12spidy
16.08.07,06:38
Dobrý deň,
opravujeme starší rodinný dom a jedna vnútorná priečka nie je odizolovana, je na nej vidieť že je navlhnutá, ale už všade su spravené podlahy. Viete mi poradiť či stačí použiť sanačnu maltu alebo niečo ine
borob
16.08.07,10:34
So sanačnou maltou mam velmi dobre skusenosti ale musíš použiť všetko ako treba teda aj špric sanačný aj hrubu maltu aj pucovku. vyde to dosť draho.
Boro
220870
16.08.07,17:49
So sanačnými maltami mám dloročné skúsenosti .Podľa toho čo si napísal by S ti mala stačiť aj sanačná malta ,ale nie Baumit stojí za h.....ak môžem doporučiť tak BAUREX.cca 95 SKK/m2
12spidy
17.08.07,04:14
číže stačí murovku orúcať až do malty a potom našpricovať.....hrubá malta a nakoniec finálna jemná? a treba to vopred aj niečim natrieť (duvilax,penetračný nater...)? a potom by to malo prestať vlhnúť?
Skalka
17.08.07,04:46
Neprestane to vlhnúť, ale nebude to vystupovať cez tú omietku na povrch a nebudeš to vidieť. Aby Ti to nevlhlo, musíš odizolovať priečku. Stretla som sa s firmou, ktorá má na to jeden prípravok, ktorý sa vstrekne do muriva a tam vykryštalizuje a voda cez to nemôže vzlínať. Dúfam, že som to dobre pochopila. Je to firma IZOLMA, kontakt: 0903305498. Zavolaj, popýtaj sa. Uvidíš. Cenu neviem povedať, ale lacné to asi nebude.
12spidy
21.08.07,07:19
vedeli by ste mi poradiť aj nejakú firmu z okolia Topoľčian, ktorá robí izolácie na báze vstrekovania
borob
21.08.07,09:10
Pozor nie len staru maltu otlcť ale musiš aj špáry vyškrabať medzi tehlami-čim hlbšie tým lepšie.
912
21.08.07,11:04
Ja poznám firmu SANAK z Novej Dubnice a od TO to nie je tak ďaleko. Môžete sa skúsiť popýtať.
Sanak 0903713788 sanak@sanak.sk

Zuzana
wagner
21.08.07,14:43
Aj v Prievidzi je taká firma, pozri Zlaté stránky, určite tam takú firmu objavíš.
220870
22.08.07,17:29
V Chynoranoch .
12spidy
23.08.07,04:54
220870 a vieš mi poradiť ako as volá firma v Chynoranoch alebo nejaký kontakt na tu firmu. Dakujem všetkým za pomoc.
wagner
23.08.07,14:27
Pozri si na www.uss.sk . Je to stránka časopis Urob si sám. Tam sa píše o odstraňovaní vlhkosti a konkrétne o tej prievdzskej firme. Robili to aj susedovi a je s tým spokojný. Navŕtali diery a do nich dali nejaký roztok. Má to už dva roky a všetka vlhkosť zmizla.
12spidy
13.09.07,05:35
ahoj wagner vieš mi poradiť či sa dá na tej stranke aj čítať články alebo si ho môžem len objednať. dostal som sa na www.uss.sk a tam je len uvodná strana ale nedá sa otvoriť len sa mi zdá že len objednať
lorelei
08.10.07,19:43
Tiez mam ten problem. V prvom rade ale odporucam poriadne skontrolovat a hladat pricinu. Ci je to urcite len kvoli tomu,ze vnutorna priecka nie je odizolovana. Kupili sme dom a taky isty problem. Zavolali sme firmu, aby sa nam k tomu vyjadrila, vsetko bolo super, ale nedalo nam to, prist veci na koren. Na koniec sme zistili,ze je prasknute potrubie z kuchynskeho odpadu, ktore bohuzial vedie bohviekade, ale jednoznacne popri, ak nie priamo popod tuto priecku a kedze su vsade ostatne mury aj podlahy bud izolovane, alebo neizolovane a hlavne obvodove mury su suche, tak to musel byt iny problem a my sme na seba hrdi,ze sme na to prisli - a sami, bez firmy. Usetrili sme kopec penazi. Teraz potiahneme odpad popri dome so spadom a budeme uz len susit tu priecku a potom vymenime aj podlahu. Je vela pricin, ktore to mozu zapricinit. Uz sme mysleli aj nato, ci pod tym nie je nahodou nejaky spodny pramen, aj to je mozne. Porozmyslajte este o tom.
lorelei
11.10.07,09:15
So sanačnou maltou mam velmi dobre skusenosti ale musíš použiť všetko ako treba teda aj špric sanačný aj hrubu maltu aj pucovku. vyde to dosť draho.
Boro

