StefanU
14.08.07,19:42
Prosim Vas , niekoho o radu . V Januari mam vycestovat do Svedska , ale musim si zalozit zivnost . Ja som zamestnany na zmluvu do konca roku a zakladam si zivnost popri zamestnani uz teraz , lebo musim ju mat aspon styri mesiace a musim byt dobrovolny platca dane . Ako je to teraz z odvodmi , ked ich za mna plati zamestnavatel a ako to bude s danou z prijmu pri zuctovani v marci 2008 za tento rok . Som z Handlovej . Nie je niekto blizko na stretnutie ? Diky moc super rady su vzacne...Stefan.
jamis
14.08.07,17:48
Do SP nie si povinný platiť do 30.6.2008. Môžeš platiť dobrovoľne. ZP si vyrovnáš pri RZZP. Daň z príjmu nepotadím, záleží od toho aký budeš mať výsledok z podnikania za rok 2007. Načíta sa k platu.
StefanU
14.08.07,18:07
V tomto roku z podnikania ziadny.A ked nahodou nepojdem nikde da sa zivnost aj pozastavit hned v januari 2008 a byt v zamestnaneckom pomere dalej ? A po znovu spusteni uz budem musiet riadne platit odvody , alebo este tie tri mesiace , co su do marca nebudem musiet platit ? DIKY Jamis .
Monika Kováčová
14.08.07,18:07
doplním: Preddavky na ZP platiť môžeš ak si určíš vyššie ako 100,- Sk mesačne, ale nemusíš...