Helaaa
16.08.07,13:20
Chcem prihlásiť zamestnanca do sociálnej poisťovne a nedarí sa mi nájsť na www.socpoist.sk tlacivo. Kto mi pomôze?
irma1
16.08.07,11:24
Na www.socpoist.sk máš v pravom hornom rohu "Formuláre". Tam to nájdeš
nesca
16.08.07,11:26
Na hlavnej stránke SP - pravo hore pod formulármi hľadaj registračný list Fo
mysimis
16.08.07,11:27
abel
16.08.07,11:35
Alebo aj tu
zk24
30.06.11,05:45
Ahojte,

prepacte za primitivnu otazku a urcite je tu odpoved aj 50x, ale potrebujem surne vediet do kedy treba prihlasit firmu a zamestnanca do SP a na DU, ked zaciname zamestnavat prveho zamestnanca od 1.7.2011.

Do ZP sme sa prihlasili uz, aj ako firma aj zamestnanca. Este do SP a DU.

Prosim poradte... nedari sa mi nic vyhladat...

SP do osmich dni, ci este pred nastupom?

Dakujem.
VERONIKA6
30.06.11,05:59
zk24
30.06.11,06:05
Pozri tu DÚ:
http://mu.dashofer.sk/ukazky/04.pdf?PHPSESSID=6ee3a8a6ab2fa1fc0bfb0e6f6e609c2b


Takze na DU do 15 dni. Super.

Este potrebujem vediet tu SP. Lebo v zakone som sa docitala ze zamestnavatel je povinny sa prihlasit do 8 dni od nastupu zamestnanca do prace. Ale zas na porade som sa docitala ze zamestnanec musi byt prihlaseny na SP pred nastupom.

Neviem ci to je spravne, lebo ako nahlasit zamestnanca skor ako zamestnavatela, ked este nemam ICZ a podobne veci...
VERONIKA6
30.06.11,06:08
Andyke
30.06.11,06:09
Povinnosti:
1. prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca,
2. prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia
-zamestnanca s pravidelným mesačným príjmom na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti a zamestnanca s nepravidelným príjmom na dôchodkové poistenie pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch,
-zamestnanca v právnom vzťahu na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru na účely úrazového poistenia, garančného poistenia a na účely osobitného predpisu pred vznikom tohto právneho vzťahu najneskôr pred začatím výkonu práce, odhlásiť tohto zamestnanca z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia najneskôr v deň nasledujúci po skončení tohto právneho vzťahu, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak pracovnoprávny vzťah nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch,

Zdroj :http://www.socpoist.sk/zamestnavatel/1384s
zk24
30.06.11,06:13
Zo stránky soc. poisťovne:
http://www.socpoist.sk/zamestnavatel/1384s#Povinnosti

Takze predsa tak, ze zamestnanec pred nastupom do prace, este skor ako zamestnavatel... takze ked nastupuje zajtra, tak este dnes musim letiet do SP a prihlaist zamestnanca a teda rovno aj firmu...

nieeeeeeeeeeee :(
VERONIKA6
30.06.11,06:14
Takze predsa tak, ze zamestnanec pred nastupom do prace, este skor ako zamestnavatel... takze ked nastupuje zajtra, tak este dnes musim letiet do SP a prihlaist zamestnanca a teda rovno aj firmu...

nieeeeeeeeeeee :(
Zamestnanec sa prihlasuje pred vznikom pracovného pomeru.