evita26
14.08.07,16:48
Dobry den, poprosila by som o radu odbornika.
Stal sa mi uraz v objekte pracoviska kde pracujem, teda v priestoroch mojho zamestnavatela, ale hacik je v tom, ze som sa prave odblikla na obed. presla som par metrov a pri vychadzani z budovy som sa posmykla na schodoch a dolamala som si clenok, mam sadru az po koleno. Nakolko som sa uz odblikla na obed ale este stale som bola v priestoroch zamestnavatela, bude sa to posudzovat ako pracovny uraz alebo nie.
Som statny zamestnanec.

Dakujem za odpovede
Eva
Mata83
20.08.07,11:49
Dobrý deň, mne sa stal taký istý prípad, pri odbliknutí na obed som spadla zo schodov, je to zachytené aj kamerovým systémom. Sadru mám takmer po koleno, pn-ka min. 5 týždňov... Zamestnávateľ - "bezpečák" mi to neuznal ako pracovný úraz, lebo ževraj cesta na obed sa nezapočítava do pracovného času. Má pravdu aj napriek tomu, že sa mi to stalo v priestoroch firmy???

Síce zákon ktorý definuje že cesta do práce, z práce, na obed a z obeda sa nezapočítava do prac. času, teda úraz ktorý sa stane v tomto čase nie je klasifikovaný ako pracovný úraz, ale v § 221 zákon 311/2001 presne definuje, ktorým momentom sa končí cesta do práce: " ods. 1 - cesta do zamestnania a späť je cesta z bydliska zamestnanca do miesta vstupu do objektu zamestnávateľa" ...
Čiže ak prekročím bránu, tak som v práci...

Problém je v tom, že sa nemám ani ako dostať do práce a vydiskutovať si to, som imobilná. Je povinnosťou zamestnávateľa prísť ku mne domov?

Prosím pomôžte. Vopred ďakujem.
Mata83
20.08.07,12:21
poradí mi niekto prosííííííím :mee::mee::mee: