Ela222
14.08.07,12:01
Chcem si len overiť moje vedomosti. Zamestnanec je dlhodobo PN v dôsledku pracovného úrazu, končí mu pracovná zmluva uzavretá na dobu určitú. Je možné s ním ukončiť pracovný pomer, aj keď je PN v dôsledku pracovného úrazu? Nikde v zákone som nenašla že by nie. Ale chcem si to overiť.
AHA
14.08.07,10:12
Až po ukončení PN
Chobot
14.08.07,10:21
Až po ukončení PN

Je to niekde zákonne podložené?
Stina
14.08.07,10:23
Pracovný pomer na dobu určitú končí uplynutím tejto doby.
AHA
14.08.07,10:26
Je to niekde zákonne podložené?
Nenašla som to v zákone, ale mala som takýto prípad síce to nebol
úraz iba choroba keď som sa bola pýtať na SP tak tam mi povedali,
že počas PN nesmiem ukončiť pracovný pomer ale až po ukočrní.
Chobot
14.08.07,10:28
Nenašla som to v zákone, ale mala som takýto prípad síce to nebol
úraz iba choroba keď som sa bola pýtať na SP tak tam mi povedali,
že počas PN nesmiem ukončiť pracovný pomer ale až po ukočrní.

Jaj ták, na SP sú tiež "odborníci"...
AHA
14.08.07,10:31
Jaj ták, na SP sú tiež "odborníci"...
Myslela som, že to tam musia vedieť a zdalo sa mi to logické.
AHA
14.08.07,10:45
Parafrázujem výrok, ktorý na porada.sk už nieľkokrát zaznel za mierne odlišných okolností, avšak vo veľmi podobnom znení:

"Neznalosť zákona Sociálnou poisťovňou platiteľa poistného neospravedlňuje"
;)
Súhlasím ale myslela som si, že aj v štátnych inštitúciach by mali niečo vedieť veď predsa oni potrebujú vedieť len svoj zákon a my všetci ostatný
aj kopu iných, ale priznávam, že som si to chcela zľahčiť tým, že sa len opýtam a nemusím čítať.
Zoltán Kovács
14.08.07,11:13
Nenašla som to v zákone, ale mala som takýto prípad síce to nebol
úraz iba choroba keď som sa bola pýtať na SP tak tam mi povedali,
že počas PN nesmiem ukončiť pracovný pomer ale až po ukočrní.

To platí iba v prípade, ak máš pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. PZ na dobu určitú končí uplynutím doby na ktorú bola uzavretá.
Ela222
15.08.07,06:04
No vidím, že názor sa rôzni. Viem, že počas PN pracovný pomer na dobu určitú skončí uplynutím doby. Len ma zaujímalo, či v tom nie je nejaký háčik, ak je to PN v dôsledku pracovného úrazu. Ale v zákonníku nie je žiadna výnimka, tak asi normálne skončí uplynutím doby, na ktorú bol pracovný pomer uzatvorený.
zsazsula
04.11.08,15:41
No vidím, že názor sa rôzni. Viem, že počas PN pracovný pomer na dobu určitú skončí uplynutím doby. Len ma zaujímalo, či v tom nie je nejaký háčik, ak je to PN v dôsledku pracovného úrazu. Ale v zákonníku nie je žiadna výnimka, tak asi normálne skončí uplynutím doby, na ktorú bol pracovný pomer uzatvorený.


Je to tak ak zamestnancovi ktorému končí PP 30.11.2008 a je na PN dôsledku pracovného úrazu automatický končí pracovný pomer? Nezohráva žiadnú úlohu pracovný úraz????????????????????????????
brčko
04.11.08,15:50
Je to tak ak zamestnancovi ktorému končí PP 30.11.2008 a je na PN dôsledku pracovného úrazu automatický končí pracovný pomer? Nezohráva žiadnú úlohu pracovný úraz????????????????????????????

Tiež som nič neobjavila, čo by bránilo v ukončení PP na dobu určitú počas PN v dôsledku prac.úrazu.

Rozdiel je napr v tom, že aj dni tejto PN-ky sa rátajú ako dni odpracované, tj. aj za tieto dni vzniká pracovníkovi nárok na dovolenku, vid § 144 ods.4 zákonník práce.
zsazsula
04.11.08,15:53
No ďakujem to som nevedela vrela vďaka neviem v podsate čo mám robiť ako zamestnanca si ho vážime a sme sním spokojný tak neviem či nechať ukončiť PP alebo .............................???????????
gabooz
04.11.08,16:26
Pracovna zmluva na dobu urcitu konci uplynutim casu na ktory bola uzavreta.
MIRKA111
29.12.08,08:22
Takže hoc je na PN, z dôvodu pracovného úrazu, môžem s ním skončiť PP na dobu určitú skončením dohodnutej doby a za tieto dni PN mu nekrátim dovolenku, ale mu ju na konci PP preplatím....... Je to správne?