Lenka18
15.08.07,18:40
Dobry Den,

prevadzkujem, nie dlho internetovy obchod ( lepsie povedane - zaciatky :o ) a v alfe tlacim vsetky PPD,VPD a na ne pripajam vsetky blocky, doklady z posty atp.

Ako urobit aby mi pri prijme ( co je pre mna postovy penazny poukaz typu H2 - pri dobierkach ) samo doplnalo ADRESU ODOSIELATELA ( uvedena vo fakturach/pohladavkach ) do tlace. Lebo ak dam tlacit prijmovy pokladnicny doklad, nedopise mi to adresu odosielatela.

Neviem ci to je vobec nutne, ale predpokladam, ze ano. Vlastne na listku je uz aj adresa odosielatela, kto tie peniaze na poste zaplatil a odoslal a moje meno a adresa, kedze tie peniaze sli na moju adresu...

Dakujem za radu ;)
Maruška54
16.08.07,03:47
Predpokladám že vystavené faktúry máš nahodené v pohľadávkach, potom pri účtovaní úhrady do peňažného denníka si tlačidlom F7 vyberieš konkrétnu pohľadávku, zadáš uhraď pohľadávku a dokončíš príjmový doklad, potom už budeš mať na príjmovom doklade aj tvoje údaje.
Economic
16.08.07,04:33
Pri nahadzovaní príjmu postupujuj tak, za predpokladu, že vystavuješ aj Faktúry na tovar, že každý príjem je úhrada pohľadávky a vyberieš si zo zoznamu partnerov, ktorej sa úhrada týka a ak je na toho istého partnera viac FA, tak aj číslo uhrádzanej FA. Pekný deň. Alfa je veľmi dobrý program podľa mňa.
Lenka19
08.02.08,17:33
Ozivim tuto temu,

Prevadzkujem internetovy obchod a problem je v tom, ze ak si vytvorim fakturu, vytlacim, kopiu odlozim, potom pride napr. dobierkova poukazka, vyberiem z posty peniaze a tak to musim zalozit spolu z PPD.

Otazka na VAS: Je to v sulade so zakonom, ak na PPD nie je vytlacene meno a adresa mojho zakaznika ? ( pretoze ak by som ho tam chcela davat automaticky, musim ho mat v partneroch a predsa nebudem mat na partneroch kazdeho zakaznika, kt. vystavim fakturu ..... ak ho nemam v partneroch musim ho zadavat rucne??? Kazdeho zakaznika meno a adresu je predsa maximalne neprakticke, ked uz to mam vo fakturach... )

Pripadne: Aky by bol VAS postup pri sprave uctovnictva, ak sa jedna o internetovy obchod... mala by som zakupit pokladnicu? Bolo by to jednoduchsie? Hladam principialne najjednoduchsiu cestu.

Dakujem!