office28
16.08.07,09:45
Ahojte,

potrebujem poradiť. Mám vytvorené prac. zmluvy, mám tam uvedený iba druh práce - napr. skladník, ale súčasťou zmluvy nie je náplň práce.

Ak ju chcem dodatočne vytvoriť, môžem náplň práce voliť ako dodatok k prac. zmluve alebo ako inak.

Ďakujem za radu.

Pekný deň.
Zita4
16.08.07,08:18
Náplň práce vypracuješ zvlášť a dáš podpísať pracovníkovi aj jeho nadriadenému. Nemusí byť súčasťou pracovnej zmluvy.
Marína
16.08.07,09:09
Podľa ZP_§43_ods.1_pism.a je potrebné v pracovnej zmluve(PZ) okrem druhu práce uviesť aj stručnú charakteristiku. Viď:
§ 43
(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými
sú:
a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,

V PZ môže byť uvedené napr.:
čl. I
Zamestnanec nastúpi do práce dňa 1) ...........................................
ako(druh práce a jeho charakteristika) .................................................. .................................................. .............................................
Opis pracovnej činnosti je uvedený v náplni práce, ktorá je nedeliteľnou súčasťou pracovnej zmluvy.
Viera Klimentová
29.11.07,11:35
Dnes som pri zaraďovaní do tarifnej mzdy podľa kataógu činností "narazila" na problém s obsahom pracovnej činnosti u zamestnancov, ktorí majú v pracovnej zmluve uvedené len na akú pozíciu nastupujú /bez - stručnej charakteristiky/. Sú to staršie pracovné zmluvy. Chcela by som sa poradiť, či je potrebné robiť k pracovným zmluvám dodatky za týmto účelom, a ak áno na čo sa mám odvolať.
Marína
29.11.07,19:13
Dnes som pri zaraďovaní do tarifnej mzdy podľa kataógu činností "narazila" na problém s obsahom pracovnej činnosti u zamestnancov, ktorí majú v pracovnej zmluve uvedené len na akú pozíciu nastupujú /bez - stručnej charakteristiky/. Sú to staršie pracovné zmluvy. Chcela by som sa poradiť, či je potrebné robiť k pracovným zmluvám dodatky za týmto účelom, a ak áno na čo sa mám odvolať.
Doporučujem urobiť dodatky a odvolávka na ZP_§43_ods.1_pism.a
Viera Klimentová
30.11.07,07:02
Veľmi pekne ďakujem. Už sa na tom pracuje.