ideae
16.08.07,13:51
Dobrý deň, teraz som v druhom mesiaci výpovednej doby a v septembri nastupujem do nového zamestnania. Keďže som bol pred nejakým časom chorý, tak som to prechodil kvôli nedostatku času ísť na PN. Rád by som sa išiel preliečiť teraz ku koncu výpovednej doby, aby som bol v novom zamestnaní fit.
Zaujímalo by ma teda, či budem musieť nadrábať dni po skončení výpovednej doby, ak budem počas nej na PN, ale PN skončím pred 1.9., kedy uz budem oficiálne zamestnancom inej firmy.
Za všetky odpovede ďakujem, Peter
mysimis
16.08.07,11:56
Nebudeš musieť nič nadrábať. Vzhľadom k tomu, že si vo výpovednej lehote, PP Ti skončí aj keď budeš na PN.
Chobot
16.08.07,11:59
Dobrý deň, teraz som v druhom mesiaci výpovednej doby a v septembri nastupujem do nového zamestnania. Keďže som bol pred nejakým časom chorý, tak som to prechodil kvôli nedostatku času ísť na PN. Rád by som sa išiel preliečiť teraz ku koncu výpovednej doby, aby som bol v novom zamestnaní fit.
Zaujímalo by ma teda, či budem musieť nadrábať dni po skončení výpovednej doby, ak budem počas nej na PN, ale PN skončím pred 1.9., kedy uz budem oficiálne zamestnancom inej firmy.
Za všetky odpovede ďakujem, Peter

Môžeš kľudne ísť na PN. V tvojom prípade sa výpovedná doba tým nepredĺži.

Prípadne ešte uveď, či si výpoveď dal ty alebo zamestnávateľ.
ideae
16.08.07,14:42
Výpoveď som dal ja. Vďaka, Peter
scevo
16.08.07,17:02
Tiez by ma zaujimala tato informacia, kedze planujem dat vo svojej praci vypoved s 2 mesacnou vypovednou lehotou, a pocas tejto doby by som chcel ist na PNku. Teda PNka nepredlzuje vypovednu lehotu?
Chobot
17.08.07,09:05
Tiez by ma zaujimala tato informacia, kedze planujem dat vo svojej praci vypoved s 2 mesacnou vypovednou lehotou, a pocas tejto doby by som chcel ist na PNku. Teda PNka nepredlzuje vypovednu lehotu?

Treba rozlišovať, či dá výpoveď z-ľ alebo z-c. Ak dáva z-c, tak jednoducho uplynutím VD sa PP skončí bez ohľadu na to, či je z-c na PN alebo nie.

Ak výpoveď dáva zamestnávateľ, tak sa uplatňuje § 64 ods. 2:

"(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá."

Teda PP skončí v deň, kedy sa skončí PN.

Lepšie to bude vidno asi na príklade.

1. Výpoveď dáva zamestnanec:
20.8. - výpoveď je doručená
1.9. - 31.10. - výpovedná doba
1.10. - 15.11. - PN
Skončenie PP : 31.10

2. Výpoveď dáva zamestnávateľ:
20.8. - výpoveď je doručená
1.9. - 31.10. - výpovedná doba
1.10. - 15.11. - PN
Skončenie PP : 15.11.
scevo
17.08.07,09:14
Treba rozlišovať, či dá výpoveď z-ľ alebo z-c. Ak dáva z-c, tak jednoducho uplynutím VD sa PP skončí bez ohľadu na to, či je z-c na PN alebo nie.

Ak výpoveď dáva zamestnávateľ, tak sa uplatňuje § 64 ods. 2:

"(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá."

Teda PP skončí v deň, kedy sa skončí PN.

Lepšie to bude vidno asi na príklade.

1. Výpoveď dáva zamestnanec:
20.8. - výpoveď je doručená
1.9. - 31.10. - výpovedná doba
1.10. - 15.11. - PN
Skončenie PP : 31.10

2. Výpoveď dáva zamestnávateľ:
20.8. - výpoveď je doručená
1.9. - 31.10. - výpovedná doba
1.10. - 15.11. - PN
Skončenie PP : 15.11.

Vdaka za radu kamo, pomohla