Tána01
15.08.07,21:26
Chcem Vás poprosiť o pomoc.
Nastupila som do noveho zamestnania, prisla mi prvá výplata ale velmi ma prekvapila preddavková dan, ktorá sa mi zda velmi velká.

Hrubá mzda: 25055,-
Zdravotne poistenie: 1003,-
Nemocenske poistenie: 351,-
Starobne poistenie: 1003,-
Invalidne poistenie: 752,-
Poist. v nezamestnanosti: 251,-
Dan preddavková: 4122,-

Ďakujem za odpoved.
Tána
evina
15.08.07,19:32
Chcem Vás poprosiť o pomoc.
Nastupila som do noveho zamestnania, prisla mi prvá výplata ale velmi ma prekvapila preddavková dan, ktorá sa mi zda velmi velká.

Hrubá mzda: 25055,-
Zdravotne poistenie: 1003,-
Nemocenske poistenie: 351,-
Starobne poistenie: 1003,-
Invalidne poistenie: 752,-
Poist. v nezamestnanosti: 251,-
Dan preddavková: 4122,-

Ďakujem za odpoved.
Tána

V mzde nemáš uplatnenu nezdaniteľnú čiastku 7968 - pravdepodobne si nepodpísala Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO... Ak by bola uplatnená daň by bola 2 608,- SK
Tána01
15.08.07,19:34
Je mozne to neako zmenit?
Melnick
15.08.07,19:36
Podpísať pre zamestnávateľa "Vyhlásenie..." a daň v budúcej výplate budeš mať nižšiu. Tak ako uviedla Evina.
ondrejvla
15.08.07,19:37
Je mozne to neako zmenit?

Ak ešte mzdárka neodviedla dane a nemá uzatvorené mzdy a bude aspoň trošku ochotná, tak ti to môže prerobiť, ale musíš mať podpísané vyhlásenie už za uplynulý mesiac.
evina
15.08.07,19:37
Je mozne to neako zmenit?

Podpíšeš u zamestnávateľa /nesmieš u dvoch/ spomínané Vyhlásenie a od budúcej výplaty bude daň nižšia. Tento rozdiel, čo Ti vznikol buď opraví účtovníčka v nasledujúcej výplate, ak bude ochotná to spraviť alebo sa Ti jednoducho zohľadní v ročnom zúčtovaní, kde Ti ten rozdiel dane bude vrátený.
endrju
15.08.07,19:40
Za uplynulý mesiac nie je možné.
Za aktuálny mesiac je možné. Treba u zamestnávateľa vyplniť a podpísať vyhlásenie k dani z príjmu zo závislej činnosti.
Neuplatnenú nezdaniteľnú čiastku za uplynulý mesiac je možné "douplatniť" pri podávaní daňového priznania alebo pri ročnom zúčtovaní preddavkov dane za rok 2007, ktoré sa budú spracovávať v prvom štvrťroku 2008.
Tána01
15.08.07,19:42
Ďakujem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
evina
15.08.07,19:43
Za uplynulý mesiac nie je možné.
Za aktuálny mesiac je možné. Treba u zamestnávateľa vyplniť a podpísať vyhlásenie k dani z príjmu zo závislej činnosti.
Neuplatnenú nezdaniteľnú čiastku za uplynulý mesiac je možné "douplatniť" pri podávaní daňového priznania alebo pri ročnom zúčtovaní preddavkov dane za rok 2007, ktoré sa budú spracovávať v prvom štvrťroku 2008.

Andrej ako myslíš? , že napr. v mesiaci august nemôžem opraviť preddavok za uplynulý mesiac? Resp. to myslíš ako ja?
endrju
15.08.07,19:46
Andrej ako myslíš? , že napr. v mesiaci august nemôžem opraviť preddavok za uplynulý mesiac? Resp. to myslíš ako ja?
Evi, myslím to tak, že výplatu za júl by som už neopravoval a výplatu za august by som v septembri spočítal aj so zohľadnením skutočností uvedených vo vyhlásení, ktoré zamestnanec podpíše ešte teraz v auguste (najlepšie s dátumom 1.8.) :cool:
evina
15.08.07,19:50
Evi, myslím to tak, že výplatu za júl by som už neopravoval a výplatu za august by som v septembri spočítal aj so zohľadnením skutočností uvedených vo vyhlásení, ktoré zamestnanec podpíše ešte teraz v auguste (najlepšie s dátumom 1.8.) :cool:

Júl by som určite ani ja neopravovala, ale ak nastúpila v júli mohlo sa stať, že Vyhlásenie podpísala a nebola uplatnená NČ - napr. mne sa raz stalo, že pri upgrade mi z karty jedného pracovníka vypadla z neznámych dôvodov NČ, takže si myslím, že v tej augustovej výplate by mohla byť urobená oprava dane, či nie? Ak napr. niekomu bodne hneď tých 1514 SK :)
endrju
15.08.07,19:56
Júl by som určite ani ja neopravovala, ale ak nastúpila v júli mohlo sa stať, že Vyhlásenie podpísala a nebola uplatnená NČ - napr. mne sa raz stalo, že pri upgrade mi z karty jedného pracovníka vypadla z neznámych dôvodov NČ, takže si myslím, že v tej augustovej výplate by mohla byť urobená oprava dane, či nie? Ak napr. niekomu bodne hneď tých 1514 SK :)
No, ak išlo o chybu pri spracovaní miezd, je to niečo iné. Tiež by som to opravil v najbližšej výplate. Avšak podľa reakcie "Je mozne to neako zmenit?" som usudzoval, že vyhlásenie asi podpísané nie je. ;)

P.S.
Jedna malá poznámka programátora: Spätné opravy údajov, ktoré vstupujú do potvrdenia o zdaniteľnej mzde mi akosi podvedome "otvárajú nožík vo vrecku". Neviem, čím to je. Asi ide o nejakú nemoc z povolania :rolleyes: (alebo z povaľovania? :eek: ) :cool:
evina
15.08.07,19:57
No, ak išlo o chybu pri spracovaní miezd, je to niečo iné. Tiež by som to opravil v najbližšej výplate. Avšak podľa reakcie "Je mozne to neako zmenit?" som usudzoval, že vyhlásenie asi podpísané nie je. ;)

P.S.
Jedna malá poznámka programátora: Spätné opravy údajov, ktoré vstupujú do potvrdenia o zdaniteľnej mzde mi akosi podvedome "otvárajú nožík vo vrecku". Neviem, čím to je. Asi ide o nejakú nemoc z povolania :rolleyes: (alebo z povaľovania? :eek: ) :cool:
OK , ja som sa len zľakla, že nemôžem opravovať. Spätné opravy aj mne otvárajú nožík, aj keď mám od programovania praďaleko:)

P.s. to slovo spätne z môjho príspevku som dala von, lebo som písala v nasledujúcej výplate a spätne tam nebolo správne dané-myslela som ale že za predchádzajúci mesiac...