FIFA
16.08.07,07:09
Dobrý deň, začala som si viesť JU v programe Pohoda. Interným dokladom som si zaúčtovali mzdy zamestnancom, odvody do poistovní a teraz rozmýšlam ako mám zaúčtovať daňový bonus, tvorbu sociálneho fondu a už vobec neviem ako je to v JU so stravnými lístkami. Prosím, ak s tým mám niekto skúsenosti, poraďte mi....ďakujem
joshep
16.08.07,18:09
Dobrý deň, začala som si viesť JU v programe Pohoda. Interným dokladom som si zaúčtovali mzdy zamestnancom, odvody do poistovní a teraz rozmýšlam ako mám zaúčtovať daňový bonus, tvorbu sociálneho fondu a už vobec neviem ako je to v JU so stravnými lístkami. Prosím, ak s tým mám niekto skúsenosti, poraďte mi....ďakujem
Ahoj,,, mzdy v POHODE zaúčtuješ takto:
1. Pôjdeš na mesiac, ktorý chceš zaúčtovať.
2. Cez "záznam" dáš "zaúčtovať mzdy" (ďalej poštupuješ podľa krokov)
3. Program POHODA ti potom automatický vytvorí ID so zaúčtovaním miezd a samozrejem aj doklad v "ostatných pohľadávkach" na ďaňový bónus a potom aj v "ostatných záväzkoch" na sociálnu poisťovňu a zdravotné poisťovne + aj doklady keď boli mzdy vyplacané na účet a v pokladni ti vytvorí doklad na mzdy ktoré boli vyplácane v hotovosti.
Čo sa týka stravných lístkov, tak tie musíš zadať sama cez ID.
Slavena
20.09.07,06:49
Dobrý deň, včera som riešila takýto problém:
"Zamestnávateľ zamestnával do 15. septembra na dohodu človeka, ktorý si uplatňoval nezd. časť /mal podpísané vyhlásenie/. Od 16. septembra s týmto človekom uzatvoril pracovnú zmluvu na dobu neurčitú /dohoda sa ukončila/. Ako zamestnanec si chce tento človek uplatniť nezd. časť. Dá sa to nejako rozdeliť? Môže podpísať vyhlásenie v tom istom mesiaci u jedného zamestnávateľa ako dohodár do 15. a ako zamestnanec od 16. septembra? Alebo si ho uplatní v tom pracovnom vzťahu, v ktorom sa mu to vyplatí? V tomto prípade by sa mu to určite vyplatilo už ako zamestnancovi. Poraďte mi prosíííím."
Odpoveď som dostala, no v programe POHODA sa to asi nebude dať zrealizovať tak, aby som sumu z dohody a sumu z pracovného pomeru sčítala a z tejto časti odrátala nezdaniteľné minimum /ide o toho istého zamestnávateľa/. Problém je v tom, že program POHODA rieši každý pracovný vzťah zvlášť, aj keď ide o toho istého zamestnanca. Ako mám postupovať? Stretli ste sa už v POHODE s týmto problémom?
Slavena
15.10.07,07:43
Prosíím pomôžte? Nenájde sa nikto kto by mi pomohol? Budem to musieť nakoniec prepočítať ručne?
Janca
15.10.07,07:48
Daj si vyhľadať účtovný softvér POHODA, kde sa zaoberajú problémami ako a čo v tomktorom SW nahodiť.
Andyke
15.10.07,07:49
Nerobím síce v Pohode, ale každý pracovný vzťah treba riešiť samostatne
a tú nezdaniteľnú čiastku treba uplatniť, kde je ako zamestnanec.