rommy
16.08.07,11:30
Ahoj poraďáci vyskytol sa mi taký prípad s krotým si moc neviem rady. Takže máme firmu s.r.o. ktorá má 3 prevádzky, jedna z prevádzok je hotel, tento hotel sa firma rozhodla predať, ale kupujúci ho chce kúpiť ako samostatnú s.r.o., tak ju ideme založiť a chceme hmot.invest.maj. vložiť ako vklad do ZI, môžete mi prosím poradiť ako mám toto zaúčtovať? a je lepšie aby bola novo založená spol. platcom DPH alebo neplatcom?
Economic
16.08.07,10:19
Prečo si nezaložia kupujúci s.r.o. a nekúpia hotel ako s.r.o. Vy budete musieť pri prvozápise dať urobiť znalecký posudok, ak chcete dať hotel ako vklad do ZI ako nepeňažný vklad.
Johanka
16.08.07,10:50
Ahoj poraďáci vyskytol sa mi taký prípad s krotým si moc neviem rady. Takže máme firmu s.r.o. ktorá má 3 prevádzky, jedna z prevádzok je hotel, tento hotel sa firma rozhodla predať, ale kupujúci ho chce kúpiť ako samostatnú s.r.o., tak ju ideme založiť a chceme hmot.invest.maj. vložiť ako vklad do ZI, môžete mi prosím poradiť ako mám toto zaúčtovať? a je lepšie aby bola novo založená spol. platcom DPH alebo neplatcom?
Čo chceš účtovať? Kto bude spoločníkom v novozaloženej s.r.o. - vy ako budúci predávajúci ? Chcete založiť s.r.o. s tak vysokým ZI ? Kupujúci chce kúpiť hotel alebo obchodný podiel v novozaloženej s.r.o. ? To kto vymyslel :) ?
Ak chce kupujúci s.r.o., nech si ju založí, znáša všetky s tým spojené výdavky a potom môže kupovať čo len chce ;) .
Economic
16.08.07,12:21
Súhlasím, tiež mám taký názor. Zdá sa mi to dobrá habaďúra alebo špekulácia.
Johanka
16.08.07,12:28
Kupujúci minimálne ušetrí na všetkých poplatkoch spojených so založením s.r.o., ocenením nepeňažného vkladu, následný prevod obchodných podielov, zmeny v OR .....
Nie moc milá by bola ja situácia, keď by pozakladali s.r.o podľa jeho predstáv a potom by povedal , že už hotel nechce ...
Pred chvíľou som podobné písala v inej téme - možno personálne prepojenie ;) .
rommy
16.08.07,12:43
Jaj neviem kto to vymyslel, firma bude v novozaloženej s.r.o. 100% vlastník. Som na to sama, skúste mi hodiť link na ten podobný príspevok pokecáme :) . Vôbec neviem ako mám na to ísť, ako firma svojej firme prevedie majetok, aj ten čo je odpísaný.... a ako to bude s účtovaním. to že sa musí založiť nová sro ani mne nie je povôli ale to asi ťažko ovplyvním... špekulácia tam určite je, lebo ťažšie než takto s tou sro sa hotel podľa mňa už ani predať nedá. Sú to veci s ktorými si neviem sama poradiť, neviem kde mám začať....
Johanka
16.08.07,12:50
Máš už nejaké zmluvy? Ak nie sú doklady, niet čo účtovať ...
rommy
16.08.07,13:01
Ešte zatiaľ nič nemám, stále sa to doťahuje, šéf za mnou chodí a pýta sa ma ako je to s tým preradením majetku a ja mu neviem odpovedať....
Johanka
16.08.07,14:30
Typický šéf - prepokladám, že ani on sám nevie čo chce.
Celej akcii chýbajú noty. Stačí napísať v bodoch jednotlivé kroky - čo bude treba urobiť - potom sa k nim môžeš Ty ako účtovník vyjadriť ... Inak to zostane v rovine virtuálnych riešení :) . Mne teda stále nie je jasné, čo sa bude diať.
Celkom chápem situáciu - občas klienta trpezlivo vypočujem a na záver sa opýtam , či by mi nemohol prezradiť , o čo mu ide :rolleyes: . Ak mám pochybnosť o správnosti riešenia , snažím sa mu "vytĺcť" pôvodný zámer z hlavy ...
Len neviem, či si v takej pozícii, že sa môžeš pýtať .
Itus
17.08.07,10:53
A ten hotel uz je odpisany?
Myslim, ze s vyradenim by si nemala mat problem (081/0210)...
Ja mam podobny pripad, akurat ze obstaravacia hodnota vlozeneho majetku u vkladatela je 1,-Sk, ale podla znaleckeho posudku 700 tis., takze prave zistujem, ako zauctujem rozdiel medzi 1,- Sk a 700 tis....Ci to bude 415?
KEJKA
17.08.07,20:00
Ahoj poraďáci vyskytol sa mi taký prípad s krotým si moc neviem rady. Takže máme firmu s.r.o. ktorá má 3 prevádzky, jedna z prevádzok je hotel, tento hotel sa firma rozhodla predať, ale kupujúci ho chce kúpiť ako samostatnú s.r.o., tak ju ideme založiť a chceme hmot.invest.maj. vložiť ako vklad do ZI, môžete mi prosím poradiť ako mám toto zaúčtovať? a je lepšie aby bola novo založená spol. platcom DPH alebo neplatcom?
v zadaní je protirečenie... vyznačila som, niečo iné možno chce kupujúci, a niečo iné idete urobiť vy.
SRO totiž môžete založiť, ale kupujúci nepovedal že hotel MUSI byt vložený do ZI.
Možno mu bude stačiť, že kúpi sro, ZI 200000 Sk, pričom sro bude mať hotel v majetku. V tomto prípade sro založiť je jednoduché a hotel bude musieť najskor povodný vlastník/firma predať novej sro
a až potom sa bude predávať OBCHODNY PODIEL kupujúcemu !!!
lenže toto neurobí účtovníčka, to musí urobiť podnikateľ s právnikom, notárom ......
rommy
21.08.07,07:28
v zadaní je protirečenie... vyznačila som, niečo iné možno chce kupujúci, a niečo iné idete urobiť vy.
SRO totiž môžete založiť, ale kupujúci nepovedal že hotel MUSI byt vložený do ZI.
Možno mu bude stačiť, že kúpi sro, ZI 200000 Sk, pričom sro bude mať hotel v majetku. V tomto prípade sro založiť je jednoduché a hotel bude musieť najskor povodný vlastník/firma predať novej sro
a až potom sa bude predávať OBCHODNY PODIEL kupujúcemu !!!
lenže toto neurobí účtovníčka, to musí urobiť podnikateľ s právnikom, notárom ......

Presne takto to chcú aby bol hotel v majetku, ale do ZI chceme resp. šéf vložiť také veci ako nábytok, ktoré su neni odpísané. A vieš mi poradiť ako sa dá vložiť ten hotel z majetku jednej sro do majetku druhej sro?