Luci
15.02.05,12:13
Chcela by som sa opýtať, či nemáte vo vašich softoch problémy so zaokrúhlovaním súvahy na tisíce.
Ja pracujem v POHODE. Keď použijem voľbu "nezaokrúhlená - v halieroch", všetko sedí, aktíva sa rovnajú s pasívami. Akonáhle dám súvahu vystaviť "zaokrúlenú - v tisícoch", aktíva s pasívami sa nerovnajú.
Pracovníci hotline sa k tomu vyjadrili v tom zmysle, že program jednotlivé riadky zaokrúhľuje a zaokrúľuje, až sa dostane do stavu, kedy nevie posúdiť, ktorý riadok povýšiť resp. ponížiť.
Síce tomu rozumiem, ale aj tak, nemáte podobnú skúsenosť? Ako to potom riešite, alebo to za vás vyrieši sotvér?
Paula
15.02.05,11:16
Niektoré softy zaokrúhlia najprv všetky účty, kým ich uložia do príslušných riadkov súvahy a potom to tak dopadne..... musíš pri zaokrúhlených sumách niekam pridať alebo niekde ubrať tak, aby sa ti rovnal hosp.výsledok v súvahe a vo výkaze ziskov :)
Luci
15.02.05,11:18
To znamená, že súvahu vyexportuješ napr. do Excelu a zaokrúhliš ručne?
Paula
15.02.05,11:24
Nemám možnosť exportovať... vytlačím si zaokrúhlenú súvahu aj výkaz ziskov a potom si na vytlačenom pridávam a uberám - až mi to sadne, lebo niektoré riadky sa napočítavajú do ďalších. Niekedy sa mi podarí za 10 minút, niekedy sa trápim aj tri hodiny :) ... Takže veru ručne.
miroj
15.02.05,11:34
Zaokrúhľovaním sa vlastne poruší podvojnosť a tým sa "rozhasí" vzťah medzi súvahou a výsledovkou. Môj soft to rieši tak, že mi zobrazi sumu HV vyčíslenú súvahou a sumu HV vyčíslenú výsledovkou. Pekne vedľa seba. Celú závierku mám pred sebou "živú" vo formulári(okne). Mojou úlohou je potom niekde pridať 1, alebo niekde ubrať 1. Okamžite mi to aj prepočíta a hneď vidím dôsledok zmeny. Ak som spokojný s výsledkom, tlačím.
Janca
15.02.05,11:40
Tiez som mala software, ktory zaokruhloval riadky a suctove boli zmrvene. Dalsia vec je, ze "tvoje" zaokruhlenie nemusi byt rovnake, na ake su nadstavene "programy DU", kde je urcita tolerancia a Tvoje zaokruhlenie sa do nej nemusi vmestit.
Ja som mala najlepsiu skusenost, ked som si urobila v EXCELI tabulky podla vykazov, zadala som si do vypoctovych buniek to, co chcu vo vykazoch a pri zmene zaokruhlenia jednej bunky mi robilo hned prepocty vo vypoctovych bunkach a tak som vykazy mala za chvilu hotove. Je pravda, ze v tomto roku som sa k nim este nedostala, lebo som dorobila rocne zuctovania a teraz ma strasi DPH a potom hadam uz dorazim aj DP.
Luci
15.02.05,11:41
A môžem sa vás spýtať aké softy používate? Myslela som si, že sa to bežne rieši automaticky, ale asi nie. Tak sa aspoň pocvičím v zaokrúhľovaní :)
ZuzanaA
15.02.05,12:05
Veru, zaokrúhľovanie výsledovky a súvahy to je super prácička naviac pri zhone okolo daňových priznaní. Je to dobré na zabíjanie "dlhých" chvíľ.. :D
Valika
15.02.05,12:13
Pre Jancu
Pošli mi prosím tú tabuľku v EXCELI na súkromnú adresu ak môžeš ja sa s výkazmi a zaokrúhľovaním trápim ručne ale ešte som tam nedorazila. Vopred dakujem.
Janca
15.02.05,12:27
Ja som vedela, ze ma zaskoci niekto a tak odkazujem, ze najskor tu tabulku budem mat po DPH za 1/05. Ale znacim si Ta.
lsulekova
08.03.05,10:50
Veru, zaokrúhľovanie výsledovky a súvahy to je super prácička naviac pri zhone okolo daňových priznaní. Je to dobré na zabíjanie "dlhých" chvíľ.. :D
Prosím Vás ako sa vlastne zaokrúhľuje súvaha a výkaz ziskov a strát? Smerom hore, smerom dole, matematicky alebo hociako, len aby to sadlo??? :confused:


Ďakujem.
