rbk
15.08.07,22:58
Zdravicko
prerabam panelakovy byt a rozhodol som sa nivelizovat podlahu. V hale (3x3m) som s tym nemal ziaden vacsi problem, ale v kupelni a na WC (male miestnosti) mam s nivelizackou Baumit velke problemy - uz 2krat som ju musel vysekat, lebo mi popraskala tak, ze sa v strede miestnosti vydula od panelu asi o centimeter.
Mate niekto skusenosti s nivelizackami, viete nieco odporucit? Pocul som zo zopar zdrojov, ze Baumit ma s nivelizackami problem, ale uz sa bojim vyskusat akukolvek inu; 3ti krat vysekavat poter by som uz nerozchodil, dlazku v kupelni ale nejako dvihnut musim.
Vdaka
ilona
16.08.07,04:21
Dal si pod to penetrák?
borob
16.08.07,04:28
Akože dvihnut nivelizačka maximalne 3mm!!!!!!!
duves
16.08.07,05:16
Ak chces vyrovnat vecsie nerovnosti, skus to najprv lepiacou maltou na dlažbu. Riadne rozriedenou. Nivelackou riešiš už iba par mm.
dad111
16.08.07,06:40
Ak chces vyrovnat vecsie nerovnosti, skus to najprv lepiacou maltou na dlažbu. Riadne rozriedenou. Nivelackou riešiš už iba par mm.
Lenze aj u lepidla na dlazbu je vyrobcami doporucena maximalna hrubka vrstvy 4 mm. Ani viac vrstiev asi nebude idealne riesenie, aj ked to mnohi tak robia. Musi na to byt nejaky material, ak ked priznavam, ze neviem aky, len chcem povedat, ze lepidlo by som na to nepouzil. Este raz si precitaj navod na nivelacku, istotne robis niekde chybu, dolezite su aj malickosti (teplota, vlhkost, hrubka...) Never tomu ze Tebou spominana firma by na trh dodavala material, o ktorom by sa verejne hovorilo ako o problemovom. To nie su ziadni suflikanti. Nemam s nimi nic spolocne a nerobim im reklamu.
rbk
16.08.07,07:20
Skusim teda cely pribeh
Prerabal som kupelnu, robil to murar. Ako poslednu vec kladol dlazbu s tym, ze povrch musi vyrovnat. OK. Do Kupelne dal dve vrecia, na dalsi den som zistil ze nivelizacka ma do dvoch cm hrubku. Vraj to tak ma byt. Polozil dlazbu.
Nivelizovat halu som sa rozhodol sam, robil som to na 3 krat po tensich vrstvach, lebo panel bol extremne nakrivo. V jednotlivych vrstvach som mal male pukliny, ale finalna vrstva z baumitu extra je ok.
Po istom case som si vsimol, ze v kupelni mi dlazba pruzi ked po nej chodim a dokonca mi dve dlazdice pukli. Zavolal som murara ktory to robil; povedal ze tomu nerozumie, ze to prerobi a vraj na stavbe kde teraz robi im zakazal stavebny dozor pouzivat nivelizacku baumit, lebo su s tym problemy. Dal som dole dlazbu sam, celkom to slo. Nivelizacka isla dole lahko, k podkladu nebola vobec pripevnena, ci dal penetrak neviem.
Kedze sa po murarovi po reklamacii zlahla zem, tak reku dam tam nivelizacku sam, ked v hale som to zvladol celkom uspesne. Dal som penetrak. Do zavadnuteho penetraka som natiahol baukleber, aby bol povrch drsnejsi pre nivelizacku. Po zaschnuti som napenetroval a vylial jedno vrece nivelizacky - vrstva do centimetra. Nivelizacka vyzerala OK, v jednom rohu to malo duty zvuk ale nejak ma to netrapilo, bude tam skrinka. Po mozno dvoch mesiacoch som sa rozhodol dat druhu vrstvu. Dal som penetrak, do zavadnuteho penetraka slo vrece nivelizacky. Asi 4 dni som to chodil pozerat (v tom byte sa nebyva) a vsetko vyzeralo byt OK. Po dalsich troch dnoch som dosiel do bytu a neveril som vlastnym ociam, nivelizacka dopraskana, obe vrstvy drzia na sebe, ale v strede miestnosti mohli byt od panelu hadam pol centi.
Vysekaval som to asi po dalsom mesiaci. Nivelizacka sla dole lahko, podla mna sa vypuknutie este zhorsilo. Vrstvy nivelizacky medzi sebou drzia pekne.
Som celkom presvedceny, ze som dodrzal vsetky postupy, studoval som technologicke listy na baumitackej stranke. Pocul som dalsie nie kladne nazory na baumit, ale tiez sa mi nezda, ze by taka velka firma dodavala takyto shit. Preto sa pytam na skusenosti, kto s cim nivelizoval a ci mu to aj drzi :)
Mam teoriu, ze sa ta nivelizacka roztahuje. V hale 3x3m to nebol problem, lebo tam ma 4 otvory (dvere) a kedze je panel sikmo tak sa ma kam roztiahnut na stranu s mensou hrubkou nivelizacky. V kupelni na ploche asi 1.5mx0.5m to sposobilo problem. Konstrukcia kupelne je zo sadrokartonu. Mozno treba pouzit dilatacne pasky okolo stien, pri nivelizackach baumit sa ale o tom nepise.
rbk
16.08.07,07:27
Samozrejme, baumitacky.
rbk
16.08.07,07:27
Dal si pod to penetrák?
Samozrejme, baumitacky.
rbk
16.08.07,07:29
Akože dvihnut nivelizačka maximalne 3mm!!!!!!!
Somarina. Baumit nivelizacka je od 3 do 10 mm. Baumit extra je od 0.5 15mm
duves
16.08.07,09:45
Hm, predpokladam, ze penetracia by mala riesit spojenie s podkladom. Este sa robi dlazba tak, ze Baukleber sa mieša s lepidlom, tuším Duvilax - http://www.duvilax.sk/lng/svk/pdf/produkty/L-58.pdf . Ta zmes Duvilaxu a Baukleberu tak ziska uplne ine vlastnosti. Predpokladam, ze by sa nemala odlepit ziadna dlažba a ani baukleber popraskat. Sused tak robil dlažbu na chodbe, co vyzera ako dlažba, ciže povrch bol dost hladky.
borob
16.08.07,10:43
Ja ked som mal podobný problem najprv som zarobil poter s plastifikátorom (cement piesok plastifikator vodu) s týmto som si to spravil nahrubo a potom nivelak a kopa penazí ostalo v mojom vačku.a bez dalšich nasledkov.
Boro