Boro, vies mi prosim ta presne rozpisat, ako na to? Ked odstranime tu pricinu, tak nemam sajnu, ako s tym sanacnym naterom, ako ma byt pripraveny mur, a ake vrstvy idu v poradi za sebou? z toho mam chaos uz, prosim ta....:)
220870
15.10.07,20:38
V Chynoranoch .Majú veľké bilboardy popri hl. ceste.Je to pomerne známa fa.ak sa spýtaš Mogoniarov určite ti budú vedieť poradiť adresu.
12spidy
16.10.07,15:50
lorelei ta firma v Chynoranoch je AQUASTOP a tiež maju aj webovú stranku ak ti pomůže mobilne čislo 0907/756015. Mne to robili z Prievidze a bol som spokojný. ¨Robí to firma AQUAIZOLING a obhliadku ti spravia zdarma
lorelei
18.10.07,11:55
lorelei ta firma v Chynoranoch je AQUASTOP a tiež maju aj webovú stranku ak ti pomůže mobilne čislo 0907/756015. Mne to robili z Prievidze a bol som spokojný. ¨Robí to firma AQUAIZOLING a obhliadku ti spravia zdarma
dakujem, ja mam vlhkost uz poriesenu, len som chcela vediet, aky je potom postup na tie sanacne natery, ako na to...
lorelei
12.02.08,08:54
Znovu sa vraciam k tejto teme, viete mi prosim poradit, v akom poradi treba nanasat tu sanacnu maltu, omietka, alebo aj penetracny....atd, vlastne, co vsetko treba az po farbu na stene? Ked uz bude mur orucany az do tehly a aj spary medzi tehlami budu.....Prosiiim. Dakujem.
Peter Briatka
13.02.08,04:51
Sanačná omietka by ti za bežných okolností mala stačiť, no nijako nerieši tvoj problém s vlhkosťou muriva. Účinok sanačnej omietky tkvie v jej pórovej štruktúre, ktorá umožňuje ukladanie solí minerálov bez tvorby tzv. výkvetov a teda estetických defektov... Treba však podotknúť, že je to dočasné riešenie - časom ju bude treba otĺcť a naniesť nanovo... no intervaly takýchto zásahov sú relatívne dlhé... podľa kvality resp. odbornosti spracovania (doby a rýchlosti miešania, spôsobu nanášania a pod.)...
Martusenka
03.05.11,08:51
Moze sa na sanacnu maltu baumit pouzit este maxitherm?Najprv sme planovali maxitherm-termoizolacny nater, a potom nam niekto poradil sanacnu maltu, aj to uz mame pripravene....tak co pouzit? Moze sa najprv ta malta a na nu ten nater maxitherm?
220870
03.05.11,16:44
V ich technyckých listoch sa to nedá nájsť.majú tam akúsi nezrozumiteľnú hodnotu (rd)0,46.
goromir
26.05.11,20:19
Výborná a cenovo dostupná termoizolačná sanačná malta je DAXNER Technology.
lubko6394
27.05.11,05:37
Výborná a cenovo dostupná termoizolačná sanačná malta je DAXNER Technology.

Aha naraz vo veľa témach sa objavuje zázrak dodávaný firmou z Toplolčian a ešte tie rady dáva pod jedným nickom. Totálna reklama !!!:D:D:D