Palino
08.03.05,13:07
Ja mám z minulého roka pomôcku - súvahu a výsledovku, do ktorej nahádžem zaokrúhlené sumy v tis., ktoré mi vyjdú v SW a potom si ich upravujem, aby mi sadla súvaha, príp. výsledovka. Pozrite sa na to, možno sa zíde.
Evanka
08.03.05,15:04
Prosím Vás ako sa vlastne zaokrúhľuje súvaha a výkaz ziskov a strát? Smerom hore, smerom dole, matematicky alebo hociako, len aby to sadlo??? :confused:
Ďakujem.Podla mna vznikaju tieto problemy prave preto, ze by sa nemalo zaokruhlovat vobec. Ja tomu rozumiem tak, ze ak ma byt nieco vyjadrene v ticickach, tak vsetko ostatne ma byt urezane (je to funkcia TRUNC). Ak sa pouzije tato funkcia, sucty sedia. Ak je v programe ina funkcia a jednotlive polozky su zaokruhlovane, vysledok "nesedi".
M0NIKA
08.03.05,18:08
Máte niekto obdobné skúsenosti aj s Omegou? Ešte som to nekontrolovala, tak ma to zaujíma...
konono
28.06.05,09:10
prosim nemas suvahu a vysledovku v exceli so vzoreckami?Potrebujem odkontrolovat spravnos vysledku.
Dik



Pre Jancu
Pošli mi prosím tú tabuľku v EXCELI na súkromnú adresu ak môžeš ja sa s výkazmi a zaokrúhľovaním trápim ručne ale ešte som tam nedorazila. Vopred dakujem.
konono
28.06.05,09:12
prosim nemas suvahu a vysledovku v exceli so vzoreckami?Potrebujem odkontrolovat spravnos vysledku.Ale malo by to byt pre banky
Dik
ondrejvla
28.06.05,10:47
Ja som asi fakt stará škola, ja si pozriem tiež ako mi vychádza v softe súvaha a VZaS, nechám si celé Sk, nie tisíce. Ale výkazy robím z predvahy, ručne a pekne si to vychutnám. To chutí ako dobrá káva po unavenom dni, vtedy mi nevadí ani zaokrúhľovanie, je to ako droga, ako dobrá tajnička. Takže soft si môže rátať, ale to gro roboty si musím užiť.
durisovad
28.06.05,11:58
Ja mam program robeny len pre nasu firmu - urobili aj vysledovku a suvahu v tis.Sk, ale je to dobre len na okamzite posudenie stavu. Ked robim vykazy, zaokruhlovanie robim sama, lebo z programu vychadzaju jednotkove chyby. Raz do roka to nie je az take narocne.
zuzi
28.06.05,12:01
V Softipe je možnosť aj v Sk aj v tisícoch. Má však možnosť zaokrúhľovať priamo zabudovanú a tak dopasovať súvahu k výsledovke.
Pitt
30.06.05,06:52
Ja používam Helios a tam so zaokruhlením výkazov na tisícky nie je problém.Ono tam sa to počíta od hospodárskeho výsledku takže tam vlastne rozdiely byť nemůžu.Má to len jednu podmienku, že výkazy na koruny resp. na haleire musia sedieť ( čo považujem za samozrejmú vec).
evina
30.06.05,07:38
Zaokrúhľovaním sa vlastne poruší podvojnosť a tým sa "rozhasí" vzťah medzi súvahou a výsledovkou. Môj soft to rieši tak, že mi zobrazi sumu HV vyčíslenú súvahou a sumu HV vyčíslenú výsledovkou. Pekne vedľa seba. Celú závierku mám pred sebou "živú" vo formulári(okne). Mojou úlohou je potom niekde pridať 1, alebo niekde ubrať 1. Okamžite mi to aj prepočíta a hneď vidím dôsledok zmeny. Ak som spokojný s výsledkom, tlačím.
Ja síce nemám možnosť v softe zároveň vidieť oba výkazy, ale soft vytvorí oba výkazy a potom mám možnosť zadať funkciu - zaokrúhlenie a je to O.k. Riadky, ktoré zaokrúhli soft, tak aby výsledok bol správny mám vyznačené červene a môžem ich upraviť aj ja podľa uváženia o tu +-1 a všetko ostatné sa upraví automaticky.
timejka200
13.03.09,06:35
ako mám zaokrúlhlovat lebo mne tiež nesedia stavy zminulých rokov..ked si zadám do MRP WIN...nahor alebo nadol mam zaokruhlovat? začiatočné stavy,