neostar
15.08.07,15:49
Ahojte, kto vie ako odblokujem zaheslovaný excel hárok?
Chobot
15.08.07,14:19
Ahojte, kto vie ako odblokujem zaheslovaný excel hárok?

Ťažko, ťažko, veeeľmi ťažko.

Existujú na internete tzv. Password recovery tools aj pre Excel. Ak je však to heslo kvalitné, jeho rozlúsknutie môže trvať týždne, mesiace alebo roky.

Také násroje totiž skúšajú všetky kombinácie písmen, čísel a znakov a postupne od 1-miestneho hesla po x-miestne. Takže ak dal niekto 10 miestne heslo a použil pri tom písmená malé aj veľké a ešte číslo, tak si môžeš vypočítať koľko kombinácií musí ten program prejsť a koľko mu to bude trvať.
neostar
15.08.07,14:30
Dik, uz som to spravil:-)
Chobot
15.08.07,14:31
Dik, uz som to spravil:-)

A ako? Uhádol si heslo?
endrju
15.08.07,14:56
A ako? Uhádol si heslo?
Možno si spomenul na to heslo, ktoré použil pri ukladaní súboru ;) :D :)
Chobot
16.08.07,06:29
Možno si spomenul na to heslo, ktoré použil pri ukladaní súboru ;) :D :)

Tiež si myslím, že asi tak. Lebo neverím tomu, že by dokázal tak jednoducho hacknúť heslo zaheslovaného excel súboru. Ak áno, nech uvedie ako a dám mu aj 3 body.
Orim
16.08.07,11:49
Je tu ešte jeden spôsob pomerne jednoduchý. Dajte sem nejaký zamknutý hárok zaheslovaný. Ak sa mi to podarí odheslovať celý spôsob tu popíšem a rád si veznem 3 body. :) :) :D
Chobot
16.08.07,12:06
Je tu ešte jeden spôsob pomerne jednoduchý. Dajte sem nejaký zamknutý hárok zaheslovaný. Ak sa mi to podarí odheslovať celý spôsob tu popíšem a rád si veznem 3 body. :) :) :D

OK výzvu prijímam.:rolleyes:

Tu je súbor :cool:
Chobot
16.08.07,12:11
Je tu ešte jeden spôsob pomerne jednoduchý. Dajte sem nejaký zamknutý hárok zaheslovaný. Ak sa mi to podarí odheslovať celý spôsob tu popíšem a rád si veznem 3 body. :) :) :D

Ešte mi napadlo, či náhodou neostar nepotreboval niečo iné.

Excel hárky môžu byť zaheslované:
a) pre otvorenie súboru
b) pre editáciu

Ak chcel vedieť alternatívu a), tak platí čo som napísal.

Ak však potreboval súbor editovať a ten bol zaheslovaný a chránený voči prepísaniu, tak tam pomoc je. Stačí uložiť súbor pod iným názvom a môže ho editovať.
Orim
17.08.07,16:41
OK výzvu prijímam.:rolleyes:

Tu je súbor :cool:


Mal som na mysli hárok a nie súbor. V podstate si to popísal.

Dá sa to urobiť ešte tak, že zaheslovaný hárok sa prekopíruje do iného súboru a je tam potom ako nezaheslovaný.
neostar
20.08.07,07:59
Ahojte, ano ak je zaheslovaný celý súbor tak CHOBOT mal pravdu, ale ja som potreboval odheslovat hárok, takže prekopiroval som cely obsah do ineho suboru a potom som uz mohol subor editovat. Tak ako to popisal viššie ORIM.