chudaska
15.08.07,12:56
N á v r h


Opatrenie
Ministerstva financií Slovenskej republiky
z ... 2007,
ktorým sa ustanovuje vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty




Referent: Ing. Rybánsky, tel.: 02/59 58 34 94 Číslo: MF/19376/2007-73






Ministerstvo financií Slovenskej republiky podľa § 38 ods. 3 zákona Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 253/1993 Z. z., zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 58/1995 Z. z., zákona č. 493/2001 Z. z., zákona č. 609/2003 Z. z. a zákona č. 215/2007 Z. z. ustanovuje:



§ 1


Vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty je uvedený v prílohe.



§ 2


Vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty podľa doterajšieho predpisu sa použije pri podávaní daňových priznaní za obdobia, ktoré končia najneskôr 30. septembra 2007, a pri podávaní daňových priznaní podľa § 78 ods. 4 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty (ďalej len „zákon“), ak daňová povinnosť vznikla najneskôr 30. septembra 2007.



§ 3


Zrušuje sa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 15. decembra 2004 č. MF/10880/2004-73, ktorým sa ustanovuje vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty (oznámenie č. 739/2004 Z. z.).



§ 4


Toto opatrenie nadobúda účinnosť 1. októbra 2007.







Ján Počiatek
minister financií
Slovenskej republiky
























P r e d k l a d a c i a s p r á v a




Opatrením Ministerstva financií Slovenskej republiky sa navrhuje nový vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty pre zdaňovacie obdobia začínajúce sa od 1. októbra 2007.


Vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty sa ustanovuje opatrením na základe § 38 ods. 3 zákona Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov. Podľa citovaného ustanovenia možno daňové priznanie účinne podať podľa vzoru, ktorý ustanoví Ministerstvo financií SR opatrením, ktoré sa vyhlasuje v Zbierke zákonov Slovenskej republiky uverejnením oznámenia o jeho vydaní, alebo na tlačive vydanom podľa tohto vzoru.


Nový vzor daňového priznania zohľadňuje zmeny vykonané v zákone o dani z pridanej hodnoty poslednými novelizáciami zákona. Bol prehodnotený obsah tlačiva daňového priznania nadväzne na novelu zákona, ktorá nadobudla účinnosť 1. januára 2007 a ktorou bola zavedená znížená sadzba dane z pridanej hodnoty. Ďalej vzor daňového priznania je potrebné upraviť nadväzne na novelu zákona, ktorá nadobudne účinnosť od 1. októbra 2007 a ktorá zavádza platenie preddavku na daň pri predaji tovaru na trhovom mieste.
Jozef Mihál
15.08.07,11:03
Myslím, že môžem aj za ostatných povedať: ďakujeme. Radšej viackrát túto dôležitú novinku pripomenúť, akokeby si ju nevšimol nikto.

http://www.porada.sk/t57220-novy-vzor-danoveho-priznania-k-dani-z-pridanej-hodnoty.html
chudaska
15.08.07,11:10
prepáčte,nevšimla som si že už je táto téma zadaná...
vikinka
15.08.07,11:14
prepáčte,nevšimla som si že už je táto téma zadaná...
Osobne si myslím,že sa nemáš za čo ospravedlňovať,pretože ja som tú tému z 26.7.nečítala,bola som na dovolenke a myslím že bude viac takých ako ja.;)
chudaska
15.08.07,11:14
tak ju môžete zrušiť,nech sa nám to tu zbytočne nemnoží.To robí asi to teplo!!!
Ďakujem a prajem pekný zvyšok dňa.
anka z oravy
20.08.07,12:10
Mozem sa opytat co je "platenie preddavku na daň pri predaji tovaru na trhovom mieste".????
Dakujem.
emgeton
20.08.07,12:19
Mozem sa opytat co je "platenie preddavku na daň pri predaji tovaru na trhovom mieste".????
Dakujem.

"§ 78a
Platenie preddavku na daň
pri predaji tovaru na trhovom mieste

(1) Zahraničná osoba, ktorá je platiteľom, je povinná platiť preddavok na daň splatnú za príslušné zdaňovacie obdobie pripadajúcu na tovar predávaný na trhovom mieste.29a) Preddavok na daň sa platí vo výške 50 % z dane pripadajúcej na množstvo tovaru určeného na predaj na trhovom mieste v príslušnom zdaňovacom období, najmenej 5 000 Sk. Pri výpočte preddavku na daň sa vychádza z predpokladanej predajnej ceny tovaru.
(2) Preddavok na daň podľa odseku 1 je splatný najneskôr posledný pracovný deň predchádzajúci dňu, v ktorom platiteľ začne po prvýkrát v príslušnom zdaňovacom období predávať tovar na trhovom mieste.
(3) Platiteľ, ktorý zaplatil preddavok na daň, upraví svoju vlastnú daňovú povinnosť alebo nadmerný odpočet v príslušnom zdaňovacom období o sumu zaplateného preddavku na daň.".
megyzah
24.01.08,16:39
Prosím Vás ja som v DPH nováčik, dobre som rozumela že čo sme kvartálni platitelia DPH tak za posledný kvartál už použijeme to nové tlačivo k DPH?
Paula
24.01.08,16:40
Áno, použiješ nové .
vikinka
24.01.08,16:41
Prosím Vás ja som v DPH nováčik, dobre som rozumela že čo sme kvartálni platitelia DPH tak za posledný kvartál už použijeme to nové tlačivo k DPH?
Áno,nové tlačivo treba použiť.;)
megyzah
24.01.08,16:45
Ďakujem Vikinka
megyzah
24.01.08,18:41
Vikinka ( prip. niekto iný ) ešte som sa zabudla opýtať či aj súhrný výkaz k DPH ktorý sa vyplňa pri vývoze tovaru do Čiech je iný ako doposiaľ? Veľmi pekne ďakujem.