KatkaT24
15.02.05,14:09
Ahojte,
vie mi niekto poradiť? S priateľom sme obaja Szčo a priateľ má predajňu, na ktorej by som chcela sem-tam vypomáhať aj ja. Existuje nejaká zmluva, alebo dohoda, aby bolo všetko právne v poriadku? Plat by mi fakturoval, to by som si dala do účtovníctva. Nejde mi o združenie ani o s.r.o. A ako je to v prípade manželov? (tiež obaja Szčo)?
Díky moc, pekný deň všetkým.
ekin
15.02.05,13:15
SZCO je preto SZCO, ze koná vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednost za úcelom dosahovania zisku, vsak? Ciže svoje služby môzeš fakturovat komu chces (aj priatelovi či manželovi), nepotrebujes k tomu nejaku zmluvu ci dohodu. Dolezité je, aby si fakturovala v sulade so zivn.opravnením a .....aby to nevyznelo ako podriadenost-nadriadenosť (pracovno-pravny vzťah). Teda ak ma predajnu, čo môžes fakturovat? Zasobovanie tovarom, dokladanie tovaru do regalov, znackovanie....ci ine prace podobneho druhu - to je vsetko sluzba.Pozor na pracu: predavačka, tam uz o fakturacii nemôze byt reči - fakturujem za predaj tovaru? Ved ERP bola jeho, čize predaj je nie vo vlastnom mene....!!!! Urcite prídes na to, čo všetko sa dá fakturovat...alebo "iba fakturovať" ...:-))
Miro77
15.02.05,13:27
Keď má on predajňu vy mu budete faktúrovať.
Keď budete vykonávať v jeho predajni neaké služby/práce v tom čase busí mať túto činnosť u vás objednanú. On si musí vopred objednať práce, ktoré budete vykonávať v jeho predajni.
Polúskajte v poradách už sa toto preberalo.
Mňa to tiež zaujímalo ale nedostal som konkrétnu odpoveď že či môže iný podnikateľ predávať na mojej registračnej pokladni môj tovar:confused: .
V prípade manželov, detí a rodičov tak v rámci rodiny je všetko OK.
KatkaT24
15.02.05,13:53
Díky za odpovede,
len som si to predstavovala asi jednoduchšie. Spíšeme nejakú dohodu - odmenu mi vyfakturuje. Však si platím všetky odvody, tak neviem o čo ide?
.....:-)
ik-a
15.02.05,14:08
A co tak personalny servis - leasing.