trafixx
14.08.07,20:11
Dobrý deň,
čochvíľa uplynie 30 dní ako som odovzdal do autorizovaného servisu na opravu motocykel v záruke preto prosím o rady ako postupovať, nakoľko mám podozrenie, že servis sa nebude správať ako sa patrí.
Servis, kde je motocykel na reklamácii je iný ako predajna, kde bol motocykel zakúpený. Je to však autorizovaný servis tejto značky a podľa ich informácií si záruku môžem uplatniť aj tam.

1. Servis ma prakticky ignoruje, ak do 30. dňa nebudem vyrozumený s výsledkom reklamácie, možno to pokladať za dôvod odstúpenia od zmluvy? V preberacom protokole nie je uvedené, že sa jedná o reklamáciu, je v ňom len prevzatie do opravy. Že motocykel reklamujem som pracovníka upozornil.
Ak sa servis po mojom pokuse o odstúpenie od zmluvy (napr na 31. deň) vyjadrí, že reklamáciu neuznáva, mám nárok trvať na odstúpení od zmluvy aj tak (nakoľko 30 dní uplynulo)?

2. Som druhý majiteľ motocykla, ako doklad o kúpe mám predajcom opečiatkovanú a podpísanú faktúru (teda zaplatenú) bez mena kupujúceho. Je to problém ak predajca eviduje meno prvého majiteľa?

3. Na preberacom protokole mám vytlačené meno pracovníka, nie však jeho podpis (nevšimol som si to hneď), je to problém? Je to vytlačené z ich účtovného softvéru takže predpokladám, že by to malo byť ok...

ďakujem, prípadne upresním...
rugby
19.08.07,03:20
Podstatne je ci si motocykel kupil pred 1.7.2007 alebo po nom. Ak po tomto datume, co som tak pochopil, riadis sa novym zakonom o ochrane spotrebitela §18. Cela tvoja reklamacia musi byt vybavena do 30 dni. Ak nie povazuje sa vada za neodstranitelnu, takze mozes pozadovat spat peniaze/ rovno na 31. den/...atd. Predavajuci je povinny vydat Ti doklad o prijati reklamacie - co je tvoj preberaci protokol, zaroven pri podani pisomnej reklamacie nemusi byt nikde striktne uvedene, ze ide o reklamaciu, takze aj to je OK.
2/ Problem ale vidim v bode 2. Ty si pravdepodobne kupil motorku od niekoho, kto ju pred tebou kupil napriklad priamo od Hondy. Takze zodpovednost za vady nenesie v tomto pripade Honda ale predavajuci / prvy majitel/. Jedine ten si moze uplatnit reklamaciu v Honde, lebo len kupujuci alebo nim, notarsky overenym poverenim poverena osoba moze uplatnit reklamaciu. To moze byt inak ak si to dohodne povodny kupujuci s predavajucim, cize bolo by dobre pozriet si reklamacny poriadok, ktory musi byt v mieste predaja zverejneny. Tam to moze byt inak. Ty ako druhy majitel mozes podat standartne reklamciu len prvemu majitelovi. Ten je povinny Ti ju vybavit. Inak to moze urcit len reklamacny poriadok povodneho predavajuceho, zakon mu taku povinost neuklada. Takze ak to neuvadza reklamacny poriadok a neumoznuje Ti to ako dalsiemu vlastnikovi, tak si vlastne odovzdal motorku autorizovanemu servisu na nezarucnu opravu zaco si zauctuje plnu sumu. Radsej si precitaj reklamacny poriadok.

3/ posledny bod je OK. Meno tam nemusi byt.
cirko
23.10.08,18:32
Dobrý deň. Dňa 13.10.2008 som reklamoval do obchodu, kde bola
zakúpená motorka XMOTOS ADULT 140cc.Predávajúci mi nechce
uznať reklamáciu len kvôli tomu, že mi na motorke prasklo jedno
uchytenie motora a to som zazváral. Do motora som vôbec nezasahoval.
Ten zvar len pomohol, aby bol motor pevne uchytený v kostre. Hoci pri
preberaní motorky do opravy mi nikto nepovedal, že mi reklamácia bude
zamietnutá pre tento zvar, napriek tomu, že o ňom vedeli, mi po
týždni poslali vyrozumenie k reklamácii,
že nakoľko na produkte boli zistené rôzne zvary, opravy,
neoriginálne spojovacie materiály, je záruka automaticky neplatná.
Ja som si však vedomí iba toho jedného zvaru, ktorý nijako nemohol
ovplyvniť zlomenie klukovky v časti motora. Vo vyrozumení mi
napísali, že zistená vada: zlomená klukovka, viď. priložená
fotodokumentácia-ktorú som však tiež nedostal. Chcem sa teda
opýtať, či mám nejakú šancu na uznanie záruky. Ďakujem za
odpoveď.
preboha
29.10.08,17:33
záruka padá na diel, ktorý si opravoval, ak došlo k poškodeniu iného dielu, záruka nepadá. Treba pýtať písomné stanovisko a zdôvodnenie zamietnutia reklamácie.