôžu to skrátka poriadne spracovať a majú s tým len samé patálie. Inak tá sama pracovníčka vždy krčila nosom, aj keď som jej doniesla DP na daň z príjmu vytlačené v Alfe. Stretli Ste sa aj Vy s takoutou reakciou?


Ja som sa s tým tiež stretla , volali mi z DU aby som to už robila na originál DP , nakoľko im niečo nesedí pri scanovaní .Takže už asi od júna ich nepoužívam z ALFY .